Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoktál kiabálni a gyermeke...

Szoktál kiabálni a gyermeke (id) del?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért, milyen gyakran, és szerinted hatásos?


Úgy érzem, túl sokat kiabálok, nagyon türelmetlen vagyok. Kb. napi 1x, kétnapi 1x tuti elszakad a cérnám és megemelem a hangom. 2 éves a fiam. Elég szemtelen lett az utóbbi időben.


2015. szept. 22. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Nem. Még emlékszem, amikor gyerekkoromban kiabáltak velem. Utáltam. Olyan gyerek és felnőtt lettem, aki semmit sem mer csinálni, anélkül, hogy ezerszer át ne gondolná, mert fél, hogy rákiabálnak és lecseszik miatta.

Én nem ilyen embert akarok nevelni a gyerekemből.

Ha gond van, rászólok határozottan. De nem kiabálok.

2015. szept. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hány éves?
2015. szept. 22. 10:27
 3/9 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem, mert nem mindegy, hogy 8 hónapos, vagy 3 éves...


Valahogy elképzelhetetlennek tartom, hogy van olyan kötélidegzetű szülő, aki egész nap otthon van a dackorszakos gyerekével és soha de soha nem emelte meg a hangját. Vagy én vagyok ennyire "beteg"??

2015. szept. 22. 10:33
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy, hogy most tényleg kiabálsz vagy csak megemeled a hangod. Szerintem a kettő nem ugyanaz.

Egyébként 4 éves. Én mondjuk elég türelmes vagyok. Pedig előtte nagyon nem voltam az :)

2015. szept. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A kiabálás alatt azt értem, hogy nagyon hangosan mondom, hogy "ezt nem szabad", "így nem viselkedünk", "meg ne lássam még egyszer", stb. Nem gyakran de van , amikor szándékosan rosszat csinál, és ő is tudja, mert mondja, hogy nem szabad, de azért csak csinálja. Sosem üvöltözöm a fejére percekig és nem káromkodom, nem ilyesmire gondolok. De igen, elveszítem a béketűrésem, és sokszor nem úgy szólok, ahogy kéne, úgy érzem.
2015. szept. 22. 10:37
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát nem nézem nyugiban minden tették.

Én is felemelem a hangomat, de az nagyon messze van a kiabálástól. Rászólok, hangosan, és határozottan, hogy hallja és figyeljen. De ez nem kiabálás. És persze nem dühből teszem.

Ha kell, akkor ezerszer is elmagyarázok neki bármit.

Ehhez van türelmem. Mások gyerekeihez már nem :) Ők nem úgy reagálnak, mint az enyém, velük nem tudom, hogyan kell bánni.

2015. szept. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Velem is előfordul hogy elszakad a cérna egyszer tuti nagyon hangos voltam mert a szomszéd kérdezte este hogy miért kiabáltam a gyeekkel.
2015. szept. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Másfél éves, még nem kiabáltam vele.


Gyerek előtt kutyákkal volt komolyabb tapasztalatom (sok problémás hátterű kutya került hozzám), és ott sem célravezető a "hangoskodás". A határozott, normál hangerejű mondatok sokkal hatékonyabbak.


Illetve a munkám is komoly önuralmat igényel, ott öt percenként leordíthattam volna valaki fejét, csak másnap nem lett volna munkám. Így már rutinból megy, hogy nem húzom fel magam, hanem pléhpofa és udvarias határozottság. Tény, hogy rengeteg tréningen is voltam a cég jóvoltából, ahol ezeket ezerszer körbejártuk és helyzetgyakorlatok is voltak. Így szélesebb az eszköztáram.

2015. szept. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Inkább úgy fogalmaznék,hogy felemelem a hangom,ahogy te is írtad.Érdekes,hogy kb. 4 éves koráig nem,egyáltalán nem és tényleg semmilyen probléma nem volt ezzel,azaz a kisfiam viselkedésével.A dackorszak nála "kitolódott",a 4 éves kor utáni időkre.Tényleg tündéri aranyos,szófogadó volt,aztán azóta nagyfiús lett és most akadnak gondjaink,most 7 éves.Én sem vagyok türelmes,hirtelen felhergelem magam és épp ezért tudom is,hogy nem segít,ha hangosabban rászólok.
2015. szept. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!