Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apa nem tudja mit érez az...

Apa nem tudja mit érez az újszülött gyermeke iránt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most 3 hónapos kisfiunk, aki hosszú várakozás után (4 év) érkezett meg hozzánk. Sok mindenen mentünk keresztül (rengeteg vizsgálat, kudarcok, lombik stb.) és első perctől látszik, hogy nem úgy viszonyul a gyerekhez ahogy kéne. Az mondta "Amikor megszületett egyszerűen nem éreztem semmit" Nem azt mondom, hogy nem foglalkozik vele, csak nagyon ritkán, és mintha kényszer lenne. Azt mondja ő is akart gyereket, de nem annyira mint én. És az irántam való érzései is meginogtak. Bár nem értem ezt miért csak most mondja. Volt már valaki hasonló helyzetben? Megváltoztak a dolgok? Mit tehetnék? Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Előre is köszönöm a válaszokat!

Egy kétségbeesett anyuka. :(


2015. szept. 2. 13:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudok érdemben segíteni, de őszintén együtt érzek veled, hogy egy ilyen gyökeret fogtál ki.. Persze a férfiaknak idő kell ők nem mennek át azon hogy megmozdul bennük stb. De egy 3hónapos gyerekhez már kéne ragaszkodnia hozzád meg aztán pláne, mi az hogy meginogtak az érzései?
2015. szept. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

"ő is akart gyereket, de nem annyira mint én"

ennyi a válasz.

2015. szept. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Laikusként azt gondolom, hogy elsőként a kettőtök közti férfi-nő kapcsolatot kellene helyrehozni. Ez az alapja mindennek. Az elmúlt évek gondolom a babavárásról szóltak, és közben nem maradt időtök egymásra, a kapcsolatotok ápolására. Egy három hónapos baba mellett nem könnyű, de próbálj nemi romantikát csempészni a hétköznapokba. Néha napján egy kicsit kettesben sétálgatni, elmenni valahová, amíg mondjuk a nagyi vigyáz a kicsire, és aztán ha alakulnak a dolgok, fokozatosan vond be őt a kicsi körüli dolgokba. Ne erőltesd, adj neki időt.

De ha úgy érzed ez nem használ, és minél szakszerűbb segítségre van szükséged, akkor menjetek el egy párterápiára.

2015. szept. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

Most leszek szétpontozva...

Én jó 7-8 hónapos korukig nem éreztem kötődést a lányaim iránt.

Az elsőnél komoly depressziót okozott ez.

Valahogy kimaradt a hormongőzös rózsaszín életérzés. Elláttam, szoptattam, ringattam, de nem volt mögötte az az érzés, amit sokan leirtak.

Az nyugtatott meg, hogy beszélgettem így névtelenül másokkal, akik hasonlóan jártak, mint én. Arccal-névvel senki se vállalná.

De vannak olyan emberek akiknek a kötődéshez sokkal több idő kell.

Légy kicsit türelmes.

2015. szept. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

Sajnállak, amiért ez történik veled. :(

Szerintem, (ne haragudj, amiért így leírom) csak idő kérdése és le fog lépni. :(

2015. szept. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
54%
Első valaszolonak hadd gratulaljak...termesztesen az mindent megold, ha most elkezdjuk a ferjet szapulni...nyilvan tehet az erzeseirol...Szerintem egyszeruen csak "belefaradt"..míg vartatok a kicsit erezheto volt, hogy nem annyira várja?netan az amcsifilmes örömmamort, hogy micsoda boldogsag lesz?az en ferjem sem igazan tudott mit kezdeni először a gyerekkel..marmint erzesek teren..aztan ahogy szep lassa erkezett a "visszajelzes",ugy lett egyre "szerelmesebb"masodik lanyunknal mar nem volt iyen, ott mar egybol tudta, hogy "hogyan kell szeretni"egy gyereket..amugy hogyan derultek ki ezek a dolgok?tenyleg az a kérdés, hogy valoban akar-e tenni érte..o nyitott e esetleg rgy szakerto segitsegere...adjatok idot magatoknak a megvaltozott helyzethez..kitartast
2015. szept. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
párterápia talán használna :-(
2015. szept. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
73%

-"nem úgy viszonyul a gyerekhez ahogy kéne". Mégis hogy kéne? Minden ember más. Azért, mert nem úgy viselkedik a gyerekkel, ahogy te elvárod, még nem rossz ember, a hiba nálad van, az elvárások miatt.

-"Nem azt mondom, hogy nem foglalkozik vele, csak nagyon ritkán, és mintha kényszer lenne." Új helyzet, bele kell tanulni, szokni. Az élet nem olyan, mint egy nyálas film.

-"És az irántam való érzései is meginogtak" Nézz magadba, miben változtál, mi az, ami nem úgy működik kettőtök közt, mint korábban?

-"APA" és "kétségbeesett ANYUKA"?? Bakker, nő is vagy, ő pedig férfi.

Egyébként pedig meg kell kérdezni tőle, hogy mit ért azalatt, hogy meginogtak az érzései, mit vár a kapcsolatotoktól, hogyan tovább? Akarja-e, hogy minden rendben legyen; mit tegyél ezért te és ő mit hajlandó tenni érte?

2015. szept. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Legyel turelmes vele es semmi felekeppen ne eroltess ra semmit. Ereztesd vele, hogy szereted es hogy szeretitek. Majd amikor mar mosolyog apara es apa lesz a minden, akkor majd jonnek az apai erzesek is. Neked mas, mert a te pocakodban fejlodott es nagy a kotodes. A ferfiaknak egy kicsit mas ezt megelni. Neked a hormonokkal is jonnek az anyai erzesek es mindazzal, amin keresztul mentek egyutt a babaval. Neki ilyesmikben nincs resze. Neki fel kell dolgozni erzelmileg, hogy na most egyik naprol a masikra kibujt a kismano es apa lettem.


Valamint nagyon fontos, hogy a kettotok kozti kapcsolatot helyrehozzatok, sok turelemmel, szeretettel es intimitassal. Mert ha anyukat nem szereti mar, akkor a babar is konnyen elhagyja. Nem kell firtatni mit erez es mit gondol. Csak szeresd nagyon ereztesd vele, hogy resze az eleteteknek.

2015. szept. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem akarta annyira: Általában egy férfi nem akarja annyira mint egy nő. Másképp vannak "programozva" ez ügyben és ennyi.

Amikor elolvastam az első mondatodnál az jutott eszembe, hogy neki végetért valami. Végetért a küzdelem valamiért, a "vadászat", ha nagyon nyersre lefordítjuk. Most itt az eredmény, elérte a célt és fogalma sincs hogyan tovább. No jó, hogy megvan, de akkor most mit kell ezzel kezdeni??? És miért kell küzdeni??? Hol az adrenalinooooom??? Ez így nagyon kőkorszakira lefordítva.


Ezen kívül persze lehet, hogy tényleg hiányolja a Nőt is.

Ahogy előttem írták: ülj le vele, beszéld meg mit gondolt milyen lesz, ha megszületik, hogy képzeli az életeteket mostantól, mondd el, hogy Neked ez olyan érzés, mintha az eddigi küzdelmeiteket Ő semmibe venné amikor nem foglalkozik a gyerekkel(bocs, ha nem így van, de én ezt érezném).

Egy kapcsolatért tenni kell. Folyamatosan. Mi rendszeresen leülünk a párommal és mindent átbeszélünk. Pedig néha nagyon csúnyán összeüvöltözünk. Aztán lehiggadunk és 1-2 nap múlva összeszedetten, halkan, meghallgatva a másikat elmondjuk ki hogy érezte magát az adott helyzetben. Tegyétek meg Ti is és olyan érzések fognak előkerülni a párodból amit talán sose gondoltál ..

2015. szept. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!