Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg olyan alvási szokásai...

Tényleg olyan alvási szokásai lesznek a babának, mint az anyának a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Tehát ha sokáig fent volt az anyuka a várandósság alatt, akkor a babát is nehezebb este elaltatni, és ő is inkább tovább lenne fenn?

#alvás #baba #terhesség #mama szokások
2015. szept. 22. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még ilyenről nem hallottam, de ha magunkból indulok ki akár igaz is lehetne.
2015. szept. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs összefüggés, szerintem.
2015. szept. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. szept. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak olvastam, hogy a 7. hónapban ,,kialakulhat a baba alvás-ébrenlét ciklusa, ami az anyáéval egybeeső, s ami a születése után is fennmarad" és elgondolkoztam, hogy vajon tényleg ennyire befolyásolja-e, hogy mikor fekszem le aludni. (forrás: [link] )
2015. szept. 22. 14:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mondta ezt az orvosom az első terhességem alatt, igen. Figyeltem is arra, hogy nagyjából azonos időben feküdjek le. :)

Nem tudom, hogy a napirend miatt-e, de mindkét gyerekem nagyon jó alvó lett, ahogy én is az vagyok. De öröklött is lehet, vagy szerencse. De úgy emlékszem, voltak erre kutatások, olvastam olyat, hogy éjszakai műszakban dolgozó terheseknek sokkal rosszabb alvó lett a babájuk, mint a kontrollcsoportnak. Hogy hol olvastam, nem tudom már, valami orvosi könyvben volt.

2015. szept. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én terhességem alatt minden este 9-10 között elaludtam és reggel 6-ig egyhuzamban aludtam. Ehhez képest a fiam... Újszülöttként rengetegszer még éjfélkor is fent volt, hiába altattuk már órák óta, és 3 hónapos koráig majdnem óránként ébredt éjjel, aztán már csak éjjel kétszer, de először 15 hónapos kora körül aludta csak át az éjszakát, de az altatás este mindig problémás volt.

A második gyereknél remélem nagyobb szerencsnénk lesz majd.

2015. szept. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy újszülött napi 20 órát alszik, nem tudom ez hogy eshetne egybe az anya alvási szokásaival.
2015. szept. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És fél éves kor után?
2015. szept. 22. 17:51
 9/10 anonim ***** válasza:
A periódusról van szó, nem az órák számáról.
2015. szept. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát, ezt én is olvastam, de a tökéletes cáfolatát tudom csak bemutatni ennek az elméletnek :)

Szóval én ilyen félig éjszakai bagoly vagyok, amit nyugodtan megtehettem terhesség előtt is, mert kötetlen munkaidőben, otthonról dolgozom, nem vagyok időhöz kötve. Éjfél előtt szinte soha nem feküdtem le, sokszor 1-2-ig is fent voltam, aztán kb. 10-ig aludtam, volt, hogy tovább is.

A kislányom gyönyörűen beállt nagyjából 1 hónapos korában arra, hogy este fél 7-kor fürdik, eszik, és 7-8 között alszik. Az egész éjszakát átalussza, reggel 5-kor kel, majd visszafekszik még olyan 7-ig. Ez nem változott azóta sem. Az én ritmusom annyiban igen, hogy most már 11-kor azért lefekszem, mert ugye 5-kor egy gyors szoptatás, akkor még visszafekszem, de 7-kor bizony fel kell kelnem.

Lényegében totál az ellentétem a lányom, korán fekszik, korán kel, én pont fordítva csináltam végig, amíg terhes voltam vele. Viszont ez így tökéletes, mert miután ő lefeküdt, van a férjemmel 3-4 óránk magunkra, illetve egymásra :)

2015. szept. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!