Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, most őszintén:...

Anyukák, most őszintén: tényleg olyan szörnyű az első pár hónap?

Figyelt kérdés
Babát várok és már egy csomóan rémiszgetnek, hogy majd meglátod milyen nehéz lesz, soha többet nem alszol, nem lesz időd még fürödni sem, enni sem, stb stb... Tényleg így van, vagy miért mondanak ilyeneket? Igazából nem tudom elképzelni, hogy minden gyerekkel ennyire nehéz lenne, hát csak kell annak a gyereknek aludni néha, olyankor én is pihenhetek... Meg hát van neki apukája is, tud rá vigyázni 10 percet míg letusolok. Őszintén, mennyire volt nehéz az első pár hónap/év?
2015. szept. 23. 18:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagyunk egyformák,így a babáink sem.Nekünk 3 gyerekünk van,az 1. egy hetes korától végig aludta az éjszakát.A 2. 1x-2x kelt enni,de olyan 8-10 hónapos korától aludt.A 3. sokáig szopizott-2 éves koráig-ezért velünk aludt,hogy éjjel ne kelljen rohangálni.Egy idő után már szinte fel sem ébredtem,az oldalamra fordultam,evett és kész.Még nincs 3 éves,de én kipihent vagyok,a derékig érő hajamat hetente 2x mosom,és nem vagyok kórosan sovány sem(ergo van időm enni),holott én viszem Őket mindenhova-suli,bölcsi-mellette a saját cégemet is intézem,és mosok,főzök,takarítok(130 nm-es a ház),vasalok stb.Egyiknél se jött ide segítség,mégis megoldottam/oldottuk.Szóval ne hagyd Magad elrettenteni!
2015. szept. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
33%
azon múlik, milyen vagy, mennyire stresszeled hülyére magad, ugyanis a gyerek ezt megérzi, és legfőképp ettől lesz nyűgös, "hasfájós", hiperaktív stb.:-) Az elsővel tényleg nem sokat aludtam, de a másodikkal és a harmadikkal, tapasztalt, rutinos és nyugis anyukaként minden rendben ment, mondhatni, idilli módon. Jól ettek, nagyokat aludtak (én is), vigyoriak és tündériek voltak.:-)
2015. szept. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%

Ha az apa partner és jó babád van egyáltalán nem szörnyű. Néha persze fárasztó, mert hát nem olyan mint egy munka, hogy akkor ha elég otthagyom és majd folytatom ez 0-24. Nekem mindkét gyerkőc elég nyugis volt. A nagyobb ugyan 2x kelt éjszaka, de párom is kelt, ő hozta át szopizni míg szopizott, utána meg a tápszert is meg tudta csinálna, ha úgy alakult, sokszor volt, hogy az egyik etetést ő csinálta, mert elég későn fekvő, így én már pihenhettem, aztán meg én. A kisebbem kezdetektől tápszeres és ő csak 1x kelt éjszaka, ill. 10 hetes korától átaludta az éjszakát. Szerencsére egyik sem volt hasfájós, fognyűgös (hogy ez természet vagy csepp vagy a borostyánlánc miatt nem tudom).

Nálunk mondjuk a párom elég sokat segített. Általában az esti fürdetés közös program volt. Altatni imádta, így én addig tudtam fürdeni, rendbe tenni maga. Az első két hétben a nagyik elláttak ennivalóval minket, így az sem volt gond. Utána már kialakult valamelyest a napirend és én is meg tudtam csinálni mindent. Szóval nem annyira vészes, mint mondják. Max az alvás az amivel gondban vagyunk most is, mert ugye nem úgy és annyit alszunk ahogy nekünk tetszik, hanem már reggel is ébresztenek :)

2015. szept. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
46%

szerintem baba függő.és szoktatás kérdése is. én az első perctől egyedül voltam velük, császáros voltam. eleinte nehezen mozogtam akkor jó volt ha a férjem felkelt tápszert csinálni vagy tejet melegíteni. enni akkor szoktam ha alszik. ha fürdeni szeretnék vagy tusolni akkor bevittem magammal a pihenőszékbe a fürdőbe, vagy szintén akkor fürödtem ha aludt. mikor jött a foga a nagynak és kézben akart lenni, és éhes voltam akkor fogtam míg ettem. takarítani is közösen. mig pici addig az ágyabn követ utána a pihenőszékben.

az én gyerekeim jó alvók így sosem volt gond az alvás.


ha nem így állsz hozzá hidd el nem is lesz olyan szőrnyü. szerintem én élveztem minden egyes percet.

de ha apa partner még könnyebb lesz, az enyém imádja őket és ha megkérem bármikor bármiben segít :)

2015. szept. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
51%
nagyban a babán múlik, meg a környezeten, hogy mennyira tudnak támogató, segítő magatartást tanusítani, esetleg gátolnak e valamiben, intoleránsak e, beleszólnak e hülyeségeket a dolgokba, és persze azon is múlik hogy te milyen habitusú vagy. az elején sokat alszanak, tudsz majd pihenni, bár elég sokat kell szoptatni...aztán majd 4-5 hónaposan már csak kétszer háromszor alszik, elkezd mászni, na akkor állandó felügyeletet igényel.
2015. szept. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
79%

Nekem 3 honaposon van, az elso 6 het nehez volt.

Csalad 2000 es 8000 kmre lakik ugy segiteni senki nem tudott.

A tejem nehezen indult be, ezert szoptatas, tapszer, fejes , sterilizalas, szoptatos tea fozes, majd kezdodott elorol, ejjel - nappal ez volt, a parom reggrl 7 tol este 9 ig dolgozott.

Igy nehez volt, de a 6. het ota csak szopizik , elertuk :)

Azota sokkal konnyebb, 2-3-4 orankent eszik mikor hogy. Aludni nappal bem szeret , alug alszik, de nem sir.

Egyre konnyebb. Es egy csodas idoszak!!!

Alig varom a kovetkezo babankat :)

2015. szept. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
49%

6 os vagyok, bocsi az elirasokert. Ez van ha szopi kozben gepel valaki :)


Elozonek: az en babam nem alszik nappal 1 hetes kora ota max 2 irat alszik nappal, ugyhogy nem mind alszik am.

2015. szept. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
12%

7!

Baromságot minek ÍRSZ? Nem létezik hogy egy pár hetes gyerek csak éjjel alszik

2015. szept. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
80%

Azt irtam, hogy max 2 orat alszik napkozben!

Most akkor szerinted hazudok ??


De hogy elhidd leirom hogy megy a napunk ujszulott kora ota. Ejfelkor elalszik es masnap delelott 10 ig alszik, 3 szor kel kozben ejjel, de csak 20 petc szopira.

Majd delben alszik egy orat, utana 3 korul fel orat, es 7 korul negint fel orat.

Korulbelul persze!!

2015. szept. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
72%
Őszintén? Baromi nehéz volt. Ránk minden igaz volt, amit felsoroltál. Aztán belejöttünk.
2015. szept. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!