Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves Boldog anyukák! Én is...

Kedves Boldog anyukák! Én is szeretnék az lenni, adjatok tanácsot, hogyan legyek az?

Figyelt kérdés
Hogy ne kelljen aggódni a családi kassza miatt, hogy több időt tudjak tölteni a gyerekemmel, ne kelljen dolgozni 8 órát azért, hogy a rezsit ki tudjuk fizetni, hogy gyerekem végre megszokja az óvodát, hogy legyen idő a háztartási munkára és esetleg magamra is?
2015. szept. 25. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem hiszem, hogy ezekre a gondokra van valamilyen univerzális tanács, ha így sincs pénzetek, akkor biztosan nem jó ötlet ha csak 4 órát dolgozol a 8 helyett, pedig akkor több időd lenne a többi teendődre.
2015. szept. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nyerj a lotton par szaz millat es az leszel .... Vagy nem ?
2015. szept. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Gazdag férj. Akkor nem kell dolgoznod, háztartási munkát sem kell csinálnod, mert tudsz ebédet rendelni meg hetente jön takarítónő, vagy amikor akarod. Nem lesznek pénzgondjaid.
2015. szept. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
78%
Először is nyugodj meg, a kérdésedből arra a következtetésre jutottam, hogy nagy a zűrzavar a gondolataidban.Az anyagiakban nem tudok segíteni, a legtöbb anyuka dolgozik már a pici óvodás korában.Gondolj a gyarapodásra és ne a csökkenésre, hátha ezáltal bevonzod a jót és ezáltal a pénzt.Az óvodát feltételezem szeptemberben kezdte a gyerek, ne aggódj, lassan elhozni alig tudod majd, annyira megszereti, beszélgess vele sokat a pajtásokról, az óvodában történtekről, hátha kiderül valami, hogy miért is nem szereti?Nem tudom, hogy van-e segítséged, párod, anyukád, de mi úgy szoktuk a házimunkát csinálni, hogy hétvégén együtt.(mármint nagytakarításra gondolok) Hétköznap meg max. 1*-2* felsöprök.A főzést is meg lehet oldani előre, ilyenre gondolok, hogy pörköltet csinálsz hétvégén és lefagyasztod, hétköznap meg csak köretet vagy főzit kell hozzá csinálni.Több időd marad mind magadra, mind a gyerekre.Amíg Te magaddal foglalkozol, addig kérd meg a párodat, hogy a gyerekkel játszon, vagy ha nincs segítséged, akkor addig tud nézni mesét, vagy gyurmázhat a pici.Remélem tudtam segíteni.
2015. szept. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

nekem ami segített (szintén anyagi gondok, nehezen összeegyeztethető háztartás-munka-otthoni élet):

- magnéziumot kezdtem szedni

- átgondoltam a fontossági sorrendet a háztartási teendők terén. pl már nem vasalok, csak amit feltétlen muszáj (ünneplőcucc, férjem munkahelyi ingei). amit lehet leépítettem!

- összekuporgattam egy mosogatógépre, nemcsak hogy hamar behozta az árát és azóta effektive spórolok vele, hanem RENGETEG időt megtakarít nekem.

- nagy adagokban főzök és készételt fagyasztok. pl pörkölt, darálthúsból v kockázva és akkor már csak egy tésztát kell kifőzni hozzá vagy hasonló kiegészítés. sok időt spórol és nem kell mindennap konyháznom.

- a konyhapénzen tudtam a legtöbbet megfogni. sok hasznos ötletet írtam össze itt a gyakorin is ezzel kapcsolatban.

- elhatároztam, hogy r*hadtul megpróbálom mindennek megtalálni a jó oldalát. Ez volt a legnehezebb, de komolyan, hogy átprogramozzam magam... nagyjából sikerült. lazább lettem és kreatívabb, ha problémamegoldásról van szó. kevesebbet stresszelek, de tényleg!

- átgondoltam az anyagiakat nagyon precízen. elkezdtem írkálni a kiadásokat, összegeztem a tapasztalatokat. Átálltam másféle bevásárlási szokásra és minimális takarékoskodás is szokott sikerülni, pedig nehéz körülmények között nevelem a gyerekeimet. A pici tartalék megnyugtat, általában nem növekszik, mert sokszor muszáj kivennem belőle, de nagyon igyekszem okosabb lenni mint korábban

- kerestem alkalmi munkákat, ami ugyan a gyerekek elől veszi el az időt sajnos, de a pluszbevételből minőségibb élményeket is meg tudok oldani, nem mindig csak az van, hogy nullforintból találjak ki valamit. Szerencsére nagyon kreatív vagyok, mindenből tudok játékot csinálni és mókázást varázsolni, de azért a kultúrélmények se ártanak egy gyereknek.

- átütemeztem a teendőm időrendjét itthon, hogy minél több minőségi időt tölthessek velük. Így is gáz, 6 körül érek haza és 8-8.30 körül fekszenek, szombaton meg fősulin vagyok. De nagyon igyekszem, hogy ne a háztartással kelljen foglalkozni amikor ők ott vannak, vagy hogy ha muszáj akkor meg vonjam be őket és legyen közös amennyire lehet ez az idő is. rendrakós játékok, takarítós mókák, a fiam imád főzni... bevonhatók egy kis leleménnyel és az is közös dolog.

- átgondoltam a jövőbeni lehetőségeinket és belevágtam egy fősuliba - piszok nehéz így család és munka mellett, de átmeneti időszak, már csak két év remélhetőleg és utána picit jobb lesz az anyagi helyzetünk - bízom benne hogy megtérül a rengeteg erőbefektetés.


Az ovis beszoktatás nehéz téma, erre most nagy hirtelen nem lehet neked mit mondani. Talán külön kellene kezelni a problémákat, nem ömlesztve felvenni a harcot... próbáld meg részleteiben átgondolni a dolgokat. Érzem, hogy most besokalltál :( biztos sokan vagyunk, akik szívesen adunk tanácsokat, de először is vegyél egy nagy levegőt és próbálj meg kicsit lenyugodni. Biztos mindent meg lehet oldani, de leginkább részleteiben. Hidd el, lesz még jobb is!!!! Kitartás! és küldök egy ölelést is, hátha jól jön

2015. szept. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Pozitív gondolkodás! Mindenben meg kell látni a jót és a szépet, a többin pedig dolgozni kell, hogy jobb legyen, nem csak várni a sült galambot.
2015. szept. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Ritka az olyan munka ahol nem kell 8 órát dolgozni azért, hogy elfogadható fizut kapj. Ezzel nemnagyon lehet mit kezdeni, max egy uj munkahelyet keresni, ahol legalább ki tudsz teljesedni.

Az ovodakezdés meg elég stresszes, nehéz lehet évek után lényegesen kevesebb időt tölteni a gyerkőccel.

Én probálnék a munkára koncentrálni amikor ott vagyok, és a fennmarado kis szabadidöt minél tartalmasabban, bensőségesebben eltölteni, hétvégén is olyan programot keresni, amiben mindannyian örömötöket lelitek. Hidd el nem arra van szüksége a gyereknek hogy napi 24 órában vele legyél, hanem hogy amikor együtt vagytok azt az időt teljes figyelemmel rá fordítsad (tehát semmi mást ne csinálj közben).

A gyerekek olyanok mint a radarok,mindent megéreznek, azt is, amit próbálsz nem mutatni. Érezheti hogy feszült vagy és nehezen engeded el ezért ő és nehezen megy be az oviba. Ha te nyugodt leszel, akkor a gyerek is megnyugszik és a beszokás is megoldodik majd.

2015. szept. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ebből a kérdésből nem derül ki, mit szeretne megtudni a kérdező.
2015. szept. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
És az 5-ös hozzászólóval teljesen egyetértek, nagyon frappáns megoldásokkal, végtelen empátiával, gratulálok, példamutató hozzáállás.
2015. szept. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál egyáltalán nem ok a boldogtalanságra, csak a rossz kedvre. Te emiatt nem vagy boldog? :)

Legyél boldog azért, mert van egy egészséges gyereked, ez sem adatik meg mindenkinek. Vagy azért mert van még munkahelyed, ahol megkeresed a rezsire valót.

Arra van időd, amire időt szánsz, ez meg alapszabály. Csak tőled függ, mit teszel azzal az idővel, amit háztartási munkára, vagy játékra, vagy magadra fordítasz. Lásd meg a szépet az életben, sok van! :)

2015. szept. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!