Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák akik faluban, kisebb...

Anyukák akik faluban, kisebb településen éltek. Szeretnék tőletek tanácsot kérni kóborkutya ügyben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 3 gyerekes anyuka vagyok, 2 hét múlva költözünk falura, ahol házat vettünk. Sajnos én azt tapasztaltam, hogy rettentően sok a kóbor kutyus. Én pedig pánik beteg vagyok, előre stresszelek ezen. A 2 nagyobbik gyerköc ovis, tehát minden nap vinnem kell őket, a legkisebb még babakocsis. Nos, nemtudom hogy oldjam meg. Van egy 4 honapos németjuhászunk, ugy gondoltam hogy őt is viszem amikor oviba megyünk, de igy nemtudom mennyire lenne jó ötlet...

Rettentően félek ezektöl a kóborkityáktól, az önkormányzat viszont nem foglalkozik velük. Van/volt valaki ilyen helyzetben? Minden tanácsot, élményt szivesen meghallgatok, mert nagyon rástresszeltem erre :(


2014. aug. 26. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
A 3 gyereket és a kutyát ne vidd együtt - főleg ne babakocsival -, akkor nem lesz gond.
2014. aug. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha veled van a kutya, az pont hogy ingerelni fogja őket.


Inkább szerezz be egy paprikaspét. Nem kell uton - utfélen fujkodni, de támadásnál jól jön.

Pánikolni nem szabad. Hangosan rákiabálsz és el fog szaladni. Meg azért szerencsére a koborkutyák nagyja a falvakban nem kobor, csak önsétáltató - valami alap szocializációval rendelkezik.

2014. aug. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én még csak kismama vagyok, a 14 hétben járok, tehát a gyerekek nélküli tapasztalatom tudom elmondani.

Mi is faluban élünk, itt is vannak kóbor kutyák, vagyis önsétáltatók, ahogy már írták itt. :)

Mi a saját ebeinket szoktuk sétáltatni, és akkor próbálnak megtámadni minket. Én ilyenkor mindig határozottan lépek fel. Elindulok felé, és kiabálok, hogy "mész haza" vagy valami ilyesmit. Eddig még nem volt olyan kutya, aminél ez ne vált volna be. Sosem szabad elfutni, az a legrosszabb, amit tehet az ember.

Szóval légy határozott! :) Sok sikert!

2014. aug. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3 gyerekkel plusz babakocsival érdekes lenne elfutni :)

Az a gond, ha nagy és hirtelen sresszehlyzet/rémültség ér, földbegyökerezik a lábam és nem tudok továbbmenni.

2014. aug. 26. 14:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Hármas vagyok.

Nyilván nem úgy gondoltam, hogy rohansz, mint az őrült, hanem elfordulsz, és elkezded szaporázni a lépteiteket.

2014. aug. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!