Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, kérlek adjatok...

Anyukák, kérlek adjatok tanácsot? Életem legnehezebb döntése, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két pici gyermekünk van, bölcsis és ovis korúak. 8 éve vagyunk együtt. A párom kedves, aranyos, a gyerekekkel jól bánik, ami alapból egy nagyon jó dolog. Viszont: kb 3 éve elkezdtem nagyon elhidegülni tőle, és mára eljutottunk odáig, hogy már attól ráz a hideg, ha csak a kezemet meg akarja fogni az utcán. Képtelen vagyok elviselni az érintését, az intimebb dolgokról nem is beszélve, minden alkalommal úgy érzem, mintha megerőszakolnának. Ezt ő is érzi, és beszéltem is vele erről. Azt mondta, hogy ha nem tudok változtatni, akkor nem bírja tovább, mert ő normál kapcsolatot akar, amit tőlem nem kap meg. Én erre azt válaszoltam, hogy oké, akkor menjünk szét, mert képtelen vagyok változtatni. Jártam pszichológushoz is hosszú hónapokig, de az sem segített. Először elfogadta a párom a döntésemet, de most minden nap azzal zsarol, hogy a gyerekek életét tönkreteszem, ha szétmegyünk, mert szükségük van mindkét szülőre, plusz a családi házunkból beviszem őket egy albérletbe, az milyen szörnyű lesz. A család is ellenem fordult, a saját és az ő szülei is megvetnek, amiért kihátrálnék a kapcsolatból.

Hozzá kell tennem, hogy kb 2 hónapja már olyan szinten durva a helyzet, hogy vagy veszekszünk, vagy nem szólunk egymáshoz, borzasztó feszült a légkör.


Igazából azt nem tudom, hogy mit tegyek? Engedjek a nyomásnak, és maradjak benne egy olyan kapcsolatban, ami lelkileg tönkretesz, de cserébe a gyerekek teljes családban, kertes házban, anyagi jólétben maradnak? Vagy helyezzem előtérbe a saját boldogságomat? Ahhoz meg kellene játszanom a szerető feleséget, ahogy eddig is, mert a párom kijelentette, hogy csak akkor működhet, ha odaadó, bújós stb. leszek.


Mit tennétek? Nem akarok önző lenni, hogy a gyerekeimmel ezt teszem, de magamat se akarom tönkretenni...


2014. jún. 7. 21:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%

Elmennék párterápiára. Ha két gyermekének is van, s ezek előtt szerettétek egymást, még adnék egy esélyt.

Nagyon nehéz ám egyedül 2 gyerekkel!

2014. jún. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Bármit írunk, úgysem fogsz lépni. A gyerekeknek nem lesz szörnyű az albérlet. Egy gyerek akkor boldog, ha te is az vagy. Nekik egy kiegyensúlyozott anyára van szükségük, aki biztos érzelmi hátteret nyújt nekik. Egy kertes ház jó dolog, de úgy nem, ha a szülők veszekednek vagy jobb napokon nem szólnak egymáshoz.
2014. jún. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
igen, de így nem lesznek az apjukkal, csak néha. félek, hogy megsínylik (mindenki ezzel riogat). Plusz sajnálom a páromat, mert ő szeret engem, csak ez fordítva nem igaz :(
2014. jún. 7. 21:45
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is rögtön a párterápiát ajánlanám, szerintem érdemes küzdeni a kapcsolatért, ha utána sem működik akkor gondolkozz váláson.
2014. jún. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
akkor is érdemes párterápiára menni, ha pontosan érzem, hogy semmilyen érzésem nincs az irányába, és viszolygok az érintésétől? :(
2014. jún. 7. 21:52
 6/23 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy miért nehéz ez neked. De az tény, hogyha te nem vagy boldog, ha feszült a helyzet, veszekedtek, az a lehető legrosszabb a gyerekeknek! Az anyagi helyzet, a családi ház, maga a teljes család ( apa-anya együtt) csak akkor ér valamit, ha kiegyensúlyozott a kapcsolat! Örök igazság, hogy inkább külön boldogan, mint együtt veszekedve! A gyerekeket nyilván megviseli ha szétmennek a szülők, de ha azt látják, érzik, hogy ők ugyanúgy szeretve vannak, akkor hamar alkalmazkodnak. Ha viszont úgy élik a napjaikat, hogy ti veszekedtek és folyamatosan a feszültség van, azt nem fogják érteni és magatartásbeli gondok lehetnek, lelki sebek, amik hosszú távon ártalmasabbak rájuk nézve. Igen, szükségük van mindkettőtökre, de ezt meg lehet oldani emberi módon is, külön élve! Megbeszélés dolga az egész!
2014. jún. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
41%

Hát nem tudom,ennek így nem sok értelme van,de sajnálom,én ilyenkor mindig picit dühös vagyok,hogy annyi patkány férfi van a világon,a férjed meg a leírásod alapján egy tök normális,kedves fickó,meg van mindenetek,te meg csak úgy kiszeretsz belőle? De miért? Semmi,de semmi oka nincs? 8 éve még szeretted,most meg irritál???

Egyébként igen,sajnos tönkre fogod tenni az egész családod...

2014. jún. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok értelme lenne együtt maradnotok. Nekem is volt egy olyan kapcsolatom (bár gyerekek nem voltak), amiben szinte rosszul voltam már a másik érintésétől is. Aki nem volt még ilyen helyzetben, az nem tudja, hogy ilyenkor mit érez a másik. Nagyon sajnálom, hogy senki nem ért meg, a férjedet meg nem értem, hogy miért akar "kényszeríteni" arra, hogy bújjál hozzá meg ...stb. Hosszú távon ez senkinek sem lesz jó, abban meg nem nagyon hiszek, hogy Te valaha is kívánni fogod a férjedet.
2014. jún. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%
Mi gyerekként biztattuk anyut, h váljon el. Nem vált, merthogy nekünk jobb a családban. Nem volt jobb, csak erre fogta, h nem mer, nem akar új életet kezdeni. Mi meg végigszenvedtük a gyerekkorunkat és boldogtalanok voltunk mert anyut sokat láttuk sírni. Meg voltunk győződve arról, h ha mi nem lennénk, anyunak könnyebb lenne. Ne tudjátok meg, milyen így felnőni.
2014. jún. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Ha szétmentek az meg fogja viselni a gyerekeket, de ha így ebben a formában maradtok együtt az mégjobban :(

Van olyan ismerősöm aki a párjával a gyerekek miatt maradt együtt, de úgy, hogy csak együtt éltek, de mind a két félnek meg volt a saját magánélete. Megbeszéltek bizonyos szabájokat, és úgy éltek mint lakótársak. Hosszú-hosszú évekig működött

2014. jún. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!