Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Menstruáció nélkül lehetek...

Menstruáció nélkül lehetek terhes?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, hormonális gondjaim vannak, ezelőtt menstruáltam, rendszertelenül és keveset, de megvolt. viszont nagyjából árpilis óta nem volt vérzésem. Így ha ez nem változik, sejtésem szerint nem eshetek teherbe. jól sejtem? Nem gondolkozom még gyerekvállaláson,de egyszer mindenképp szeretnék, így kicsit aggaszt a dolog. szóval jelen állapot szerint (ha nem javul) ha lefeküdnék valakivel, nem eshetek teherbe?
2015. szept. 26. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt tévedsz. Lehetsz terhes. A mensi előtt van ovuláció ami bármikor megtörténhet. Nem tudhatod mikor jött volna meg újra.


Másrészt endokrinológai vizsgálatra mennék a helyedben, mert nemcsak a teherbeesés nehézsége miatt kell foglalkozni a cikluszavarral. Nagyon komoly következményei lehetnek pl. Egy kezeletlen inzulinrezisztenciának, pcos-nek, pajzsmirigy zavarnak, stb. Ne hanyagold el, mert a meddőség csak egy gond a sok közül, amit okoznak.

2015. szept. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Volt egy ilyen idős tanitványom (tanár vagyok). Baj volt a ciklusával, volt, hogy fél évig sem menstruált. Ráadásul sokszor fájlalta a hasát, mindenféle kivizsgáláson volt, még laparaszkopós műtéttel is megnézték, nincs-e valami odabent. Vérzése változatlanul nem volt, csak hébe-hóba, azt mondták, szedjen fogamzásgátlót attól hátha rendbejön.

Igy ment neki egy nyári szünetnek, amiről szeptemberben úgy jött be hozzám, hogy terhes...mivel össze-vissza jött meg neki, nem is gondolta, hogy lehetséges ez, nem védekeztek normálisan, és besikerült, ráadásul már jóval a 12. hét után tudta meg, semmi tünete nem volt.

Szóval bármi megtörténhet, de mindenképpen ajánlanék egy alaposabb kivizsgálást, lehet, csak valami hormonproblémád van.

2015. szept. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, évente kb. 3-szor jött meg, teljesen random, sokszor kimaradt...míg nem volt párom, ezzel (sajnos) nem foglalkoztam, mondván úgysem lehetek terhes. Aztán ahogy párom lett, kezdtem unni, hogy minden hónapban tesztet csinálok, mert nem tudom, hogy azért nem jön meg, mert rendszertelen, vagy mert terhes vagyok...


Elmentem nőgyógyászhoz, aki egyrészt nagyon lecseszett (jogosan), hogy ezzel nem mentem hamarabb orvoshoz, az első menstruációt követő 1 évben be kell állnia rendszeresre. És ez a doki mondta azt is, hogy így is simán terhes lehetek.


Mi a Nuvaring gyűrűben egyeztünk meg, ez beállította a menzeszemet, mostmár napra pontos, és egyúttal védekezés is a szexben.


Azt nem tudom, hogy később, ha babát szeretnénk, mennyire lesz nehéz, akkor is rendszertelen lesz-e...mindenesetre nem szabad fél vállról venni!

2015. szept. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
A hormon amit kapsz nem megoldás. Tipikus félrekezelés. Olvass még róla mert tévúton jársz. Én is így jártam, tapasztalatból mondom.
2015. szept. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Endokrinológiára pedig járok kb 2 éves korom óta, pont most előző héten volt 1 hetes bent fekvésem, ott kivizsgáltak sok mindent, említettem nekik azt is hogy már teljesen elmarad a vérzés, de nem igazából érdekelte őket, ahogy látom. hétfőn még megyek vissza orvoshoz, ott elfogom mondani újra, hátha reagálnak is rá. De azért valamennyire megnyugodtam! :)
2015. szept. 26. 18:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért jársz 2 éves korod óta endokrinológiára?

Milyen betegséget állapítottak meg?

Az miért nyugtat meg, hogy nem veszik figyelembe a mensid elmaradását?



Csak én nem értem?...

2015. szept. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hoppá, nem az nyugtat meg, hanem a válaszaitok. :D congenitalis adrenalis hyperplasia -m van.
2015. szept. 26. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!