Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan barátnőd, akivel...

Van olyan barátnőd, akivel nagyon nem egyezik a nevelési stílusotok, elveitek? Összejártok azért gyerekekkel együtt? Nem zavaró ez?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok pl. általánosságban hogy olyat enged meg a gyerekének amit Te elvből nem. Hogy magyarázod meg a gyereknek, hogy Józsika megteheti de Te nem?
2015. szept. 26. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Én ilyen miatt nem vitáznék. A gyerekek egy bizonyos korban már értik ezt. Máshol mások a szabályok.

Pl,. voltunk egy kivizsgáláson, ahol problémás gyerekek voltak. (Az enyém is az). Az egyik kislány köpködte a kaját, és kézzel evett. A fiam is megpróbálta, de láttam a szándékot, azonnal rászóltam, hogy te nem! Erre rávágta, hogy jó, én nem. Ennyi, nem csinálta.

2015. szept. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ha még nincs abban a korban a gyerek, hogy ezt megértené?
2015. szept. 26. 22:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak ilyen ismerőseink és barátaink vannak...

Még várom, hogy mikor találkozom "hasonszőrűekkel".

Addig ritkán találkozunk másokkal, felesleges konfliktusforrás, és annyira jóban sem vagyunk, hogy hiányozzon.

2015. szept. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
csak ilyen van :D a kornyezetemben mindenki a "csak a gyerek nehogy elejtsen egy konnycseppet meg neki barmit szabad" elvet valja en meg eleg lazara veszem. de ettol osszejarunk persze.
2015. szept. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
csak ilyen van :D a kornyezetemben mindenki a "csak a gyerek nehogy elejtsen egy konnycseppet meg neki barmit szabad" elvet valja. de ettol osszejarunk persze.
2015. szept. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olyan emberrel, akivel szöges ellentét a nevelési stílusunk, nem barátkozom, mert valószínűleg másban is ellenkezni fogunk.

Ha olyan van, amit én otthon megengedek, akkor tisztázom a gyerekkel, hogy ezt itt xy néninél lehet, nálam nem. Megtanulnak differenciálni. Ebből még soha nem volt tartós gondom. A gyerknek is meg kell tanulnia, hogy nem vagyunk egyformák.

2015. szept. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

6-os mondom, még nem olyan idős, hogy ezt megértse :).

A barátnőmmel pedig kb. 10 éve barátnők vagyunk, amikor még nem volt gyerekünk akkor lettünk azok, azért nem fogom megszakítani a barátságot, mert nem egyeznek a nevelési elveink. Csak most még nehéz kezelni, mert a kisfiam mindenben utánozni akarja az övét (enyém 1, övé másfél éves) sok olyanban is amit én nem engedek neki, akkor megy a hiszti, de még megmagyarázni nem tudom neki, mert még kicsi ahhoz hogy megértse.

Majd ha nagyobbak lesznek könnyebb lesz biztosan.

2015. szept. 28. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!