Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem zavaró, hogy egyszerre...

Nem zavaró, hogy egyszerre 4-5 kismama (és kisbaba) van együtt a rooming in-ben?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd 24 órában együtt lenni a babámmal, de a kórházban, ahol szülni fogok 5 fős rooming in szoba van. Nem zavaró, hogy egyszerre akár 4-5 baba sír éjjel-nappal? Kicsit félek, hiszen első babás leszek, még a saját újszülöttem is biztos furcsa lesz, amikor sír, hát még, ha egyszerre 4-5 baba? Lehet ott pihenni is?
2009. jún. 18. 14:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
én ilyen szobában voltam tavaly, 5 felnőtt-babával. 5 napig voltam bent és összesen aludtam6 órát....... :( pihenni nem lehetett, mert mindig valamelyik baba sírt és felkeltette a többit és akkor volt sírás-rívás. de ennek ellenére idén is ilyenbe megyek a gyerek érdekei miatt.
2009. jún. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Valakit zavar valakitnem.Ha Téged zavar válassz olyan kórházat ahol más a rendszer.Amúgy meg ha jó a társaság még jó is lehet hogy nem vagy egyedül.
2009. jún. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Én januárban szültem, szintén 5 fős szobában voltunk, de nálunk semmi gond nem volt. Egyrészről az én babámnak ritka jó alvókája volt. Csak akkor ébredt fel, ha éhes volt, mellette sírhatott volna a többi négy gyermek egyszerre is, őt nem érdekelte volna. Én meg a 12 órás vajúdás után olyan fáradt voltam, hogy szintén nem hatott meg, ha sírt egy baba. De nem is sírt csak egy, de ő sűrűn, a többi baba szintén nyugodt volt.
2009. jún. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavart.Mindkét babámmal rooming in-ben voltam,a harmadikkal is ilyenben leszek.5-en voltunk,és sztem így sokkal nyugodtabbak a babák(ilyen nem is volt,h sírtak éjjel-nappal).Én 3 éjszakát töltöttem bent,és csak akkor voltam fenn,amikor ciciztettem.Én jókat aludtam(a pici fiam is).Ha fel is sírt a többi baba,sem engem,se a picimet nem zavarta.A csajokkal pedig jókat beszélgettünk és segíteni is tudtunk egymásnak.
2009. jún. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
És a férjemmel hogy tudom majd tartani a kapcsolatot? Ő nyilván nem lehet ott bent velem, mert ki tudja, talán éppen 4 kismama szoptat. Vagy amikor alszik a picim, akkor én jövök-megyek? De akkor ki figyel rá???? :((
2009. jún. 18. 14:34
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

az ilyen kórtermekből is be lehet tolni a babákat a csecsemős nővérekhez, amikor látogatód érkezik.

az apukával úgy tartod a kapcsolatot, hogy kimész hozzá :) nem mehet be senki a kórterembe, csak te!

2009. jún. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

na az első választ mintha én írtam volna :)))

Dettó ugyanez volt és pont stimmel még a 6 óra alvás is összesen.

Én amúgy is rosszul alszok zavaró körülmények között, nappal sose tudtam aludni, így az hogy aludjak mikor a babám is, hát ez nem igazán ment.

Én már 4.nap halott voltam a fáradtságtól de még egy napot maradni kellett mert nem indult be a tejem, de ez tuti a fáradtságtól is volt..

De nekem sincs más választásom most hogy a másodikat várom, mert itt is csak rooming in van, maximum erősen reménykedhetek hogy a 3 vagy a 4 ágyasba kerülök..

Valamelyik baba tényleg szinte mindig sír, és mindig van vmi program reggel 6kor ébresztő volt (nálunk) hozták a reggelit, aztán vártuk a vizitet, aztán délután jött a gyerekorvos vagy az ember nőgyógyásza megnézni hogy mizu, meg ugye a rokonok, látogatók..közben a szopiztatás ugye egybenyúlóan...és sok baba fordítva él eleinte éjjel van többet ébren..

na mindegy, én nagyon nem bírtam, de ez van :)

2009. jún. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A csecsemősök vigyáznak a babára amíg te fogadod a látogatókat!
2009. jún. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
A harmadik válaszoló vagyok. Nálunk bejöhettek a látogatók, de max 2 fő (volt aki nem tartotta be, és egyszerre 6-an is voltak nála). Én, és a többi anyuka is gond nélkül szoptattuk gyermekeinket, ügyet sem vetettünk arra, hogy más is van bent. Akit zavar menjen ki! Amikor zuhanyozni mentem és nem volt ott a párom, akkor bevittem a csecsemőosztályra a manót.
2009. jún. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
44%

szerettem volna 80 idegen előtt szoptatni tök fasza lehet:-(

ahol én szültem hál isten nem jöhettek be látogatók.

2009. jún. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!