Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Holnap jelentem be a munkahely...

Holnap jelentem be a munkahelyemen a terhességemet, hogyan csinálnátok?

Figyelt kérdés

Röviden: 5 hetes vagyok, tegnap derült ki hivatalosan(orvos), a munkahelyemen káros anyagok vannak emiatt tilos terhesen dolgozni, görcsölgetek, pihennem kell.

Holnap először bemegyek, viszek egy általam írt nyilatkozatot a terhességről, utána tervezek a háziorvoshoz menni, hogy kiírjon táppénzre.

A főnökség normális, de azért biztos ledöbbennek. Ugye kötelesek holnap elengedni a bejelentés után?

Védve vagyok, azaz nem rúghatnak ki?

Segítenétek megfogalmazni a levelet? A szülés időpontját nem írta rá az orvos, csak két hét múlva néz szívhangot.


Köszönöm!


2015. szept. 27. 09:24
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: mit mondjak, ha letámadnak azzal, hogy ez pont rosszkor jött stb???
2015. szept. 27. 09:28
 2/21 anonim ***** válasza:
46%

Tisztelt vezetőség!

Ezúton ertesitem, hogy feladataimat ellátását a továbbiakban nem tudom végrehajtani, mivel az allapotomra való tekintettel azok veszélyesek.

Vagy vmi ilyesmi. És akkor hozzateszed, hogy az allapotod az a terhesség.

Védve vagy.

Hogy neki mikor jött rosszul ki nem sz.arja le. Téged ez érdekel? Nem tudok mit mondani, mert van itt pár kérdező, aki aljasnak érzi magát, ha mereszel teherbe esni.

Ha ennyire félsz, akkor nem kellett volna gyereket csinálni már bocs. . :)

úgyse tud mit csinálni. Ha neki rosszkor jött, még pöröghet ezen egy hónapig, de semmit nem változtat meg. Kutyát macskát. ..

2015. szept. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem először az orvoshoz menj, ott beszéljétek meg, veszélyes anyagok - kiír és azzal jelented be. NEm kell ezt a főnökséggel előre megbeszélni és nem érdekes, hogy ők "nem tartják jókorinak" vagy más ellenvéleményük van: a te gyereked mérhetetlenül fontosabb ezeknél a véleményeknél.

Tehát: holnap egyenesen az orvoshoz - (betelefonálhatsz, hogy beteg vagy, nem mész dolgozni,orvoshoz mész- csak ennyit mondj) Az orvos mindenképp ad igazolást és valószínű ki is ír, hogy védjen a veszélyes munkahelytől.

Ennek ez a menete - nem ott vitatkozni a munkahelyen, azon, amin nem lehet. Ügyes légy!

2015. szept. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Annyit kell írni, hogy:


Tisztelt Gipsz Jakab munkáltató!

Alulirott Szabő Jánosné Kiss Erzsébet (anyja neve, születési hely, ido), tájékoztatom, hogy x hetes várandós vagyok. A terhesség róla szóló orvosi igazolást csatoltam.


Dátum, aláírás.


Haza nem kell hogy engedjen, ha be vagy osztva. Elkerheted magad és elmehetsz az orvoshoz, hogy tappenzre vegyen.

2015. szept. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én 5 hetesen pont nem jelentenem be, pláne hogy még szivhang sincs. Nagyon korai. A háziorvoshoz mennék először és vele beszélnem meg, hogy ez a helyzet, dolgozni így nem szeretnék, de nem is akarom elmondani még, hogy terhes vagyok, ki tudná e írni valami mással, tudom is én, migrennel. Ha nem jó hozzaallasu a főnök és már most bejelentés a terhesseget, ha véletlenül ne adj isten elvetelsz, ki fog rúgni
2015. szept. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

igen, korai szerintem is a munkahelyen való bejelentés... -tehát ahogy 2-ben írtam:

holnap irány az orvos és ott megbeszéled vele, hogyan tovább.

Az is lehet, hogy most kiír, és megpróbáltok később egy védettebb helyet találni a főnökséggel az orvos javaslat miatt és ott dolgozol.


Viszont ebben az első időszakban fontos, hogy jó helyen legyél, tehát most biztos kiír, azután később még lehet változtatni.


Nem kell bemenni a munkahelyre, lehet egyenesen az orvoshoz menni. Ha bármily más betegség van, akkor sem megyek be - mondjuk fertőzni a többieket-, hanem beszólok, hogy beteg vagyok és nem megyek.

2015. szept. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tudom, h korai, de ha a jövőben bármi gond van így korrektebben járok el mint hetekig kamuból táppénzen lenni, az végképp kilőné a biztosítékot náluk. Lutri az egész, de a lelkiismeretem meg a becsületem tiszta marad.
2015. szept. 27. 10:21
 8/21 anonim ***** válasza:
73%
Ez nem lelkiismeretlen dolog, ezt így kell tenni - mindenki érdekében. Nem leszel hetekig "kamuzó" - holnap az orvossal ezt megbeszélitek és utána bejelented, hogy veszélyesség miatt táppénzen vagy. Az összes több csak az orvosra tartozik és rátok. Nem a munkahely dolga ezt úgy kezelni, hogy jó legyen. Semmi tisztességtelen nincs ebben.
2015. szept. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, te tudod. De tartsd észben, hogy a korai vetélés nem ritka. Ha valami történik, egyrészt átlag ember nem akarja, hogy mindenki tudjon róla, másrészt a főnök simán kirughat, hiszen nem leszel védett és így egyszerűbb lesz neki, hiszen előbb utóbb nyilván újra próbálkoznatok
2015. szept. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
26%
Meg cseppet sem becsületes -hanem egy kicsit butuska dolog először a főnökkel ezt megbeszélni. A lelkiismeretedben most a legfontosabb nem a "munkahely érdekei" hanem: a következő 80-90 évben élő ember egészségére vigyázni.
2015. szept. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!