Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 gyermekes egyedülálló...

2 gyermekes egyedülálló anyák! Mennyi pénzből jöttök ki egy hónapban?

Figyelt kérdés
Lassan elvált anyuka leszek, kíváncsi vagyok, hogy mennyi pénzből, hogy jönne ki más anyák... Név nélkül akár kicsit lehetne is részletezni, hogy kisgyerekes egyedülálló anyaként milyen bevételeitek vannak? Apák mennyivel járulnak hozzá a megélhetéshez? Előre is köszönöm!

2015. szept. 28. 22:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

bnőm volt átmenetileg úgy, hogy olyan 90-et kapott (eladó)plusz a 2 gyerek után a huszonvalamennyi csp, plusz az egyik gyerek asszem ingyen étkezett a suliban, 2 apa van a dologban, asszem 10-15 körül kellene fizetniük/fő, de hol fizetnek hol nem, pedig van pénz..

anyukának másik munkája van(a gyerekek nagyobbak, így műszakolni is tud)jobban keres és van egy új párja, elég komoly, pár év és jön a 3. gyermek

2015. szept. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%

Bar nem vagyok egyedulallo, de mivel a ferjem tolunk tavol dolgozik, gyakorlatilag egyedul vagyok a 2 gyerekkel.Mi azt beszeltuk meg, hogy az en bevetelemet hasznaljuk a havi kiadasokra, a ferjemet pedig felretesszuk.

Szoval az en jovedelmem 315000 es 410000 Ft kozott mozog.Ezt teljes egeszeben feleljuk.Ha epp rendszeresen a maximumra jon ki, akkor biztos mindket gyerek egyszerre no ki mindent, vagy epp elromlik valami, igy gyakran a ferjem fizujahoz is hozza kell nyulni minimalis nertekben.

Nem elunk nagy labon, de valoszinuleg ki lehetne hozni kevesebbol is a kiadasokat ha kevesebb penz allna a rendelkezesenre.

2015. szept. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok! De kedves utolsó nekünk a bevételünk összesen (férjem fizuja, gyed, csp, adókedvezmény) nincs annyi mint neked a fizud! Mi mégis kijövünk..... kevesebből, pedig mi tényleg nem élünk nagy lábon és mindenünk megvan!!
2015. szept. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
A 2. bevétele kicsit sem átlagos így a kiadásait se kellene figyelembe venni. Ennyi pénzből azért nagyon jól meg lehet élni, maradnia is kellene belőle. Valamit nagyon rosszul csinal
2015. szept. 29. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Na igen, meg nem egyedül él....az, hogy egy fizetésből (próbál, de nem sikerül, pedig a pénz nem kevés ami hozzájuk befolyik), másodlagos, van mihez nyúlnia!
2015. szept. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A sok pénzből gazdálkodó is egy minta, hiszen általában 3-an élnek az anya béréből, akkor is, ha háttérnek mindig ott az apa és a bére. Gondolom, ott nagy megszorítások nincsenek, nincs miért, hiszen vannak tartalékok bőven, más életszínvonalhoz szoktak.

Én most számolgatok, hogy kb. mennyi lesz a megélhetéshez. Talán 250-300ezer fog összejönni. Talán el lehet majd éldegélni belőle, ha nem is túl lazán...

2015. szept. 29. 13:17
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,ne viccelj már!Azért 250-300 ezerből simán ki lehet jönni!Saját otthonod van,vagy bérled?Hitel?Kocsi?

Nekünk saját családi házunk van(Bp.)2 kocsit tartunk fenn,hitelünk egyáltalán nincs.3 gyerekünk van,a legnagyobb már kirepült,a kicsik kicsik(7 és 3 évesek).Nem szűkölködünk.A havi rezsi(mondjuk a legtöbb,amikor téli gázfűtés is van benne),telefonszámlával,lakásbiztosítással,kötelező biztosítással(havira lebontva) összesen 100-110 ezer ft.Nyáron ez olyan 80 ezer ft.Én nem fillérezgetek,szóval "bőkezűen" költök,így is kajával,ha kell ruhával,játékkal,tisztítószerekkel együtt is kb. 130000 ezer ft megy el....

2015. szept. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Bp agglomerációjában egy kisvárosban lakom, itt is dolgozom, gyerekek itt járnak suliba-oviba.

rezsi max 80 e(fűtéssel).

Kaja(laktózmentes étrenddel)-tisztítószer stb bevásárlások: max 60 e

tankolás 12-15 e, biztosítás negyedévente + egyéb kocsis költségek kétévente (egy borítékba szoktam havonta tenni 1-2-3 ezret hogy gyűljön, most nem tudom leátlagolni havi szintre)

sulis-ovis "muszáj" kiadások havi kb 6 e ft (tisztasági csomi/gyümölcs/csoportpénz stb), színházbérlet+sport nekik: havi 20 e. Nagyobb volumenű kirándulás/udvarfelújítás/mindenféle előre nem számolt de azért minden hónapban előbukkanó egyéb sulis-ovis kiadás: 2-5 e ft

marad kb 20 e ft-om a mindenféle egyéb kiadásokra, mittomén gyógyszertár, ruházkodás, ajándékozás, élmények stb. amit itt megspórolok, abból próbálok vastartalékot képezni - nem sok sikerrel, amit 1-2 hónap alatt összegyűjtök, a következőben hozzá kell nyúlnom mert elromlik a mosógép, gyökérkezelni kell a fogamat akármikutyafüle, mindig van valami gebasz. :S

2015. szept. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
7-es... Azért elég nehezen tudom.elképzelni, hogy jön ki egy család 130Ft-ból lazán...Ok, 80ezer a rezsi a jobb hónapokban, télen a gázszámla azért rendesen fel tud menni.20 ezer a benzin havonta, 40-50 ezer a kaja és ebben luxus nem igen van, sulis kaja 10 ezer, ovis kaja szintén, azon kívül különórák 2 gyerekre, egyéb iskolai költségek havonta vagy 12-13 ezer és ebben a korábbi angol, meg lovaglás nincs is... Az már kb. 185ezer, ebben a 2 kutya, 2 nyúl tartása nincs benne. +extra költségek oltások, bolhairtók, féreghajtók, stb. Suliban,oviban év elején repkednek az 5-10 ezrek. Se ruha, se tisztálkodási szerek, se gyógyszer, se egyéb extra költség, mint szerelő, szülinapi ajándékok családtagoknak,zsúrmeghívásokra...Folyton van vmi ilyen is...
2015. szept. 30. 22:06
 10/14 A kérdező kommentje:
Természetesen 130ezret akartam írni.
2015. szept. 30. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!