Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 gyermekes egyedülálló...

2 gyermekes egyedülálló anyák! Mennyi pénzből jöttök ki egy hónapban?

Figyelt kérdés
Lassan elvált anyuka leszek, kíváncsi vagyok, hogy mennyi pénzből, hogy jönne ki más anyák... Név nélkül akár kicsit lehetne is részletezni, hogy kisgyerekes egyedülálló anyaként milyen bevételeitek vannak? Apák mennyivel járulnak hozzá a megélhetéshez? Előre is köszönöm!

2015. szept. 28. 22:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
78%
A 7. vagyok:max. 150000 ft-ig megy fel,de tényleg minden benne van,hiszen nem minden hónapban vannak fix kiadások(születésnap,gyógyszer,zsúr nincs mindig).1 kutyánk van,más állat nincs.A kaja a gyerekeknek 50%-os kedvezménnyel futott eddig,most 100%-ban térítésmentesség van(3 gyerekes vagyok).Nálunk az oviban,suliban nincs csoport,ill.osztáypénz,az intézmény állja a dolgokat(pl.Mikulás csomag,adventi készülődésre a cuccok,stb.).Tankönyv szintén ingyen.Különóra:zenés torna 2400/hó,játékos angol 4000/hó,lovaglás 7500/hó,karate 2000/hó.A legkisebb 3 éves,Ő tornára és angolra megy,a középső megy lovaglásra és karatéra.Mindez az iskola és óvoda falain belül(lovaglásra kisbusszal elviszik),ergo nekem ez nem plusz üzemagyag költség.Én havonta kb. 25000 ft ért tankolok.A nagy önellátó(külföldön egyetemista)ezért számolok mindenhol 2 gyerekkel(1 évvel előbb ment ki,mint ahogy a kicsi született,ám mivel nappalin tanul,figyelembe vehető és minden nagycsaládosnak járó kedvezmény jár nekem).Nálunk,ha családi összejövetel van mindenki hozzájárul.Pl. a karácsonyi vacsora nálunk van,a tesómék hozzák a sütiket,anyu készíti a halászlét,majonézes cuccokat,én a többi ételt+innivalók(alkoholos és mentes).Mi a felnőtteket nem ajándékozzuk,a nagy össznépi kajálások az ajándékok(húsvétkor is).
2015. okt. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ja,és ahogy a 8. válaszoló írta,ha nekem marad,vagy érkezik plusz,megy egy borítékba.Most például a nyári gumira rakosgatok el,mert jövőre már nem lesz használható.
2015. okt. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
92%
A 7. vagyok(meg a 11.,12.).Félre értettél!Én a kb. 130000-150000 ezer ft-ot a rezsin kívül értettem!Azért is írtam,hogy a 250-300 ezer ft-nak bőven elégnek kell lennie!Nálunk így jön ki:rezsi(télen)kb. 110000 ft+a többi kb. 130000 ft,az összesen 240000 ft.Szóval elgének kellene lenni,pláne ha nincs hiteled.Így már jobban hangzik,nem?Nem voltam egyértelmű,ne haragudj!
2015. okt. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

260-280 eFt-ból szoktam gazdálkodni. Ebben benne van a saját fizum (6 órában dolgozom, hogy tudjam a kicsiket hozni-vinni), az exem által fizetett gyerektartás, az emelt családi pótlék (a kisebbik tartós beteg), a gyes, az eladott használt ruhákból befolyó pénz és a szüleim, illetve a testvérem által szinte minden hónapban adott összegek.

Hitelem 62 eFt, tankolni 15-20 eFt-ért szoktam (fejlesztésre hordom a nagyobbikat, illetve két külön irányban van az ovi és a bölcsi, így időnként, ha a fél házat vinni kell pl. ágynemű, gyümölcs, tisztasági csomag, vagy olyan az idő, muszáj autóba ülni), rezsi olyan 70-80 között van, de ebben már benne van a mobil, buszbérlet, casco-kgfb. Élelmiszerre-tisztítószerre kb 60-70 eFt-ot költök havonta. A fejlesztések, tornák 20-22 eFt havonta. A többi viszont mindig elmegy ruhára (pedig használtat veszek, kivéve a lábbeliket), patikára, orvosra, egyéb nagyobb kiadásra (pl. ami most aktuális volt/lesz: autó karbantartás, gyerekülés, karácsony). Már borzasztóan szégyellem, hogy a szüleim és a tesóm kell, hogy anyagilag folyton kisegítsenek. Pedig ennyi pénzből ki kellene tudnom jönni.

2015. nov. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!