Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kap egy főállású anya...

Miért kap egy főállású anya annyi pénzt, mint aki segélyt kap?

Figyelt kérdés
Például egy munkakerülő alkoholista, aki igénytelen módon él, elissza, eldohányozza a pénzét. S emellett itt körül kap az az anya, aki otthon marad 3 vagy több gyerekével. Gondolom ezt nem csak én látom így. De ezt a fentiek nem látják? Fel vagyok háborodva!
2010. márc. 14. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ööö... én most nem igen vágom, hogy mi a kérdés apropója? Az alkoholista kap túl sokat, vagy a főállású anya túl keveset?
2010. márc. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Olyan 25-26-27 ezer forintról van szó. Azt hiszem emellett nem kell magyarázkodnom.
2010. márc. 14. 22:33
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, így már értem a kérdést. Bocsi, de nem tudtam mennyi se a segély, se egy főállású anyuka fizetése. Hát ez tényleg elég megalázó. :(
2010. márc. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Miért kap egy nem dolgozó x gyerekes cigánycsalád 2-300000 Ft-ot havonta, miközben a dolgozó magyar 2 gyerekes családnak 150-200000 ft-ból kell megélnie? Ez kb ugyanaz.
2010. márc. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Én nem tudom,de sajnos 30 év alatt 2 főállású anyával találkoztam. Persze papíron évente osztályonként 6-8 van,de ők csak a pénzt veszik fel,a gyerekek óvodában,iskolában egész nap, kaja ingyen, aztán este az utca meg a nagyobb testvérek "nevelik+ a kisebbeket. A főállású anyák meg még főzni se főznek. Van kivétel.Az egyiknek 3, a másiknak 4 gyereke van. A gyerekek tiszták,ápoltak,délben hazaviszik őket, anya naponta főz, gondosan elkészített uzsonnák, lecke mindig ellenőrizve.Ők valóban ANYÁK, nekik még fizetést is adnék. De csak azért osztogatni az állam plnzét,hogy egyesek gyerekszülésből éljenek...én feltételekhez kötném,s nem annyihoz,mint most van. Ja.lehet lepontozni.Attól még a f.... gém f... gém marad.
2010. márc. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ha valaki úgy gondolja, hogy megteheti, hogy otthon marad, nem dolgozik, akkor ezt úgy számolja, hogy tényleg megteheti, és ne úgy, hogy majd az állam pótolja a fizetését. Bocs, de nekem meg ez a véleményem.
2010. márc. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Látod, erre eddig nem is gondoltam. Most várom a 3. babánkat, s azt szeretném, hogy ugyanúgy mint most tudjak rendesen gondoskodni a családomról. -főzés, lakás tisztán tartása, gondoskodás mint segítségadás a tanulásban, játék, családi légkör és még sorolhatnám- A feltételekhez kötés jó megoldás lenne, de ezt ettől az országtól sajnos nem lehet elvárni. Az 'olyan' anyákból meg sajnos nagyon sok van :(
2010. márc. 14. 23:25
 8/11 anonim válasza:
100%
Apuka van? Dolgozik?
2010. márc. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
persze
2010. márc. 14. 23:31
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Én úgy oldottam meg, hogy a főállású anyaság mellett félállást vállaltam. Így jut idő a 4 gyerekemre is, meg a háztartásra is. Mivel gyógypedagógus vagyok, így a heti kötelező óraszámom 10 óra.

Gondolkozz hátha sikerül Neked is valahol így elhelyezkedni!

Különben azzal egyetértek, hogy sokan 3-4 gyerekkel mennyi segélyt kapnak, főként a nemzetiségiek. Nekünk mindig "túl sok" volt a keresetünk, vagyonunk.

2010. márc. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!