Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen nevet adjak a születend...

Milyen nevet adjak a születendő keverék kisfiamnak?

Figyelt kérdés
2010. márc. 14. 23:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Keverék? Nem kutya az...Milyen nemzetiségű?
2010. márc. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Raffael? :)


Bocsi, de ilyen hiányos kérdésre nem lehet normális választ adni.

2010. márc. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Orosz-Magyar
2010. márc. 14. 23:37
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A keverék szónál én is azt hittem kutyáról van szó, aztán továbbolvasva láttam, hogy emberről... amúgy fogalmam sincs milyen nevet
2010. márc. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hol fog élni a kisfiú? Itt, vagy Oroszországban? Mert ha itt, akkor tök mindegy, csak menjen a vezetéknévhez.
2010. márc. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

ha orosz-magyar lesz, akkor még csak "keverék"-nek sem mondható, hiszen általában azt szoktuk keveréknek nevezni, aki néger-fehér szülőktől születik, és ő olyan középbarna (istennek se jut eszembe a megnevezése) tejeskávé színű lesz.


így elmondható, hogy bármilyen nevet adhatsz a kisfiadnak, ami itthon anyakönyvezhető, és nektek tetszik.

2010. márc. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a "keverék" elég szerencsétlen megfogalmazás, meg írhattad volna rögtön, hogy milyen nemzetiség, úgy nem lett volna ennyi félreértés. No sebaj.

Szerintem olyan nevet válassz, ami Magyarországon, és Oroszországban is használható név. Pl. meghonosodott orosz nevek. Ilyen lehet az Iván, Igor (mondjuk ez szerintem olyan szigorú, kemény név), vagy választhatsz olyat, ami, bár nem annyira megszokott itthon, de jól hangzik, nem annyira idegen a magyar nyelvtől, mint pl. Fedor, vagy olyat, aminek magyar és orosz változata is van, tehát mindkét nyelvben létező utónév, pl. Miklós/Николай – Nyikolaj, Sándor/Александр – Alekszandr, Юрий –Jurij (ez asszem a György magyarul, de ebben nem vagyok biztos).

2010. márc. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és persze adhatsz echte orosz nevet is, ha az tetszik, és nem számít, hogy itthon anyakönyvezhető-e (felteszem az apa orosz), mert ha az egyik szülő más nemzetiségű, akkor adható olyan név is, ami amúgy nem bejegyezhető itthon.
2010. márc. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Borisz
2010. márc. 15. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Ivan, Valentin
2010. márc. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!