Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Depressziósan érdemes gyereket...

Depressziósan érdemes gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

érdemes így gyereket vállalni? Nem lesz ez a gyerek gyerekkorára nézve egy szenvedés? Én nem merek így gyereket vállalni.

Van itt depressziós vagy pánikbeteg szülő akinek a gyermeke normális életet él?



2015. okt. 3. 22:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
67%
Miért nem kezelteted előbb?
2015. okt. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
kezeltetem, de nem gyógyítható, csak szinten tartható, így fogom leélni az életem, évek óta kezelnek. Szeretem a gyerekeket, de így nem mernék sajátot vállalni, így nem lennék jó szülő szerintem.
2015. okt. 3. 22:23
 3/25 anonim ***** válasza:
24%
Vegyél egy kutyát.
2015. okt. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
65%

én agyonidegeskedtem magam terhesség alatt(csőstől jött a baj, de már filmbe illő, ha nem velem történik, el sem hiszem, hogy ilyen lehetséges, de még a szülés napján is kaptam belőle), és még pánikrohamon is átestem(10.héten), ami soha nem volt korábban egész életemben, és azóta sem.

az első trimeszterben úgy voltam vele, ha megmarad a baba, akkor nagyon erős és mindent kibír :)később, amikor az "ég is leszakadt", már tudatosan, erőnek erejével nyugtattam magam és a babát, olyan szinten, hogy háborúban is képes lettem volna már csakazért is mosolyogni, csak Miatta :)


megnyugtatásul, konkrét tesztek szerint is "Angyalbabám" lett :) óramű pontossággal kelt és evett, hasfájós volt ugyan, de az Espumisan bevált, és csak akkor van baj vele, ha én cseszek el valamit(nem fektettem le időben, vagy hasonló)neurológiailag ép és egészséges, szülésnél komplikációk nem voltak(elég volt az, hogy a fájdalomtól már azt vártam, hogy egyszercsak felülről fogom látni magam...:))

2015. okt. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
*habár én nem gyógyszereztem soha
2015. okt. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. Nem konkrétan ilyen dolgoktól félek, hanem pl: mi van ha: nem tudom elvinni sétálni, játszótérre családi programokra mert éppen a belem kihányom az idegességtől és társai.

Nem mondhatom neki azt, hogy bocsi ma nem megyünk sehova és társai mert én ma rosszul vagyok.

2015. okt. 3. 22:38
 7/25 anonim ***** válasza:

evaló igaz, ez már gyerekvállalás előtt kezelendő, legalább annyira hogy megtaláld mi az, amivel felül tudsz rajta kerekedni.


én csak a szülés utáni depressziótól féltem, de minden erőmmel azon voltam, hogy ezt nem engedhetem semmiképp meg magamnak, mert a saját gyermekem számít rám.


nekem rengeteg erőt adott egyedül az anyai ösztön.

2015. okt. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Szia! En nagyon kemenyen,panikbeteg voltam,durva rohamok,kisertek majdnem a mindennapjaimat. A lakasbol szinte ki sem leptem,es egyik nap a terhesegi tesztem,pozitiv lett.. orlodtem,kinlodtam mit tegyek feltem nagyon mi lesz ,ketsegek gyotortek,de meg tartottam amit egy pillanatig sem bantam meg!! Es teljesen minden rendben volt a terhesegem alatt is! Azota jovhnk,megyunk minden okes 😊😊
2015. okt. 4. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Én is pánikbeteg voltam a fiam előtt. Aztán azt hittem,hogy meggyógyultam, már egy több,mint egy éve nem jelentkezett semmi. Terhes lettem, és utána jött elő sajnos ismét. De végigcsináltam a terhességem, normálisan, gyógyszer nélkül. Utána ismét jobb lett. Most ismét babát várok, és nem igazán oké minden, de ahogy megszülök, megyek dokihoz.

Én ezzel úgy vagyok, hogy ha gyógyszert kell szednem, akkor azt. Voltam durva rohamaim, napokig tartó szorongásom, de olyan,hogy ne tudjam ellátni a fiam, nem volt még.

2015. okt. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
26%

Lehet régen azért nem volt ennyi pánikbeteg meg depressziós nő, mert nem vártak 30-40 éves korukig a gyerekvállalással. Az élet, a természet és a szervezet rendje, hogy a nőnek gyereke szülessen és nevelje. Ennek hiányában ne csodálkozzunk, hogy borul az egyensúly és egyre több nőnek lesz midnenféle hormonális meg pszichés betegsége.

Szóval én azt mondom, igen, vágj bele. Lehet ő fogja meghozni számodra a megnyugvást és a boldogságot.

2015. okt. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!