Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni védekezés? Nem a...

Szülés utáni védekezés? Nem a szokásos kérdés

Figyelt kérdés

Na most lehet én vagyok nagyon tudatlan, úgyhogy adjatok nekem erre választ. :)

Engem az érdekelne, hogy miért tartják extra fontosnak a nők a szülés utáni védekezést? Pusztán azért mert nem szeretnének egy ujszülött mellé még egy babát, vagy ilyenkor fogékonyabb lesz a szervezetünk? Mi 9 éve megszakítással védekeztünk, tudom az nem védekezés az embrerek 90%a szerint. Plusz néha óvszerrel. Sose volt balesetünk, a kislányunk tervezett volt, második hónapban sikerült is teherbe esnem. Nemsokára megyek a 6 hetes kontrollra, és most el kezdett foglalkoztatni a kérdés.


2015. okt. 6. 07:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A szervezet tényleg fogékonyabb a terhességre. -Mi 3 évig védekezés nélkül szexeltünk nem jött össze a baba. Most másfél éves a lányom, megszakítással védekezünk, ráadásul mérföldekkel kevesebbet vagyunk együtt, mint szülés előtt. Van hogy heti egyszer van hogy még kevesebbszer. 6 hetes terhes vagyok :-)
2015. okt. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én mindig fontosnak tartottam a védekezést, amíg nem akartam gyereket. 20 évesen is, nem csak szülés után.

Szülés után azért fontos számomra, mert nem akarok egyelőre még egy gyereket, majd csak pár év múlva, ez számomra éppen elég nyomós érv a védekezés mellett. Mivel császárral szültem, így az orvos nem ajánlotta, hogy egy éven belül újból teherbe essek, ez meg egy bónusz érv.

Talán azért érdemes jobban odafigyelni ebben az időszakban, mert még ingadoznak a hormonok, sokaknál nem áll be rögtön szabályosra a ciklus, akik szoptatnak ott megint a hormonok játéka, hogy vajon beindult-e már a peteérés vagy sem.

Mindezek ellenére nem tartom a magam esetében "extrán" fontosnak a védekezést, óvszert használunk, az pont elég nekünk.

2015. okt. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Mindezek ellenére nem tartom a magam esetében "extrán" fontosnak a védekezést, óvszert használunk, az pont elég nekünk."


Miutan helyes hasznalattal tokeletesen ved, jobban mint a tabletta (mert hiba eseten meg mindig tudsz tenni valamit), nem is kell ennel tobb extra.


Kerdezo:

Igen azert, mert egy ujszulott melle nem akarok rogton kistesot.


De en is csak pont ugyanannyira vigyazok, mint amikor meg nem akartam az elsot se.


Sose vettem felvallrol a vedekezest, nem rizikoztam megszakitassal, amikor meg nem tudtam volna nyugodt szivvel vallalni.

2015. okt. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem akarok újszülött mellé még egy tesót. Másrészt egészségügyi oka is van: császárral szültem, ajánlott legalább egy évet várni a következő terhességig, mert ha nem forr össze rendesen a varrat, a terhesség végén szétnyílhat a méh, az pedig babára-mamára is életveszélyes. Mi óvszert használunk, mióta megszületett a fiam.
2015. okt. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok:

Én is úgy gondolom, hogy a helyes óvszerhasználat pont megfelelő, nem kell több "extra", de itt a gyakorin már találkoztam a napokban olyannal, akik szerint ez nem elég, meg persze a másik véglettel is találkozni.

2015. okt. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Én is császárral szültem, és mi sem szeretnénk kistesót, legalább 3-4 évig. Valahogy a napokban rengeteg ilyen kérdéssel találkoztam, itt is olvastam egy kettőtt, de különböző fórumokon, blogokon, kismamás csoportokban is kiemelkedő kérdés ez. Persze fontos dolog a védekezés, csak pont az tűnt fel, hogy eddig elég volt az óvszer, mostmár nem, jo volt a tabi, mostmár nem, rengetegen a spirálra esküsznek.

2015. okt. 6. 09:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Mivel a terhesség egy óriási hormonális változás,benne van a pakliban,hogy sokkal könnyebben teherbe eshetsz...ráadásul azt mondják a dokik,hogy ami 9 hónap alatt változott,annak a visszaalakulásához is ennyi időre van szükség.Szóval több dolog miatt se szerencsés,ha szinte azonnal jön a következő csemete.Nekünk 3 gyerekünk van,a két kisebbnél megszakítással "nem védekeztünk",mégis csak akkor estem teherbe,amikor élesbe ment a dolog(az 1. hónapban).Azóta elköttettem magam(fél évvel ezelőtt),remélem ez végleges,és hatásos lesz!
2015. okt. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi egyszer nem hasznaltunk ovszert es terhes lettem...ezek utan gondolhatod,hogy szules utan fel sem merult bennunk,hogy vedekezes nelkul legyunk egyutt(ja es szinten csaszar).een az ovszerben tokeletesen megbizom,nem volt soha baj vele,a megszakitasban nem biznek..meg a masik,hogy szerintem sokkal rosszabb,"ido elott abbahagyni"...szoval az extra odafigyeles abban merül ki,hogy tenyleg soha nem hagyjuk el a vedekezest...
2015. okt. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"rengetegen a spirálra esküsznek."


ami sajnálatos, ugyanis sokan nem tudják valszeg, hogy folyamatosan ingerli a méhet, és a szervezet folyamatosan "készültségben" van.



a kérdésre valszeg az anyagi oldal is hozzátartozna, sokan kalkulálnak x gyerekre, nemhogy rögtön szülni egy balesetből egy következőt. ugyanis anyagi kiesés mindenképp egy újszülött.

2015. okt. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!