Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, szerintetek kivitelez...

Anyukák, szerintetek kivitelezhető a sportolás egy minden napi, átlagos anyukánál?

Figyelt kérdés

Olyan anyuka esetében, aki napi 8 órát dolgozik, gyermeket nevel (kicsiket), háztartást vezet és még az egyik pici ébred neki éjjel elég gyakran.


Sajnos, úgy látom, hogy a sportolás, jó kinézet azoknak pirivilégium, akiknek a férjük megfizeti a bébiszittert és csak jól kell kinézniük, más elvárás nincs.


Szeretnék szép lenni, fitt, de olyan nehezen tudom beilleszteni 2 naponta a sportolást, sokszor már mosott rongy vagyok nap végére. Reggel meg szintén fáradt, amikor nem alszom rendesen éjjel.. :(


Van a környezetedben olyan anyuka, aki ezt szépen megoldja? Én átlagos energiaszinttel rendelkezem.. :)


2015. okt. 6. 22:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Én heti 5 nap tudtam sportolni (maholnap szülök, ezért most ideiglenesen fel van függesztve). Reggel fél6kor keltem, 6-7ig futottam, végül zuhany és reggeli. fél8kor indul a férjem itthonról, addig aludtak, illetve ellátta a gyereket (1.5 éves volt), míg én haza nem értem. Fárasztó, igen. De a sport nem fárasztó dolog. Azokon a napokon, mikor eljutottam futni, egész nap sokkal energikusabb és nyugodtabb voltam, mint azokon a napokon, amikor kihagytam. Felpörget, és egy csomó jótékony folyamatot elindít. Elindulni nehéz, de aztán meghálálja magát a dolog.
2015. okt. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam kivitelezni, amíg kelni kellett éjjel. Pontosabban úgy nézett ki, hogy mikor eljött egy időszak, amikor a gyerekek már nagyjából átaludták az éjszakát, eljártam hajnalonként futni, de néhány hétnél sosem ment tovább, mert újrakezdődött az éjszakázás. Néhány hónapja jutottunk el oda, hogy mindhárom majdnem mindig végigalussza az éjszakát, azóta tudok rendszeresen sportolni.
2015. okt. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A környezetemben ezt én csak olyan anyukáktól látom/hallom, akik nem dolgoznak. Vagy otthon vannak még a gyerekkel és akkor esténként eljár, amíg más vigyáz a gyerekre, vagy a gyerek bölcsiben/oviban/suliban, ő meg megy kondizni napközben.
2015. okt. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
11%
Kezdd a kajával,rengeteg múlik rajta,ha azt megreformálod,akkor elkezdenek lemenni a kilók,sport meg akkor mikor belefér,és ahogy írta valaki,idővel jobb ,könnyebb lesz
2015. okt. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%

én azt gondolom, hogy megoldható kicsiben.

én pl. napi fél-egy órát gépezek, mert ez a kikapcsolódásom. de ezalatt az idő alatt mondjuk a szobabiciklin is ülhetnék (már ha lenne) csak bevallom, meló és gyerek, háztartás után lusta dög vagyok megmozdulni, szigorúan vízszintesen döglök :D

de nyilván ha valaki aktív akkor ennyi belefér. az, hogy eljárjon még este, nem hiszem. pláne ha éjjel is kelni kell

2015. okt. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%
Én reggelente fél 6kor keltem, kb. 7ig az edzőteremben voltam. Aztán rohanás haza, mert a férjem fél 8ra jár dolgozni. Ő viszi a gyerekeket oviba. Én 8-16ig dolgozok, utána megyek értük az oviba. Ha hazaértem, főzök és a gyerekekkel foglalkozok. Ilyenkor a férjem van edzésen. Este 7től közös "program". Együtt játszunk, együtt vacsizunk, együtt fürdetünk. A gyerekek legkésőbb 9kor ágyba kerülnek. Így marad apával egymásra kb. 2 óránk :) Szerintem teljesen megoldható, csak szervezés kérdése. Nekem a sport energiát ad és jobb tőle az állóképességem, így a 2 éjszakai ébredése a kicsinek annyira nem is terhel le :)
2015. okt. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nekem pl. fél 6-kor kell kelni ahhoz, hogy beérjek dolgozni, nemhogy még elmenjek futni, vagy kondizni.
2015. okt. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%
Napi 10-15 perc futas is joval tobb, mint a semmi. Bemelegitessel, levezetessel, nyujtassal és zuhannyal egyutt 30-40 perc maximum. Ennyi ideje mindenkinek van. Raadasul az egyre tobb futas miatt egyre fittebb leszel és egyre kevesebb alvas is elég. Szoval igazabol megterul.
2015. okt. 7. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Az utobbi egy evben nem sok idom jut kon sportolasra, illetve volt egy mutetem, ami miatt sok olyan dolgot nem csinalhattam fel evig, amit elotte igen. Pl ha nem sok idom volt, akkor en preferaltam a sajat sullyal vegzett intervallumedzeseket es van evezopadunk, amin szinten intervallumban dolgoztam. Ez azert jo, mert kb fel ora alatt vegezni lehet mindennel es nagyon hatasos.


Ekkor talaltam ki azt, hogy ahova csak lehet gyalog jarok. Nah nem seta tempoban, hanem szedem a labam rendesen. Osszessegeben nem sok idot vesz igenybe, mert igy is, ugy is mennek, de igy mondjuk 4-5 megalloert nem kell varnom a buszra, hanem indulok is gyalog, gyorsan.

Talan nevetsegesen hangzik, de nagyon hatasos, esetleg probald ki.

Nekem igy atlag napokon is osszejon a 6-7 km seta, de sokszor megvan a 10 km is.

Nyilvan nem vagyok olyan izmos, mint amikor edzettem, de sulyproblemam sincs annak ellenere, hogy en igen szeretek enni. Az eronletem szuper es az anyagcserem is.

Varosban lakom, a reggeli es a delutani dugok idejen idot sem sokat vesztek ezzel az autohoz, tomegkozlekedeshez kepest.

2015. okt. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nekünk kicsit nehezebb, mert vidéken dolgozok, oda nem mehetek gyalog :) pedig szeretek gyalogolni.

Buszozást 3 átszállással lehetne megoldani....

szóval mi egyesületbe sportolunk a fiammal. Heti egy max. 2 alkalommal jutunk el... úgy hogy a vidéki munka, háztartás, gyerek nevelés teljes egészében az enyém.

Ja heti egy nap van a nagyszülőknél, és ők hozzák viszik a suliba.

2015. okt. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!