Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vinnétek oviba, ha napok óta...

Vinnétek oviba, ha napok óta csak náthás?

Figyelt kérdés
ő már nagyon menne. egyrészt cikinek érezném elküldeni, mert megtehetem, hogy itthon tartom. másrészt ha egész télen náthás, egész télen maradhat itthon?
2015. okt. 7. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
36%

Nálunk nem engedik a gyerekeket kivenni az oviból. Ők szoktak szólni, ha már nagy baj van. Bár, addigra a szülő úgyis látja, hogy mi van a gyerekkel.

De ilyen csip-csup dologért abszolút nem szólnak.

Sőt, még ők kérik, hogy a gyerek oviba menjen, mert másképp nem fog az immunrendszerük kialakulni az iskolára.


Nekem tavaly volt kiscsoportos a lányom. Köhögött picit és mondtam az óvónőnek, hogy akkor otthon tartanám. Másik szülő szólt rám, hogy ne csináljam már, hozzam csak szépen oviba, mert ez abszolút nem probléma.

Ráérek majd akkor kivenni, ha már súlyosabb lesz.

2015. okt. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Nyugodtan. A legtöbb szülő szeret a munkahelyéről kéthetente hiányozni a gyereke oviban összeszedett nyavajája miatt, csak nem mernek szólni.
2015. okt. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Eddig két gyerekorvosunk volt két különböző városban. Mindketten kis náthával engedték a gyereket oviba, de sárgás orrváladéknál, hurutos köhögésnél nem.
2015. okt. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Neki nem lesz baja tőle, de azt tudni kell, hogy a nátha vírus és fertőz. Viszont otthon sem lehet egész télen tartani...
2015. okt. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez attól függ, hogy fertőző-e, ahogy az utolsó írja: sárgás, vagy zöld orrváladékkal nem vinném, ha csak kicsit náthás, és menne is már, nem levert, akkor szerintem is mehet.
2015. okt. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
El kell vinni az orvoshoz, gondolom voltál vele és majd az orvos megvizsgálja és ha úgy látja, akkor ad olyan igazolást, ami arról szól, hogy egészséges, vagyis közösségbe mehet. E nélkül hivatalosan egyébként az óvodába nem is mehetne, ha volt beteg!
2015. okt. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én speciel az orvossal vitatom ezt meg, nem itt :D

szerintem jobban el tudja dönteni miután megvizsgálta a gyerekedet.


de amúgy én is cikinek érzem mikor az otthon lévő anyuka betegen viszi a gyerekét, alattam meg rezeg a léc mert 2 havonta kiesek a munkából. nyilván neked nem számít, lényeg, hogy a gyereked menne, a dolgozó szülők meg oldják meg ahogy akarják :)


nálunk egyébként az a jó, hogy az óvónők nem vesznek be beteg gyereket

2015. okt. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

a cinikus válaszolók valahogy elsiklanak a kérdés második része fölött. mivel az orvos nem írta ki, szerinte nyugodtan mehet, ezért nem tudom hogy hány napig vagy hétig tarthatom itthon orvosi igazolás nélkül.

egyébként amíg nem voltam táppénzen, addig sem akadtam fenn a náthás gyerekeken. főleg mivel általában a fél csoport az. tehát hiába tartom én itthon, ha a többi 12 náthás gyerek megy.de semmi bajom azzal, ha valakit zavar a náthás gyerek a közösségben, amíg azt normális hangnemben közli.

2015. okt. 8. 13:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia, miért vagy táppénzen, jön a tesó? Mert nálunk ez a helyzet, pont ezen agyalok, h hnap vigyem-e, pedig csak náthás, de azért én jobban figyelek az orrfújásra mint bent. Ha nem vészes, nem zöld trutyi jön viheted! ;)
2015. okt. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Oviba járni KÖTELEZŐ, nagyon ajánlott.

Nem poénból, hanem mert oktatás folyik (óvodás szinten), felkészítés az iskolára. Legalábbis jobb helyeken, mint nálunk. (állami óvoda, csak rendes, a logopédust leszámítva)


De tényleg az orvostól és a folyás jellegétől függ. Kis folyás nem folyás. Lázzal természetesen otthonmarad.

2015. okt. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!