Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Náthás, hurutos köhögéésel...

Náthás, hurutos köhögéésel vinnétek oviba, ha nem annyira vészes az 5 évesnél?

Figyelt kérdés
kicsit köhög hurutosan, és néha fujni kell az orrát. más baja nincs.(nincs egyben a taknya-nyála)
2015. ápr. 26. 15:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

nem

mert simán összefertőzi a többi gyereket ...

2015. ápr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
A többi gyerek miatt nem etikus, a sajátról meg mindenki saját belátása szerint dönt. Én nem vinném, nem vittük ilyenkor, otthon rendszeres gyógyszerelés és orrfúvás mellett hamarabb is gyógyul.
2015. ápr. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

NEM!

És pont az ilyen szülők miatt van annyi járvány és betegség az ovikban. Mert csak egy kicsit folyik az orra, csak egy kicsit köhög. Teljesen mindegy, hogy csak egy kicsit, vagy nagyon, ezt fertőzés okozza, amit a gyereked átad a többi gyereknek az oviba és lehet, hogy ők nem ússzák meg csak egy kis köhögéssel vagy egy kis náthával.

És bocs a kirohanásért, nyugodtan le lehet pontozni, nem érdekel, de hány ilyen szülő miatt szívott már a gyerekem, mert csak egy kicsit folyik az orra, de nem beteg, vitte az oviba, aztán meg csoda, ha a fél ovi kidől, netán a háromnegyede.

Egyet tanulj meg kedves kérdező! Amelyik gyerek nem beteg, annak kicsit sem folyik az orra és kicsit sem köhög!

Vidd el az orvoshoz, ha ő azt mondja, hogy mehet és ad igazolást, csak akkor vidd!

2015. ápr. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

Nem beszélve arról, hogy ilyenkor a te gyerekednek is gyengébb az immunrendszere és ha eddig csak kicsit folyt az orra, és kicsit köhögött, majd rászed valamit az óvodába és majd lesz az még láz is, meg antibiotikum kúra is!

Ezt akarod?!

2015. ápr. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem
2015. ápr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom, mennyire komoly az ügy, de ha minden köhögéssel otthon maradsz, akkor egy idő után már nem kell bemenni dolgozni. Nálunk az óvónők tudják, hogy kell a munkahely és természetes, hogy köhög a gyerek olykor. Ha nem elesett, kókadt, akkor menjen. Ha rosszabbul lesz, úgysem viszed. Adjál neki otthon lándzsás útifüvet, vagy amit szeret.

Nekem anyám nyugdíjas, rá tudom hagyni a gyereket, de már rég kirúgtak volna, ha minden hónapban kivettem volna egy hét táppénzt.

2015. ápr. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%
Igen.
2015. ápr. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%

Igen!

Azért mert mindenki más is viszi,én meg nem fogom elveszíteni az állásom azért mert kicsit köhög,meg kicsit taknyol.Én is taknyolok már 3 hete,de nem fertőztem még meg senkit.Dokihoz taknyolással,kicsi köhögéssel is elviszem,és ő mindig engedi oviba,akkor én mire fel tartanám otthon?

2015. ápr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

Gondoltam, hogy jönnek majd a pontozósok.

De kedves lepontozósok és beteg gyereket oviba vivők. Arra még nem gondoltatok sosem, ha egy beteg gyereket otthon tartanátok, akkor nem fertőzné körbe a többit, és akkor nem kéne az állásával senkinek játszania, mert nem lenne ennyi beteg gyerek az oviba, mert nem lenne ennyi fertőzés???

A másik meg, hogy azt a szülőt legalább megértem, aki valóban munka miatt nem tudja otthon tartani a kicsit náthás gyerekét, csak tudjátok, hogy mi az én tapasztalatom? Hogy a legtöbb beteg gyerek az oviban olyan gyerek, akinek az anyja otthon van, mert munkanélküli vagy gyesen van kisebb gyerekkel! Mert ha oviban van a gyerek, nincs rá otthon gondja.

Ez a szomorú. Az én gyerekem meg az ilyenek miatt került tavaly is kórházba, a gyulladás értéke a megengedett 11-szerese volt, mert némely idióta szülő nem volt képes pár napig otthon tartani a fertőző gyerekét!

És komolyan, azt legalább megértem, akinek az állásába kerülne, ha kisebb fertőzésekkel otthon lenne a gyerekkel, mert ezt sem tartom jónak, mert ugyanúgy fertőz, de ezt legalább megértem. De azt nem, aki otthon bírná tartani és mégsem teszi, mert jaj, csak egy kicsit köhög, kicsit folyik az orra.

De valljuk be, egy egészséges gyerek nem köhög egyáltalán és nem folyik egyáltalán az orra!

És nyugodtan ezért is pontozzatok le!:P

2015. ápr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm azért a válaszokat. mivel tanácstalan vagyok, azért kérdeztem itt. holnap még beviszem, mivel nem esett, bágyadt, kicsit kell fujni az orrát, meg ma jött elö a hurutos gurgulázos köhögése. legfeljebb megkérdem az ovonénit, kedden meg elviszem az orvoshoz, ö mit mond.
2015. ápr. 26. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!