Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ausztriában élek dolgozok...

Tamásssssa kérdése:

Ausztriában élek dolgozok terhes lettem februárban szülnék a munkaviszonyom a 6 hónap is összejön ha a terhes szabadságot is beleszámitják van lehetőség lakáshoz jutni segit az állam ebben nekem?

Figyelt kérdés
lakás, terhes, támogatás

#lakás #terhes #támogatás .ausztria
2014. szept. 17. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Itt Magyarországon nem segítenek senki nem kap lakást max anyaotthonba költözhetsz.Hogy kint mi a szokás,milyen lehetőségek vannak azt csak Te tudhatod.
2014. szept. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom,mit ertesz lakashoz jutas alatt...kaphatsz u.n. onkormanyzati lakast,en is ilyenben lakom,de eppen olyan draga,mint egy alberlet ((65 nm 508 euro plusz aram es biztositas es teve es net),a kaucio horror,nekem masfel eve 2500 volt,mostaniak joval tobbek) a lakasok csont uresek,tobbezer euro ,mire a lampaktol a konyhabutorig minden megveszel.

osszessegeben en inkabb butorozott alberletet javasolnek,sokkal olcsobb.

ha vasarlasban gondolkozol,akkor szinten el kell keseritselek:olyan,mint Magyarorszagon a szocpol-nem letezik. Kamatmentes vagy alacsony kamatozasu kolcsont kaphatsz az allamtol gyerekenkent x osszeget,es itt is kell min. 20% onero a hitelhez.

a munkaviszonyod utan,ha nem rugnak ki,valaszthatsz a baba szuletese utan,mennyi ideig maradsz otthon vele,ettol fuggoen valtozik gyes-szeruseg osszege.

ha van allando itteni lakcimed,akkor kaphatsz csaladi potlekot es lakhatasi tamogatast es gyermekvedelmi penzt. Ha hazamesz,akkor ezek nem jarnak.

egyedul vallalod a babat ,vagy az apukaja is segit?

Sok boldogsagot a kicsihez :-) remelem,tudtam segiteni.

2014. szept. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyedül vagyok apa nincs akkor mi lesz ha a főnököm 1 hónap múlva kiakar rúgni mert latja hogy terhes vagyok akkor nem lesz meg a 6 hónap munkaviszonyom csak kb 3 hónap de dolgozni pedig birnék decemberig is akár de ő felmondana nekem október végen pl
2014. szept. 18. 09:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Azonnal jelentsd be,hogy varandos vagy,akkor vedettseget elvezel.ha eszreveszik,vagy sokat vagy tappenzen rogton kirugnak.

merre vagy?

2014. szept. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Salzburg mellett egy kis városba szóval ha orvosi papírom megvan hogy várandós vagyok akkor az se probléma hogyha 1 hónapja vagyok ezen a munkahelyen ? Ilyenkor a munkáltató semmilyen esetben nem rúghat ki attól tartok ha elmondom keres valami mas indokot de ha munkaszerződésem van gondolom nem teheti meg ha megis tudok panaszt tenni ellene es segít az állam ebben
2014. szept. 19. 13:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem rughat ki,de csak ha hivatalosan bejelentetted,lehetoleg irasban vagy mailben,hogy legyen nyoma.kiveve ha probaidos vagy.ha megis kirugna,arbeiterkammer segit,ne hagyd magad.mindegy,mennyit dolgoztal,csak a probaido teljen le.sajna csaknem szaz km-re vagyok toled,de irhatsz privit vagy ha van osztrak szamod,telefonalhatunk is,amiben tudok,segitek.
2014. szept. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Meg írnád az e mail címed ? :) akkor felvehetnenk a kapcsolatot egymással
2014. szept. 21. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!