Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Láttál már vicces vagy értelme...

Láttál már vicces vagy értelmetlen keresztnév-párosításokat?

Figyelt kérdés

Azokra gondolok,akik két keresztnevet adnak,és a kettő nem illik egymáshoz.

Például:

Annamária Éva (mintha 3 nevet kapott volna)

Annamária Mária (mi értelme van?)

Annamária Anna (ez sem jobb)

Anna Mária (egész életében egybe fogják írni)

Annamária Annadóra (no comment)

Annadóra Annaliza (no comment)

Lilla Virág (lila virág)

Katalin Kitti

Dóra Dorottya

Sára Sarolta

Blanka Bianka

Nóra Dóra

Lia Lea

Rita Zita

Katalin Katinka

stb. ezek változatok egy névre,valamint rímelő hasonszőrű nevek

aztán pl. Tótkomlósfalussy Vilhelmina Izabella

hogy szegény gyereknek esélye se legyen leírni a nevét sehova,és különben is mindenki annyit ismer belőle,hogy 'Iza'

na meg a Bella Izabella (...)


Ha eszedbe jutnak még ilyenek,vagy ha láttál is ilyet,írd meg!



2015. okt. 11. 09:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem inkább az nem tetszik, mikor valakinek az első keresztneve vége furán jön ki a második keresztnév elejével. Például: RéKA KAmilla. Mindkét név gyönyörű, de így egymás után nem szerencsés. Egyébként van Anna Mária nevű ismerősöm, sosem volt gond a nevéből, nem szokták egybe írni.
2015. okt. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Dóra Dorottyát ismerek, nekem ez azért fura, mert gyakorlatilag ugyanaz a név, csak más változatban.
2015. okt. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Anna Mária a fiam nagymamája :)

sose írták vagy mondták egybe...

egyébként furcsa névpárosítás szerintem.....

2015. okt. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem ismerek de amit írtál abból levezetve:

Izabella Annabella

Hanna Anna

Johanna Hanna

Helka Helga

rengeteg ilyen névpáros van, de szerintem ritka hogy valaki egyszerre adja egy gyereknek. Inkább ikrek esetén fordul elő ez gyakrabban.

2015. okt. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek egy Barna Barnabást. Mindkettő a keresztneve.
2015. okt. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Én egy kellemetlen vezetéknév-keresztnév párosításba futottam bele egy kórház babafotói között: ...pi Natasa. Remélem érthető mi a baj vele, és nem tudom a szülők, hogy nem vették észre a dolgot. :(
2015. okt. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm lányai Blanka, Bianka, vagy egy gondozott testvérpárom Alina, és Liána.

Kusnyerikné Pap-Klára Márta Ágnes - egyik volt tanárnőm neve.

2015. okt. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Anna Máriát ismerek, + Szabó Bence Benedek, Dani Dániel, Gábor Gábor, György György...
2015. okt. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen Katalin Kitti meg Sára Sarolta párosítással találkoztam, de ami nálam kiveri a biztosítékot, azok a "beszélő nevek".

Van ismerősöm Fekete Kamilla névvel, meg Veres Piroska, szomszéd néni Tüskés Róza, Harangozó Ajándékkal is találkoztam már, de az összes közül számomra a legnevetségesebb egy ovis kislány neve: Erdővölgyi Tündér, öccse meg Farkas.. hát, gratulálok a szüleinek.

A másik amin felkaptam a fejem, az a hírességutánzó nevek, ismerek Petőfi Sándort meg Adi Endrét is (em írtam el, pontos i-vel írja ez a család), de Kossuth Lajos is lakik a szomszéd faluban, oviba jár egy Kelemen Anna is. Én nem tudom mi jár az ember fejében amikor ilyen nevet ad a gyermekének, de kíváncsi lennék rá! :)

2015. okt. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk általánosban volt egy Toldi Miklós és egy Orbán Viktor is. És a Fekete Mercédeszen is röhögtünk egy jót.
2015. okt. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!