Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek a Bogyó és Babóca...

Szerintetek a Bogyó és Babóca miért olyan népszerű a gyerekek körében?

Figyelt kérdés
Szerintem rettenetes mese. A grafika rettenetes, a mondanivaló megkérdőjelezhető. Sok helyen következetlen is. Miért ilyen nagyon népszerű, hogy a csapból is ez folyik?
2015. okt. 12. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom, de szerintem is bugyuta mese. Az oviba szerette meg a lányom, más vitt mesekönyvet, ő is kért. Vettem egyet-kettőt. Hát.. Pl. összevesznek a biciklin, aztán otthagyják inkább, ez mire tanít, nem tudom. De még mindig inkább ez, mint az Anna Peti és Gergő, pedig azért is könyörög a lányom, de arra sehogy se tudom rávenni magam. Amit én kitaláltam az az, hogy veszek többféle mesekönyvet és próbálom terelgetni az ízlését, azért már másra is rákapott.
2015. okt. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ahogy a cseresznyével is... nem az a megoldás, hogy megfelezem a barátommal, hanem az, hogy megkeressük a fát és szerzünk még. Csak lestem, mikor láttam.
2015. okt. 12. 10:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk felnőtteknek persze, hogy rettenetes! De a gyerekek kicsik, sokszor nem látnak összefüggést, ok-okozati viszonyt, nem ismerik a bonyolult, összetett fogalmakat, nekik tökéletes. Egyszerű és számukra logikus.

Egy két-három éves gyerek teljesen más irányban gondolkodik, mint mi, felnőttek, akik már láttunk, tapasztaltunk, ismerünk dolgokat.

Könnyű, egyszerű mondatok, rövidek, és a gyerekek sokszor pontosan így viselkednek.

Az Anna, Peti, Gergő sem rossz, egyszerű, rövid mesék egy család hétköznapjairól. Nem kell túlbonyolítani ezt a dolgot. A meséket nem nekünk kell szeretni, hanem a gyereknek. Ha neki tetszik, akkor mesélj abból. Annak mi értelme van, ha olyat mesélsz, amit nem szeret, ami nem tetszik neki, ami nem köti le a figyelmét?

Ha ennyire ellene vagy, vidd be a gyerekkönyvtárba, ott rengeteg könyvből tudtok válogatni, hátha másfelé fordul az ízlése.

2015. okt. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért népszerű, mert egyszerű és színes. Azt hiszem, előtte a már a két év alattiaknak is követhető magyar mesekönyv/rajzfilm nem igazán került forgalomba (a Kockásfülű nyúl vagy a Mazsola és Tádé is bonyolultabb, kikacsint a felnőttekre, és pláne nem mostaniak) így megtalálta a piaci rést. Egyébként tényleg sokszor következetlen, főleg a méretek, de szerintem ezen egy gyerek sem akad fenn - egy gyerekek számára vágyott világot jelenít meg, amiben állandóan csak nekik érdekes dolgok történnek, ijesztőek pedig nincsenek. És én is szeretném, ha kevesebb süteményt ennének benne :) de azért nem gondolom rossznak és ötletes az egész stílusa, mert olyannak hat, amilyet egy átlagos szülő is tudna rajzolni vagy mesélni, ovisoknak meg könnyű kiszínezni, másolni, mert a formavilága egyezik az első megtanulható rajzsablonokkal (vagyis azzal, hogyan "kell" rajzolni mosolygós fejet, csigát, autót... stb.).

(Ha visszakeresel, úgy emlékszem, más is írt már ki kérdést kiakadva :) )

2015. okt. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem még mindig jobb mint azok a kimondhatatlan nevű robotos, gyilkolós szuperbaromságok amik újjabban vannak. Mi is nézzük a Bogyó és Babócát meg a többi régi jó mesét mint a Vizipók vagy a Frakk és még sorolhatnám.
2015. okt. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!