Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell olyan sok anyának...

Miért kell olyan sok anyának megosztani minden momentumát a gyerekéről facebookon, miért terjed el egyre inkább ez a viselkedési mód, mint valami vírus?

Figyelt kérdés
Pistike eszik,Pistike játszik, Pistike büfizik, Pistike kakil már nem is tudom hány képet töltenek fel az anyák naponta a gyerekeikről és minden nap ráadásul ugye kapják a hozzászólást,hogy jaj de cuki,de édes, legszebb gyerek, tehát még a motiváció is hajtja őket. Nem beteges ez egy kicsit? Sokszor járok facebookra, mert ott szoktam beszélgetni barátokkal, mert ingyen van és állandóan ezek a képek fogadnak.

2015. okt. 12. 17:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
én létrehoztam a babámnak egy profilt, amelyik ismerősömet érdekli hogy mikor mit csinál, az belájkolta és megnézi. Ennyi. nem muszáj megnézni (egyébként havonta max egyet postolok, de nincs kifogásom az ellen sem, ha valaki ugyanígy csinál egy külön profilt és naponta 14-et postol, max én nem lájkolom). Aki teleszórja az üzenőfalat, ő dolga, őszintén sokkal jobban zavarnak a politikai vagy ilyen olyan szimpatizáns oldalak, kutyás megosztások, reklámok stb. A babás postok annyira nem zavarnak.
2015. okt. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

Nekem is van ilyen ismerősöm de egyalltalan nem zavar, csak megosztják boldogságukat!(nincs gyerekem)


Az jobban idegesít amikor pl fiatal lányok csucsoritve keszitenem sorozat kepet (5-10) ki irjak "szomoru, szerelmes, eppe discoba" na ezzel nem érdekelnek!! Ra adasul 20 evesek én!!


28N

2015. okt. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
42%

"ra adasul 20 eves ként."


28N

2015. okt. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%

*ráadásul

*évesként

2015. okt. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Mert csak onnan kapnak megerősítést. Ott élik az életüket. Nekem is van ilyen barátnőm. Bár ő szinte minden nap azt is felteszi, amit süt vagy főz... Igazi emberi kapcsolata nem sok van.


Az én fiam 2,5 éves, és kb 8 db kép van fent róla. Amit csak az ismerőseim látnak.

2015. okt. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

egyszerűen csak meg akarják mutatni a "nagyvilágnak" hogy milyen szép az életük, és milyen cuki a gyerekük.

és ebből próbálnak erőt meríteni az élethez, ha facebookon kapják a dicséretet.

Szerintem pont ez a baj, hogy a való életben kevés öröm éri őket.

2015. okt. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%

Jobb, mint a szidjuk a menekülteket/orbanviktort/akárkit meg a mit lennél ha virag/állat/akármi lennél.

Nem tetszik? Gorgess tovább. Ennyi

2015. okt. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

mondjuk engem nem zavar, nem mondom hogy érdekel mások gyereke, de tovább görgetek aztán kész.


viszont én is megszoktam ezt azt osztani a gyermekemről, de egyáltalán nem azért hogy mások orra alá dörgöljem hogy szép az életem vagy nem...olyannyira, hogy kétszer is meggondolom mielőtt megosztok valamit, gondolván azokra, akiknek kevésbé jött be az élet, pl nem osztogatok meg a házunkról képeket, csak szándékosan olyat amin max a gyerek meg az utca látszik...


érdekes a meglátásotok, hogy így akarják mások orra alá dörgölni hogy szép az életük...azt aláírom, szívesen postolok azért, hogy mások lássák milyen cuki :) de hogy ezzel akarnák villogni vagy hogy a való életemben nincs elég örömöm...kicsit erős :)

mondjuk én nem vagyok még mindig az a típus aki napi 50 képet postol...aki ennyit kitesz, annak szent igaz, jó sok ideje lehet...de szerintem a kérdező se gondolt napi 50 képre max túlzott.

2015. okt. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Hát, engem ez nem fertőzött meg. Én a másik véglet vagyok, védem a magánszférát, minimális képmennyiségem és információm van van fent.

Nekem ez nem tetszik, de nem is zavar.

2015. okt. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
97%

Ha van, akinek tetszik, akkor miért ne csinálná? Nyilván érdekli az ismerőseit, különben nem írogatnák, hogy de cuki.

Ha téged zavar, akkor miért nem teszel valamit ez ellen? Például miért nem állítod be, hogy ne jelenjenek meg az ismerőseid képei a hírfolyamodban?

Mellesleg nekem is van olyan ismerősöm, aki minden nap legalább tíz alkalommal osztja meg a nagyvilággal, hogy a gyerekei mit csinálnak, na meg hogy ő maga mit csinál, hol van éppen, mit eszik, mit főz, mikor ért haza a férje és hozott-e virágot, ésatöbbi. Ezen röhögni szoktam, mert ez a túlzott közléskényszer tényleg elég béna, de nem jutott még eszembe bosszankodni miatta. Valahol még érdekel is a kis kamu-idilli életük, engem legalább is elszórakoztat :D Ha zavarna, egyszerűen nem követném a bejegyzéseit tovább.

2015. okt. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!