Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg tudunk ennyiből élni hárman?

Meg tudunk ennyiből élni hárman?

Figyelt kérdés

Férjem havi 110e Ft-ot + 10 ezer Ft Erzsébet utalványt, én 140 ezer Ft-ot + 6 ezer utalványt + 4 ezer egészségkártyát kaptam. Tehát havi 270 ezer Ft-ból kellett kijönnünk.

A rezsi fűtési időszakban 40 ezer Ft, azon kívül 20 ezer Ft volt, plusz a nagybevásárlások és minden egyéb kijött havi 80-90 ezerből, és ebben már a szórakozás is benne volt (nyaralás nem). Tehát havi 110-150 költéssel félre tudtunk tenni havonta minimum 120-160 ezer Ft-ot.


Most babát várunk, én táppénzen vagyok, nincs jutalék, túlóra, így havi 61 ezer Ft-ot keresek, férjem fizetése maradt. Igyekszem többet spórolni az étkezésen, nem rendelünk, minden nap főzök, figyelem az akciókat, viszont többe kerülnek a vitaminok és az orvos. Még így is tudunk félretenni, havi 40 ezer körül.


Ha csedet, gyedet kapok, akkor jobb lesz, úgy számolom, hogy akkor családi pótlékkal, adókedvezménnyel 230 ezer körül viszünk haza. Így ha nem is teszünk félre, 100 ezer körül jut majd babára. Ez elég lesz rá, ugye?


2015. okt. 13. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze! Nyugi! :)
2015. okt. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
A szokásos magyar, éppen éhen nem halunk szinten.
2015. okt. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A gond az, 130 ezer nem hogy 2 emberre, de egyre sem sok.

Az stimmel, hogy a baba el van 100-ból.

2015. okt. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez teljesen jó.

Ha okos vagy, most elkezdesz betankolni a picinek.

A nagynál nem volt ennyi eszem, egy csomó mindent horror áron vehettem neki.

Sütőtök szezon van, érdemes most bevásárolni belőle, hogy később ne kelljen.

Járj termelői piacra, töltsd fel a kamrát-fagyasztót!

2015. okt. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem túlzás, hogy épphogy :)


kb. 267 ezerből élünk 3-an. 8 éves a fiam.

Rezsi 30-45 ezer körül van, tankolás 30 ezer körül, edzés 14 ezer, iskolai étkezés 12ezer 700, bérlet: 4ezer, telefon 10 ezer.....

a többi marad kajára, ruhára. Főzni 2 naponta főzök, vasárnap szülőknél eszünk....



Félretenni? jó ha 20 ezret tudok havonta :)

2015. okt. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jelenleg kb. 180-200 ezerből élünk 3-an, illetve jön a kistesó. Én eddig azt hittem, hogy mi még elég jól állunk az átlaghoz képest. Félretenni nem tudunk semmit, de azért elvagyunk hónapról hónapra. Szerintem ti is el lesztek valahogy.
2015. okt. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Böven elég lesz ,babaruhát használtan is tudsz venni és a kisméretek elég olcsok kg ,pelusbol saját márkásak akciosak stb
2015. okt. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!