Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogyan döntenétek ebben az...

Ti hogyan döntenétek ebben az esetben? (Költözés, munka, család)

Figyelt kérdés

Imádom a munkám, nagyon rugalmas, sok otthoni munkával, nagyon gyerekbarát, úgy osztom be az időm, ahogy akarom, jófej a cégnél mindenki, nagyon élvezem a feladatokat, a fizetés ugyan nem kiemelkedő, de elég jó.


Viszont messze élünk a családtól, évente 3-4-szer tudunk csak találkozni.

A férjemnek jó munkahelye van, viszonylag rugalmas, jó a fizetése, de már egy ideje nem élvezi. Nézett munkát, de a környéken nem igazán van, és akkor már lehet, hogy olyan helyen nézne, hogy jóval közelebb tudjunk költözni a családhoz, hogy legalább havonta tudjunk találkozni.


Nekem nagyon fontos, hogy jól érezze magát a munkájában, és az is, hogy a gyerekünk, akivel most vagyok várandós, ismerje a családot.


A dilemmánk lényege igazából az, hogy a cégnél, ahol dolgozom, visszavárnak, és a férjem jelenlegi munkahelye is eléggé gyerekbarát. A fizetésünk, ha itt maradunk, jó eséllyel magasabb, mint az, ami a családhoz közelebb lenne, ott az átlagbérek alacsonyabbak. Viszont jóval többet tudnánk találkozni a családdal, és esélyes, hogy egy másik munkahely a férjemnek sokkal jobban tetszene. Viszont kérdés, hogy hol találok olyan munkahelyet, mint ahol most dolgozom, ahol ennyire minden stimmel, és a gyereket sem kellene bölcsibe adnom mellette...


Ez még akkoris nehéz lenne, ha a férjem szeretné a mostani munkáját, hiszena családdal együtt töltött idő, akkoris hiányozna, és azt nem lehet pénzzel megvenni.


Ti ebben az esetben hogy döntenétek? Maradnátok inkább, remélve, hogy sikerül itt helyben másik munkát találni, ugyanakkor a családot továbbra is keveset látjuk, viszont egy nagyon jó helyre várnak engem vissza, ami a gyerekkel nagyon összeegyeztethető, vagy közelebb költöznétek, ha adódik egy jó munkalehetőség, ebben az esetben viszont ki tudja, én találok-e még egy ilyen munkahelyet?



2015. okt. 13. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nehéz kérdés. Igazából ti tudjátok eldönteni, hogy mekkora a család iránti vágy. Ha a férjed talál közelebb, és jól fizető munkát, akkor azt hiszem amellett döntenék. Sajnos arra szerintem kicsi az esély, hogy Te, a mostanihoz hasonló munkát találj. Ritka, ahol minden ennyire klappol, illetve kisgyerekkel nagyon nehéz új munkahelyet találni. Bár nem tudom mi a végzettséged/foglalkozásod, lehet, hogy keresett vagy a munkaerő piacon. Ez a döntés sok minden függvénye. De ami biztos, hogy ha a környezetváltozás miatt, előre láthatóan az élet színvonalunk radikálisan visszaesne, akkor nem költöznék.
2015. okt. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én maradnék mostani helyn,mert olyan helyet nehéz találni ,ahol pont olyan jók a feltételek és jó pénzt kapsz ,férjed ha találna közelebb munkát hasonlo fizetésért az jó .
2015. okt. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a szituáció volt nálunk is. Miután megszületett a baba, és ordított a nagyszülőktől minden (ritka) alkalommal, mert azt se tudta, hogy kik ők, és rajtunk kívül mást nem ismert, és szerintünk fontos a nagyszülő-nagynéni-nagybácsi, mert mi van, ha ne adj Isten velünk történne valami, így férjem elkezdett a szülővárosunkban, ill környékén munkát keresni, talált egy pénzben ugyanolyat, és így mi a költözés mellett döntöttünk.

Másfél hónapot dolgozott ott, és a nagy munkanélküliség ellenére, ismeretség nélkül talált egy sokkal jobb állást, ami pénzben is jobb jóval, így ha ne adja ég én a gyed után nem találnék egyből munkát, akkor sincsen nagy baj. Egyébként jó szakmám van, így ez is közrejátszott, hogy bele mertünk ugrani a költözésbe.

Most panelból egy gyönyörű kertesbe költöztünk, férjem jobb munkát talált, a kicsi meg teljesen kinyilt, egyszerűen imád a nagyszülőkkel lenni, így jó minden :)

Magunkból kiindulva én azt mondom, hogy hajrá :)

2015. okt. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!