Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltak az őssejt...

Mit gondoltak az őssejt levételről? Ti megcsináltattátok? Mennyibe kerül a levétel és a tárolás?

Figyelt kérdés
2015. okt. 16. 10:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
én két, nálam jobban hozzáértő véleményét is meghallgattam (az egyiküknek orvosi diplomája van igaz más terület), a másik egy újságíró a témában. Egyikük sem javasolta a levételt, azon okból, hogy csak minimális betegség gyógyítására jó, arra viszont jó a felnőtt gerincvelőből levett őssejt is, így én nem vetettem le...egyébként sem volt se rákos, se leukémiás se hasonló betegség a családban, ha lett volna, talán jobban meggondolom, de így értelmetlennek találtam.
2015. okt. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
illetőleg pro érv szokott lenni, hogy így megy úgy fejlődik az orvos tudomány...hát nem tudom, ameddig ilyen "alapvető" dolgokra képtelenek, hogy megmondják a baba nemét, vagy hogy down kóros lesz e (nem sacc per kb hanem teljes biztonsággal), vagy megmentsenek egy beteg fogat, akkor mit várunk, 30 év alatt mi fog változni?
2015. okt. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Mi levetettük. Ha jól emlékszem 180 eFt-ot kellett befizetni és még 1 évig havi 32 eFt-ot, így összesen 564 eFt volt. Ebben 25 év tárolási díj van. Remélem kidobott pénz lesz.
2015. okt. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%

Előzőhöz hozzátenném, hogy köldökzsinórból annyi őssejt nyerhető, amennyi kb. 20 kg-os testsúlyig használható fel. Tehát egy átlagos gyerek 5-6 éves koráig.


Ami ezzel gyógyítható, az csontvelődonációval is - aminek hátránya, hogy kisebb eséllyel találnak donort, mint a saját őssejtnél. De családban jó eséllyel lesz.

2015. okt. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem vetettük le, szerintem humbug az egész. Valóban nagyon kevés betegség gyógyítására jó, azt persze nem lehet tudni, hogy mennyit fejlődik még az orvostudomány. Szerintem kb. olyan rablás, mint a TVShop.
2015. okt. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%

Ha az az orvos, aki őssejtekkel napi szinten gyógyít beteg gyerekeket úgy gondolja, hogy reklámfogás a privát őssejt levétel és őriztetés és a SAJÁT gyerekeinek nem veteti le, akkor azt hiszem, mindent elmondtam. Itt meg lehet hallgatni a véleményét a saját szájából: https://www.youtube.com/watch?v=WtKD6HNhCj4


Amúgy 2 másik orvos ismerősöm is osztja az álláspontját. A közösségi őssejt bankot mindenki támogatná, a privátnak semmi értelme nincs.

2015. okt. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
Orvos ismerőseink véleményét kikérve, illetve olvasgatva a témáról, mi nem vetettük le.
2015. okt. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Mivel az őssejt terápia során jellemzően nem saját őssejteket ültetnek be, hanem mástól származó tenyésztett őssejteket, így én sok értelmét nem látom. Ezt konkrétan olyantól tudom, aki aktívan foglalkozik kutyák őssejt terápiájával. Nem saját őssejteket használnak. Akit érdekel a téma:

https://www.youtube.com/watch?v=qHw0IwccP3M



(Bár ha valakinek annyi pénze van, hogy ez az amúgy hatalmas összeg nem fáj neki, akkor baja nem lesz belőle, ha leveteti.)

2015. okt. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Mi eltároltattuk, nem csak a köldökzsinór vért, hanem a szövetet is. Nem mondom, hogy olyan hű de sok felesleges pénzünk volt rá, de részletre kifizettük.

A mi orvos ismerősünk eltároltatta a saját gyerekének, és jó dolognak tartja. Ahogy mi is. Én hiszek benne, hogy a 20 év alatt sokat fog fejlődni a tudomány, de azt mondom, soha ne legyen rá szüksége egyik gyerekemnek se.

2015. okt. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
19%
én nem vetetném le, abból a pénzből inkább a terhesség elején csináltatnék prena vagy verity tesztet, amik kizárják a legtöbb fejlődési rendellenességet és rengeteg féle betegséget is.
2015. okt. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!