Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltak az őssejt...

Mit gondoltak az őssejt levételről? Ti megcsináltattátok? Mennyibe kerül a levétel és a tárolás?

Figyelt kérdés
2015. okt. 16. 10:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nem fogom levetetni. Előttem már leírták páran az okokat.
2015. okt. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Mi levetettük, sőt nem csak az köldökzsinórvér őssejtet, hanem magából a köldökzsinórból is elrakattunk egy darabot és a placentából is vettek vért. Na ez így utólag belátva már sok, paramami voltam valószínű. De sajnos történt egy haláleset (leukémia) egy ismerősnél. a 21 éves fia halt meg. :( Nem akartam, hogy ez nálunk is előfordulhasson. Plusz elméletben sok betegséget lehet vele kezelni, és még többet lehet majd. (Bár nem tudom, a gyakorlatban megy-e?) Igazából addig csak mellette szóló véleményt hallottam, most már többnyire ellene valót.
2015. okt. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ja és kétszáz valahány ezer volt a levétel. 19 ezret írtak az éves tárolásra, de "az árváltoztatás jogát fenntartják". Már 26 ezer azóta...
2015. okt. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:

Szerintem ennyi nem sok érte. Inkább vetesse le aki tudja, mint vegye meg a legújabb iPhonet.

Vannak betegségek amiket teljes bionysággal csak így lehet gyógyítani és sok olyan amit csak most fejlesztenek.


Csak hogy egy példát mondják : Antal József azért halt meg, mert mikor lehettek az ő csontveljét nem tudtak elég jól kitisztitani az őssejtjeit és rákosakat is kapott vissza.Ennyit arról hogy majd felnőtt korban úgy is lehet kivonni.

2015. okt. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó: ha gyógyítható lett volna őssejttel, akkor egy Antal József nemzetközi, közösségi őssejt bankból is szerzett volna magának donor őssejtet. Ahogy sok száz más beteg ember is. Ha nem tették az orvosai, annak oka volt. És nem az, hogy nem volt rá lehetősége, nyilvánvalóan.
2015. okt. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Levették a a csontvelejét, de nem sikerült megfelelően kitisztítani, így rákossejteket is visszajuttatták.


Igen, lehet, hogy elég befolyásos lett volna korábban akkor szerez magának donort külföldről, fel is ajánlották, hogy USA-ban gyógykezelik, de Magyarországon akarta kapni a gyógykezelést.


Egyébként az általad említett alternatíva nem tudom mennyire lenne elérhető mindenki számára. "Idegen csontvelőt rendelgetni". Őssejtekből számos olyan szövet kitenyészthető aminél sokkal több paraméter van mint pl. transzfúziónál. Megfelelő MHCI és MGCII őssejteket nagyon nehezen fogsz találni.

2015. okt. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mindenki számára elérhető, pont olyan áron van, mint a magán őssejt elrakatása és tárolgatása. Sajnos tudom, mert ismerősi körben kellett, de a saját őssejt nem segített volna, hisz hordozta a problémát, amit kezelni akartak vele. A Kriván Gergely doktorral készült riportban is mondja, hogy ez a gyakorlat, külföldi közösségi őssejtbankból hozatnak gyógyítási célra megfelelő őssejteket. Korábban linkeltem, hallgasd meg!
2015. okt. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha a családban mindenki találna magának csontvelő donort, akkor az ég világon senki nem halna meg leukémiában. Azért ez nem olyan egyszerű. Mint ahogy az őssejt is csak bizonyos valószínűséggel jó a testvérnek, szülőnek (immunológiailag teljesen egyezniük kell), egy unokatestvérnél még kisebb az esély a felhasználhatóságra, egy vad idegen meg aztán végképp nehezen talál magának donort. A saját meg saját, biztos, hogy jó. A kevés is több, mint a semmi, ha valakinek nagyon gyorsan kell, ha mást nem, időt nyer vele.


A másik dolog, ahogy írták előttem, inkább erre költse valaki a pénzt, mint évente új IPhonra.

Sőt, ha összeadod, hogy húsz év alatt mennyi pénzt költesz el lakásbiztosításra, autóbiztosításra, esetleg baleset biztosításra, akkor rájössz, hogy ez sem drágább. Ugyanezt nem tennéd meg a gyerek egészségének biztosítására? Persze mindegyik esetben azt kívánja az ember, hogy sose legyen rá szükség. De ha kell, van, és a tudomány fejlődik, biztos vagyok benne, hogy a köldökzsinór szövetet is megtanulják hasznosítani. (Angliában már ültettek be belőle szívizomba). És ami mellette szól, hogy a szövet korlátlanul szaporítható.

2015. okt. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
UI. A harmadszorra is el fogjuk tároltatni ez nem kérdés. Sokan nem néznek normálisnak, hogy majdnem másfél millió forintot dobunk ki erre. De én úgy gondolom, hogy ez fontos.
2015. okt. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!