Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Védőnőt lehet váltani?

Védőnőt lehet váltani?

Figyelt kérdés
Már elegem van ebből a védőnőből akihez tartozunk. Àllandóan vagy beteg vagy szabadságon van. Soha nem tudom elérni!! Már tűrhetetlen ez. Bármikor mikor szükség lenne rá csak azt mondják a telefonban, nem tartózkodik jelenleg a házban vagy beteg vagy szabadsàgon van! Régebben nem hozzá tartoztunk de a régi védőnőnk nyugdíjba ment ennek a "fiatal pics@nak" meg büdös a munka. Olyan is volt mikor hetek múlvára akart időpontot adni miközben a gyerekkel már 1 hónapja mennünk kellett volna hozzá. Mert ugye majd ő keres minket. Hát persze majd mikor piros hó esett volna keresett volna!!
2015. okt. 16. 11:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

hmm..

akkor mond le a védőnői szolgálatot

bemész leírod h köszönöm de nem kérem

majd kijönnek a családvédelmiek h körbe nézzenek meg megkérdik h miért

ha megfelelő minden akkor nyugtázzák és onnantól nincs védőnőd

ennyi


átkerülni másikhoz nehezebb

lehet kérvényezni de a másik védőnőnek nem kötelessége téged átvenni !!!


amúgy mi a csudáért olyan fontos neked ez?

mennyi idős a gyerek ?

2015. okt. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A védőnőhöz területuleg tartozol, nem lehet választani sajnos. Ilyen esetben érdemes lemondani... legalább az idegeskedéstől megkíméled magad.
2015. okt. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Minden, amit ő megtesz, te is meg tudod tenni. Mérleg kell, centi, és józan ész. Ha pedig valami nem stimmel, akkor gyerekorvos. Én speciel teljesen feleslegesnek tartom. Bár az enyém lenne kevésbé tapadós.


Változtatni nem lehet, lemondani igen. Javaslom a lemondást, legalább emiatt nem stresszelsz tovább.

2015. okt. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

szerintem meg a kérdezőnek nem lenne jó ha lemondaná, így is görcsösen ragaszkodik, hogy mehessen...


ráadásul nem neked van védőnőd, hanem a gyerekednek, elméletileg azért van, hogy kiszűrje, ha nem jól bánnak a gyerekkel. nyilván az csak egy plusz lenne, hogy tanácsot adna, de amúgy bőven elég akkor menni mikor a kiskönyvben van írva, hisz számodra semmi értelme, gazából csak azért fontos, hogy évente elmenj, mert az iskola kezdéskor le kell majd adni a kiskönyvet és benne kell lennie annak a 8 vagy 9 tanácsadásnak és az aláírásnak

2015. okt. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Várandós vagyok jelenleg... Ezért kéne menjek. Az már más hogy van egy kisebb gyermekem mellette. Régebben a bölcsiből is kértek igazolást a védőnőtől amit eléggé sokára tudtam elvinni ugyanis akkor sem tudtam elérni. Ezért ragaszkodok görcsösen, biztosan nem szórakozásból!
2015. okt. 16. 13:46
 6/12 anonim ***** válasza:

Védőnőt nem lehet szabadon választani, mint orvost. kihez területileg tartozol, ahhoz kell járj.

Esetleg tegyél panaszt a vezető védőnőnél (őt az ANTSZ-ben találod meg). Bár lehet a panasz után még bunkóbb lenne.

Vagy, amit már írtak, mond le a védőnői szolgáltatást és akkor átkerülsz a gyermekvédelemhez és ők fognak hébe-hóba kiemnni hozzád.

2015. okt. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És félreértés ne essék nem az van hogy na most rögtön nekem oda kell menni mert kismama vagyok. Dehogyis, bőven ráér az ügyem! Csak az háborít fel hogy megint mikor telefonáltam csak a szokásos szöveget nyomták! Minden alkalommal csak megy a telefonszámlám. Ès mikor visszahívom a megadott napon akkor is mindig közbejön valami és ő nincs ott.
2015. okt. 16. 13:51
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat akkor valószínűleg a panasz lesz. Mint már írtam szükség van sajnos hogy odajárjak ezért nem mondhatom le.
2015. okt. 16. 13:53
 9/12 anonim ***** válasza:

Le lehet mondani az egészet,nem kötelező.

Anyasági támogatást is megkapod és a kicsiket is le tudod mérni otthon.Anyasági támogatáshoz a papírt a nőgyógyász is kiállíthatja,de a kórházban,ha szólsz,ott is lehet,hogy tudnak adni a kiskönyved alapján (csak ezért az egyért kell elmenni egyébként)

Én is lemondtam,semmi hátrányod nem lesz belőle.

A bölcsibe meg orvos igazolását is el kell,hogy fogadják (nálunk is ez volt)

Védőnőt választani nem lehet,területileg van beosztva sajnos :-(

Nálunk ezekből semmi gond nem volt soha.

2015. okt. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az első védőnőnk tüneményes volt ,kijött mikor kértem ,sajna ő elment ,kaptunk egy fiatalt na ő nem volt tul kedves ,igy én mindig doktornénihez mentem egéséges tanácsadásra ha valami gondom volt ,doktornéni ,lemérte,megbeszéltük a dolgokat stb ,késöbb lakhelyet váltotunk igy másik védőnőhőz kerültünk ismét ő megint normális kedves szimpatikus igy mig kicsi baba volt lányom mindenhonapba hozá mentünk ,mérésre státuszt csináltatni,most már csak évente 1x megyünk az éves státuszt megcsináltatni .
2015. okt. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!