Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babahordozás kendővel? Milyen...

Babahordozás kendővel? Milyen tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2015. okt. 21. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a legpraktikusabb, legkényelmesebb. A legjobb dolog volt, amit a babámnak vettem. Pontosan mi érdekel?
2015. okt. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Végtelenül imádtam én is és a fiam is :)))
2015. okt. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem akarunk babakocsit venni, mert mi is úgy gondoljuk ,hogy ez beválhat és talán a babának is jobb,hogy érezzen minket ha valamerre megyünk. Legfőképp az érdekelne,hogy egy pár hetes babát, hogy a legpraktikusabb magunkra kötni,milyen kendővel. Néztem videókat de ott már nagyobb babákkal mutatták be.
2015. okt. 21. 14:04
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Rugalmas, hosszú vagy karikás kendő jó ilyen piciknek. FBon van Babahordozás kérdések és válaszok csoport csatlakozz, ott nagyon sokat lehet tanulni.
2015. okt. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2015. okt. 21. 14:11
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

szövött kendővel, karikás kendővel, vagy rugalmassal. A karikás a legegyszerűbb, és sokáig jó, viszont mikor már nehezebb a gyerek, akkor csak rövidebb időre, mert féloldalasan terhel. A sima szövött kendő akármeddig jó, és sok megkötési módja van, de azt picit több idő megtanulni és felkötni is. A rugalmas kendőben hasonlóan hordozod, mint a szövöttben, előnye, hogy olcsóbb általában, viszont csak átlagosan olyan 7 kilós gyerekig szokott jó lenni, ezért csak rövidebb ideig használható.


Van mei tai, amit onnantól lehet használni, hogy a baba önállóan tartja a fejét, ez kb. 3 hónapos kor, ezalatt nem szabad, fölötte viszont agyon kényelmes lehet.


Aztán majd jönnek az egyéb megoldások, csatos hordozók, stb, amik későbbtől jók.


Ha univerzálisat akarsz, ami újszülöttkortól jó, a lehető legtovább, akkor a legjobb a szövött kendő, de érdemes elmenni hordozóházba kipróbálni, hogy neked személy szerint mi az, ami bejön, mi a legkényelmesebb. Facebookon is ajánlom a Babahordozás csoportot.

A babát függőleges tartásban kell magadra kötni terpeszben, és legyen a háta rendesen megtámasztva, erre az elején felsorolt 3 féle kendő az, ami alkalmas.


Aztán nyilván függ attól is, mire mennyit szeretnél költeni, mert kendő és kendő között nagy különbségek vannak, illetve az is kérdés, hogy hány kendő fér bele neked.


Én Little Froggal tervezem kezdeni (csak más színben):

[link]


és Emeibabyvel folytatni:

[link]


De utóbbit már mindenképpen elmegyünk próbálni, és mei tai-t, vagy csatos hordozót sem zárok ki helyette, csak erről nagyon jókat olvastam.

2015. okt. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, Tapizz meg kendőket, az LF sztem nagyon gagyi.
2015. okt. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valóban nem a legjobb piacon fellelhető kendő, de az alsó kategóriások közül nekem még mindig inkább ezt ajánlották, mint a Nandut vagy az Amazonast, mivel nekem árkategóriában ezek jönnek szóba, csak az újszülöttkort akarom karikással kihúzni.
2015. okt. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó a LF, nekem az van és imádom. Aki megteheti, vegyen jobbat, drágábbat, nekem nem fért bele. Első voltam.
2015. okt. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kendővel kezdtem mindkét gyerekemél, aztán mei tai, majd csatos hordozó. A kisebbik 2,5 éves, de még mindig fel szoktam venni a hátamra, ha beteg vagy esőben kell mennünk valahova.
2015. okt. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!