Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan készültetek az első...

Hogyan készültetek az első babára? Mennyit foglalkoztatok ezzel? Mennyire éreztétek magatokat elméletben felkészültnek?

Figyelt kérdés
Tudom persze, hogy a gyakorlat más, már várandósnak lenni is más, mint ahogy azt korábban képzeltem, de itt most az érdekelne, hogy ti hogyan készültetek arra, amire tulajdonképpen nem is igazán lehet, és volt-e, amit a felkészülés időszakából tudtatok használni, ami tényleg jól jött, hogy tudjátok? Mi volt az?

2015. okt. 23. 07:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A születés hete rendezvény, a Perinatus Alapítvány szülésfelkészítője (a legtöbb felkészítő technikai dolgokat tartalmaz pl. Mit pakolj a táskábe, hogyan vedd a levegőt stb. Itt a lélekkel is foglalkoznak, ami fontosabb, mint az, amit akár melyik bioszkönyvben megtalálsz a szülésről.)

Jó könyvek a természetes szülésről és tudatosság azzal kapcsolatban, hogy melyik kórház milyen protokollal dolgozik (pl. Beérkezés után 12 órával babát kell "produkálni" minden áron vagy hagynak vajúdni a saját ütemedben). Persze kinek-mi a fontos szempont.

2015. okt. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi írtunk babanaplót, amiben hétről hétre leírtuk az érzelmeinket. Nem tudom hasznos-e, de ha a gyerekeink nagyobbak lesznek majd odaadjuk nekik ezt a kiskönyvet.


Emellett szülésfelkészítő tanfolyam, bár utólag nem volt túl hasznos szerintem.


Illetve a terhesség előrehaladtával a babaholmik beszerzése, az utolsó hetekben mindent kimosni, előkészíteni.

2015. okt. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én olvasgattam a neten, voltam szülésfelkészítő tanfolyamon és jártam kismama-tornára. A szüléskor ez utóbbi volt a leghasznosabb, mert a légzéstechnikák amiket tanultunk, nagyon jól jöttek a szüléskor, és szó volt arról is, hogy szülés után mikor milyen gyakorlatokat lehet majd csinálni. Ami viszont kimaradt, és utóbb nagyon hiányzott, az a csecsemőápolás. Szerencse, hogy anyukám nálunk volt az első egy-két napban, ő mutatta meg, hogy kell szoptatni, fürdetni, stb. Mert úgy gondoltam, hogy ez majd magától jön, és a kórházban is nagyon minimális dolgot mutattak csak meg, mikor kérdéseim lettek volna, nem értek rá.
2015. okt. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A védőnő szervezett nálunk egy 3 alkalomból álló csecsemőápolási tanfolyamot. Ez nagyon jó volt, mert amúgy könyvből nem lehet megtanulni pl. köldökcsonkot ápolni. És ahogy itt is írta már valaki, a kórházban nem érnek rá segíteni, sajnos. :(

Baba- mama foglalkozás van nálunk havonta, erre is elmentem. itt mindig volt egy jó előadó, szoptatási tanácsadó, orvos stb, sokat tanultam ebből is, és más anyukák tapasztalataiból.

Rengeteg gyermeklélektannal foglalkozó könyvet olvastam, ezekből is sok hasznos infót nyertem és építettem be az életembe. Ezek inkább arra voltak jók, hogy megerősítsenek a saját elképzeléseimben pl. hogy nem hagyom sírni a gyereket, és ezt az álláspontot meg tudjam védeni mondjuk anyósommal szemben is.

2015. okt. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

En ikreket vartam, es ugy voltam vele, h erre egyszeruen nem lehet felkeszulni, m a gyakorlat tuti mas, mint az elmelet :D Persze, reszt vettem szoptatasi tanacsadason - aztan nem is tudtam oket szoptatni, m 2 honappal korabban szulettek es nem volt eleg tejem. Inkabb mas ikres anyukak tapasztalatait olvasgattam, meg a neten neztem utana par dolognak, de ugy nagyon nem keszultem.

Vegulis a korhazban mindenre megtanitottak, a tobbi pedig jott magatol, amikor hazavittuk oket, ugyh ez boven eleg volt :)

2015. okt. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!