Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Soha nem kapom már meg azt a...

Soha nem kapom már meg azt a pénzt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Apámat már 14 éve nem láttam (18 vagyok) és azt se tudom hol lehet jelenleg. Gyerektartást soha nem fizetett a 14 év alatt. Az érdekelne, hogy a 14 év alatt összegyűlt gyerektartási díjat én esetlegesen megkaphatom valaha is, vagy erről mondjak le? A válaszokat előre is köszönöm!



2015. okt. 26. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Mondj le róla, két dolog miatt:

1. Tartásdíj-tartozás csak fél évre visszamenőleg követelhető.

2. Az a pénz nem neked járt, hanem annak, akinek a gondozásában, nevelésében álltál.

2015. okt. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Anyukád léphetett volna, de persze ezer oka lehetett rá, amiért nem tette. Most már nem sok mindent lehet csinálni. Lehet kérni végrehajtást, ha van jogerős ítélet, amiben kimondják a gyerektartás összegét. De ezt vagy be tudják hajtani, vagy nem. Lehet tenni feljelentést a rendőrségen is, de ez is hosszabb dolog. Főleg így, hogy nem tudjátok, hol van az adós.


Az én fiam apja "csak" hétévnyi gyerektartással lóg, ezt sem kaptuk meg sosem, a végrehajtó annak idején küldött róla egy levelet, hogy a bankszámlája mínuszos, nincs bejelentett munkahelye, nincs a nevén ingatlan, nincs vagyontárgya, semmije nincs papíron. Kértem a tartásdíj megelőlegezését, nem adták meg, mert apuci elhúzta a csíkot külföldre, csak hogy ne kelljen fizetnie, és ha nem látnak rá esélyt, hogy be lehessen hajtani a megelőlegezett tartásdíjat, akkor nem előlegezik meg. Ebben az esetben nem láttak rá esélyt.

Én ezt már leírtam veszteségként, nem nagyon lehet ezzel mit csinálni. Amíg vannak ilyen patkány szülők, addig sajnos ez a jelenség is létezni fog.

2015. okt. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ennek így semmi értelme :)

ha kellett volna az a pénz, akkor az elmúlt 14 évben anyukád követelte volna, rendőrségi feljelentés és bírósági ügyek tömbelege, végrehajtási kérelem lett volna. eleve csak fél évre visszamenőleg lehet kérni, utána a kérvény után 3 évre visszamenőleg (hisz ezek az ügyek elhúzódnak). tehát 14 évi akkor is veszett fejsze lenne ha anyukád követelte volna

2015. okt. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

#3-as: igen, valóban soha nem foglalkoztunk ezzel, én is csak egy facebookos cikk miatt kezdtem el most érdeklődni. Mivel milliós összegről beszélünk érdekelt hogy is megy ez, de ha nincs már erre esély akkor ez van.:)

2015. okt. 26. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!