Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy 4D-s Uh "kivált" egy...

Egy 4D-s Uh "kivált" egy normál vizsgálatot, ultrahangot a nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés
Lehetséges az, hogy pl 20 hetesen nem megyek a magán dokimhoz vizsgálatra és UH-ra, hanem elmegyek 4D-re helyette és mondjuk elviszem neki az eredményeket? Szeretnék 4D-re menni, de az orvosnál 15 ezer a vizsgálat, plussz a 4D ára már kicsit húzós lenne. Lehetséges hogy akkor csak 4D-re megyek és csak következő hónapban a dokimhoz? Persze, ezt majd megkérdezem a dokimtól is, csak kíváncsi vagyok, hogy csinált más is ilyet?
2015. okt. 26. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:

4 kötelező ultrahang van.

12 héten, 18-20. hét között, 30-32. hét között, 36. héten. Ezeket sztk alapon is meg lehet csinálni. Tehát, elmész a 4D ultrahangra, majd TB alapon megcsináltatod a 18-20. heti ultrahangot, biztos, ami biztos, az ingyen van és csak egyszer kell kibírni a várakozást. Amúgy 15 ezer 1 alkalomra nagyon sok, rengeteg.

2015. okt. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem megyek sztk-ba. Tudom, hogy sok, de ez van.
2015. okt. 26. 13:48
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem már megvolt 3 UH, pedig csak 14 hetes vagyok... Legközelebb 16 hetesen kell menjek. 20 hetesen mehetek akkor 4D-re?
2015. okt. 26. 13:50
 4/10 anonim ***** válasza:
A 18-20. heti uh nagy genetikai uh. Sok.4d-s helyen viszont nem végeznek.vizsgálatot, csak mozi van. Erre érdemes rákérdezni. Ha rendesen vizsgálnak is, tehát nem csak gyönyörködni lehet a babában, meg talán azt megmondják, hogy fiú-e vagy lány, hanem rendes genetikai szűrés is van, akkor kihagyható a saját doki.
2015. okt. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az első jól leírta, a kötelező uh-kon úgyis részt veszel. A magándokihoz "illik" havonta elmenni, ha már ő a választott orvosod. De ezt tényleg vele kell megbeszélned. Én havonta megyek teljesen függetlenül az egyéb vizsgálatoktól. Babamozira úgy kértem időpontot, hogy két vizit közé essen.
2015. okt. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, az én dokim is havonta hív... Azért kicsit sok lenne egy hónapban hozzá is menni meg ide is. De majd rá fogok kérdezni akkor, hogy olyan helyre menjek ahol vizsgalat is van nem csak mozi :)

Köszönöm!

2015. okt. 26. 13:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért írtam, hogy menj SZTK-ba, mert akkor nem kell kifizetned a magándokik a 4D mellett is. Bizony, fontos genetikai ultrahang van 18-20. hét között. Ha a 4D ezt is tartalmazza, akkor oké. De, abban biztos vagyok, hogy a magándokid is látni akar, hiszen tudja, hogy fontos ultrahang a 20 hetes. Ha én lennék az orvosod, ragaszkodnék hozzá, hogy én magam lássam az ultrahangon, hogy minden rendben van-e.

Én a magánrendelés mellett elmentem SZTK-ba is, már csak azért is, hogy így legalább 2 orvos lát és bizony igen részletes volt az SZTK-s ultrahang is. Gondoltam egyszer kibírod, de akkor tévedtem, elnézést.

2015. okt. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja és lényegtelen, hogy 14 hetes korodig mennyi ultrahang volt, már leírtam, hogy melyik 4-nek kell kötelezően meglennie.

Mikor én szültem 2010-ben, akkor szülés előtt a szülésznő elkérte a 4 kötelező ultrahangról a papírokat és az kellett neki, amit a kórházban csináltak, nem a magándokis. Mivel táppénzen voltam, így mindenképpen kellett az SZTK-s rendelésre járjak a táppénzes papír miatt, így megcsinálták ők is a kötelező ultrahangokat és persze a magándoki is. Mint írtam, legalább 2 orvos látott mindig.

2015. okt. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jó, akkor ha 2O hetesen megyek a magándokimhoz, és pl 24 hetesen csak 4D-re az jó, nem?
2015. okt. 26. 14:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor is kb. egybeesik a havi magándokis vizittel a babamozi, nem....? Azért nem lehet normálisan válaszolni a kérdésedre, mert minden doki más, minden város is más... Én Szegeden járok magánba. Ott is van Uh, de az messze nem olyan, mint az egyetemi klinikán az "sztk-s" gép. Kis magánrendelő nem tud megvenni 30-40 milliós gépeket. Szóval a kötelező Uh-kra a dokim mindig behív a klinikára, de ettől megyek hozzá havonta, ott beszéljük meg, hogy hol és mikor kell legközelebb találkoznunk. Én a napokban megyek babamozira, a honlapjuk szerint genetikai uh-val megegyező leletet is fognak adni. Ennek nagyon örülök, de a babamozit afféle "úri huncutságnak" tartom, mert látni szeretném végre a babámat. Ahova jársz magánba megoldható amúgy minden szűrés? Klinikára jársz, nem kis privát rendelőbe? Pecsételik a kiskönyvedet?
2015. okt. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!