Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukak rivalizalasa, hogyan...

Anyukak rivalizalasa, hogyan segithetnek a baratnomnek?

Figyelt kérdés
A legjobb baratnom nagyon szeretett volna termeszetes uton szulni, de sajnos csaszaros lett. Nekem konnyu, gyors szulesem volt. Erzem, hogy faj neki, ha elokerul a tema. Mar tobbszor leszolta a csaszaros anyakat, sajat magat is. Legutobb a babanaplojat olvastam, abba is leirta az erzeseit. Ugy erzem, hogy nagyon ra van erre porogve, mintha csak az er tobbet aki normalisan tud szulni. Hogyan segithetnek neki ezt feldolgozni, felek a temat felhozni is, engem zavar, hogy emiatt ellenszenvet erez irantam.
2015. okt. 27. 14:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne foglalkozz vele. Majd ha lesz valami valódi problémája, akkor azonnal túl fog ezen lépni.
2015. okt. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Én is hasonló cipőben jártam.. Mármint a barátnődében. Nekem kb.3 év kellett, mire feldolgoztam, hogy császár lett, ráadásul programozott. Kimaradt a vajúdás, a keltsük apát mert menni kell érzés, a számoljuk hány perc telik el fájások között.. Ma már elfogadtam, hogy így alakult, de mindig is hiányérzet marad bennem emiatt. Reméljük benne is lecsillapodik majd egy idő után és helyére kerül ez a dolog. Ne hozd fel a témát csak ha ő akarja. És tegyél úgy, mintha nem éreznéd az ellenszenvét. Majd elmúlik, ha igazán a barátnőd akkor legyél hozzá türelmes.
2015. okt. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Ha ez téged nagyon aggaszt, akkor elmondhatod neki kedvesen, amiket itt leírtál, és felajánlhatod, hogy szívesen meghallgatod, ha ez segít neki feldolgozni, vagy megkérdezheted, hogy van-e valami, amit tehetsz ezen kívűl.


Ennél többet hiába akarsz tenni, elhiszem, hogy elszomorít a dolog, hiszen a legjobb barátnőd, de meggyőzni nem fogod tudni, és helyette rendezni nem rendezheted ezt, neki kell foldolgoznia. Mondd el neki, hogy számíthat rád, támogatod. Ha azt látod, hogy esetleg szülés utáni depressziója van, akkor esetleg ajánlhatsz egy jó szakembert, aki segít neki feldolgozni, bár ez nem biztos, hogy jól sülne el, így én ezt meggondolnám.

2015. okt. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Sehogy irigylem az ilyen problémákat. Nemhogy örülne, hogy van egy egészséges gyereke azon nyavalyog, hogy szült. Sok nő visszakerül óvodás szintre a szülés módjától, elképesztő.
2015. okt. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%

Ha esetleg fővárosban, vagy közelben éltek, akkor ide tud fordulni.


[link]


Különben attól, hogy X-nek, vagy Y-nek ez nem probléma attól még másnak lehet az. Nem vagyunk egyformák.

2015. okt. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Mumusan ***** válasza:
100%

Igaz én természetes úton szültem, de úgymond programozott volt. Túlhordtam. Időpontra mentem, úgy indítottak. És hálát adok az égnek hogy így történt. Kényelmesen bepakoltam, nem vajúdtam napokat. Szerencsésnek éreztem magam.

Ő is szerencsés!! Nem a Tesco közepén folyt el a magzatvize, és nem a ruhaosztályon fektették míg kiér a mentő.... Szóval szerintem van rosszabb körülmény is.

2015. okt. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez hormonális dolog ami nála van... Ahogy érez. Majd elmúlik. Ha nem kezdeményez röla beszélni, ne foglalkozz vele. Nem kell a magánügyeibe beleolvasgatni se. Az durva!
2015. okt. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

Láttam egy nagyon szép fotósorozatot, ahol anyukák voltak a gyerekeikkel és a képek témája a császáros heg volt.


Próbálj ilyeneket keresni és mutasd meg neki.


Illetve írást is találtam róla. Én ikreket várok és pici az esély a természetes szülésre, ezért kerestem a témában.

2015. okt. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%
Fogja fel másképp:örüljön h a császár mint lehetőség adott a mai világban mert ha ez nem lenne lehet ő is és a baba is ottmaradt volna(nálam ilyen szitu volt,uh. én örülök h ugymond "megmentett" a császáár)
2015. okt. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nekem elakadt a szülőcsatornában, császár már szóba se jöhetett. Vákuummal húzták, fentről nyomták, gyakorlatilag kipasszírozták a gyereket. Utána a méhlepény intett be, érzéstelenítés nélkül tépkedték, mert záródott a méhszáj, a műtő meg foglalt volt.

Nagyon örültem volna, ha inkább császár, mert ez nem szülés, hanem középkori kínzás volt.

Nincs semmi lelki törés bennem, amint mondták, hogy oké a gyerek és engem is végre békén hagytak, már nem zavart a dolog. De ezt a mennyiségű fizikai fájdalmat átélni... hát az ellenségemnek se kívánom.

2015. okt. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!