Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség alatt a táppénzt...

Terhesség alatt a táppénzt hogy számolják? A fizetés hány százaléka?

Figyelt kérdés

Ha bejelentett,határozatlan idejű munkaszerződésem van,de terhesen ezt a munkát nem lehetne csinálni.Szóval táppénzre kellene mennem.De a szülésig csak a fizetés 50%-át kapnám,mint ha csak simán beteg lennék?

A kérdésem csak tervezés szintű egyenlőre.

Köszi!


2010. márc. 17. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha terhes lennél, és táppénzre mennél a fizud 60%-át kapnád meg havonta a tb-től!
2010. márc. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A táppénz mértéke nem függ attól, hogy terhesség vagy más betegség a keresőképtelenség oka. Az, hogy 50 vagy 60 % táppénz jár attól függ, hogy van-e legalább két éves folyamatos munkaviszonyod.
2010. márc. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen,mostmár ennyivel is okosabb lettem :-((

Bár jó lenne,ha 70%ot fizetne,mert a fizetésem felével nem mennék semmire.


Hát,nálunk emiatt (is) csúszik a babaprojekt.

Itt megjegyezném,hogy nem azért szeretnénk gyereket,hogy az állam tartsa el,csak sajnos én is elég sokat dolgoztam úgy,hogy nem voltam bejelentve.

Köszi még egyszer!!

2010. márc. 18. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!