Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van a környezetetekben olyan...

Van a környezetetekben olyan anyuka, aki viszonylag idősen szült? Hány évesen és hányadik gyermekét?

Figyelt kérdés
2015. okt. 29. 00:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Mi számít "viszonylag idősnek"? Az én anyám 41 évesen szült második gyerekként - az "viszonylag idős" vagy még nem? Egyébként miért fontos ez, ha megkérdezhetem?
2015. okt. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%

Egy ismerősöm 35 volt a másodiknál és még akart egy harmadikat is. Nála 40 lett volna, de sajnos elvetélt.

A másik 36 volt, mikor az első született és még terveznek kistesót, úgyhogy arról még nem tudok nyilatkozni (most 1 éves a baba)

Nekem a 35-36 sok, de nem idős. Viszont a 40 már az.

Van barátnőm aki 3.gyerek, őt 40 évesen szülte az anyja. Nem jönnek ki túl jól, ráadásul a 12 évvel idősebb nővére próbált anyáskodni felette (kevés sikerrel)

És van egy másik barátnőm is, akit 42 évesen szült az anyja. Ő az egyetlen gyereke, a többit elvetette. Barátnőmet is el akarta, de már annyiszor volt a abortusza, hogy nem csinálták meg. (Ez 20 éve volt) Azt hiszem, ez körülírja a kapcsolatuk természetét. Nagyon gáz volt a helyzet mindig is.

2015. okt. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
Szomszédom 40 éves és most várja 3. gyerekét.
2015. okt. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%
Sógornőm 40 éves, sógorom 45. Még nem jött össze, de próbálkoznak
2015. okt. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Előző vagyok. Lemaradt: mindkettőnek első gyereke lenne
2015. okt. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%

Nagynéném 40-41 évesen szülte a 3.-kat. A másik kettő már akkor majdnemhogy felnőtt volt. Az egyik már nem is élt otthon. Azért vállalta be, mert új párja lett és annak még nem volt gyereke, hát rávette, hogy babázzanak:D Mondtam is neki, hogy nem normális, végre kirepülnek a gyerekek, visszakapja a szabadságát, erre megint leköti magát:D Persze ezt csak úgy poénosan.

A másik ismerős is hasonló szituban volt. Volt már két idősebb gyereke-15 körül volt a fiatalabbik. Lett egy párja és azzal összejött. Érdekes volt az az eset, mert a párja eredetileg egy másik nővel próbálkozott baba téren, minden klappolt náluk, de gyereket nem tudtak összehozni, ezért mentek szét. Ami érdekes, hogy szétmentek és szinte egyszerre összejött nekik más-más párral a gyerek. Nagyon jóban vannak:D Szóval a lényeg, hogy a 40 éves anyuka szintén azért vállalta be az új párjának a gyereket, mert annak még nem volt sajátja. Szép dolog a szerelem.

Hozzá kell tegyem, hogy legbelül mindkét anyuka akart még egyet, csak ugye indok kellett meg apuka hozzá.:D

Én most 32 vagyok, nagyon szeretnék még egyet 2 nagyon max 3 éven belül. De csak akkor, ha a körülmények megfelelőek lesznek. De ha későbbre tolódna, már nem vállalnám be, akkor már öregnek érezném magam és nem is szeretnék a gyerekeim között túl nagy korkülönbséget. Az első kettő között 4.5 év van-sajna így jött ki, kevesebbet akartunk hagyni. A kicsi most lesz 11 hós.

Szóval embere válogatja, szerintem 40-nel bezárólag oké, ha nem első gyerek. Ha első gyerek, akkor 100!%-ig megértem, ha 40-en felül próbálkoznak mert eddig nem jött össze.

2015. okt. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%
Én 40 évesen szültem a 3. gyerekemet,3 évvel ezelőtt.
2015. okt. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

1-es! Pont azért nem írtam életkort, mert mindenkinek mást jelent, valamint azért folytatódik a kérdés, hogy mennyi is az az életkor. :) Szóval, nem gondolom, hogy van ilyen fixen.

Megkérdezheted, igen. A harmadik gyereket nem merem bevállalni, de szívem szerint megtenném, 40 elmúltam. Gondoltam, megkérdezem, van-e személyes ismerősötök...remélem, nem gond.

2015. okt. 29. 09:08
 9/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek!

Én nem találok kivetnivalót sem abban, ha első, sem abban, ha többedik baba, ezt mindenki maga érzi.

2015. okt. 29. 09:14
 10/17 anonim ***** válasza:
65%

Nekem is van baratnom, aki epp babat var es 40 eves. Tobb vizsgalatra volt szukseg, de teljesen jol van.

En ugyan csak 33 evesen szulom a 3. babat es tudom, hogy az meg nem 40, de nem gondolom, hogy het ev mulva annyira oregnek ereznem magam, hogy nem mernek belevagni...

Most azert mar igen magas az atlageletkor, meg egyebkent is, ha korbenezunk azt latjuk, hogy a 20 evesek szinte meg gyereknek szamitanak, a harmincasok epp csaladot alapitanak, a negyvenes nok pedig szepek, csinosak es elik vilagukat.

Anyaink meg tobbsegben 18 evesen mentek ferjhez, szultek az elso gyereket es ugy kb 30 eves korukra be is fejeztek a gyerekvallalast.


Szoval en azt mondom, hogyha jol erzed magad, egeszseges vagy, eleg fitt egy kisbabahoz, akkor a 40 ev ne tartson vissza.

2015. okt. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!