Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek elég lenne ha a...

Szerintetek elég lenne ha a lányomnak (10 éves, általában 30ezer ft körül szokott kapni karácsonyra) 10-15ezer ft ertékben kapna?

Figyelt kérdés
Kapna lovaglófelszerelest 7000 forint ertekben(lovagol es imád lovagolni, szereti a lovakat) valami aprósagot 3000ezer Ft értékbenes lovas berletet kb. 5000 forint értékben? Persze emelett a nagyszülőktől még kb. 25ezer forint ertékben kapna. Szerinttek "elég" lenne neki? Mert tavaly egy csomó pénzt költöttünk és mentek a dolgok sarokba, nem használta őket.
2015. nov. 4. 15:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem bőven elég. :)
2015. nov. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem egy 10 évest nem érdekli a karácsonyi ajándék ára. Vegyetek neki olyasmit, aminek örül.
2015. nov. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Elégnek kell(ene) lennie. A töredékének is!
2015. nov. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Persze hogy elég. Az a lényeg, hogy olyat kapjon, aminek örül. Ő nem fogja összeadogatni az ajándékok árát, ebben biztos lehetsz. Amikor az én lányom kicsi volt, én a születésnapjára nem vettem neki senkit, mert annyi mindent kapott a rokonoktól úgyis. Megvettem neki a szülinapi ajándékát egy hónappal később.
2015. nov. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha az én 10 éves gyerekemnek majd nem lenne elég (vagy egyáltalán felmerülne bennem, hogy van egy minimum határ amire neki szüksége lenne ahhoz, hogy örüljön) mélyen magamba szállnék hogy valamit csúnyán elrontottam. Nem vagyok álszent, sok szép ajándékot kap a két éves kisfiunk idén karácsonyra is, drágábbakat is, apróságokat is. Biztos van aki szerint sokat költünk, de ez a mi döntésünk. De ha nem telne rá se izgulnék rajta egy percet sem mert az ajándékoknál szàmomra még mindig fontosabb a hangulat, az együttlét. Közhely, de pont ugyanolyan boldogan tologatja a 300ft-os kisautót is mint a 3000ft-osat :) És most lehet írni, hogy egy 10éves már más de szerintem nem. Ha az alapok megvannak, akkor ő sem az ajándék értékét fogja nézni.
2015. nov. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Persze hogy elég, mért ne lenne az? Nem hiszem hogy az ajándék ára számítana, inkább az hogy olyat kapjon aminek örül. Ahogy te is írtad lehet hogy egy drága ajándékot nem is használ, azért meg felesleges megvenni csak hogy elmondhassa magáról az ember, hogy 25 ezret költöttem idén is. 15 ezer sem kevés pénz, főleg ha a nagyszülők még plusz 25 ezer Ft-t költenek. (nálunk a nagyszülők kb 10 ezer Ft /unoka adnak ajándékot)
2015. nov. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ha a 10 éves azt számolgatja, hogy mennyibe került az ajándéka, mert ettől függ, hogy meg van-e vele elégedve, akkor nagyon elcsesztétek a nevelését.

Magasan átlag felett keresek, jól élünk, de soha fel sem merült bennem a gondolat, hogy alsó összeghatárt húzzak a karácsonyi ajándéknak. Azt kapnak a gyerekek, amit szeretnének, ésszerű határokon belül. Előfordult, hogy ez olyan 2000 forint körüli játék volt...Azt viszont még az ágyba is magával vitte hónapokig.

2015. nov. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. Amúgy azt rosszul írtam, a nagyszülőktöl 15ezer forint értékben kapna.
2015. nov. 4. 17:03
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
én ennyi idősen mindig kívánságlistát írtam, és annak örültem ha minél több dolgot megkaptam róla...szóval vegyél több mindent, inkább, de olcsóbban..a 30 ezer egyébként szvsz sok egy ekkora gyereknek ajándékra, amikor évente változik az ízlés...ha ennyit szántok rá, kapjon számlára még minden karácsonyra egy 10-est.
2015. nov. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Nemhogy elég, hanem totàl felesleges neki minden kramancot összevàsàrolni. A lovas cuccok jók, főleg ha amúgy lovagol. De nàlunk is az volt tavaly, hogy kapott vagy 8 féle jàtékot, egyel jàtszott, a többit azóta is rakosgatjuk. Azt sem tudta először, melyik jàtékhoz kapjon, aztàn igen hamar ràunt. A gyereket nem érdekli jó esetben, mennyiért kap ajàndékot. Egyik ismerősünk is mesélte, hogy összevàsàrolt mindent a csalàd, aztàn a végén mikor kérdezték a kislànyt, hogy mit kapott, csillogó szemekkel meséltr hogy pulcsit a kedvenc mesehős hercegnőjével. A dràga ajàndékok nem érdekelték.


Olyat vegyetek neki, aminek örülni fog. Ha 5 ezerért, akkor annyiért. Ha 15-ért, akkor annyiért.


Egyesek szàmàra amúgy elég bàntónlehet a kérdésed. A karàcsony nem a pénzről kell hogy szóljon, hanem az örömszerzésről. És az 2000-ből is megoldható.


Mi amúgy a kapott ajàndékpénz egy részét félretesszük a gyerkőcnek.

2015. nov. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!