Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tanulja meg a baba, hogy...

Hogy tanulja meg a baba, hogy az utcán mellettem menjen és ne arra amerre ő akar (pl. ha meglát az úttesten egy buszt, akármit menne utána. )?

Figyelt kérdés

Sz egy dolog, hogy mindent meg akar vizsgálni, mostanában még csak úgy megyünk le babakocsi nélkül, ha direkt vele akarok sétálni, és hagyom, hogy megálljon, vizsgálódjon, stb.

De nagy nehézségek árán lehet őt irányítani, hogy merre menjen, ne akarjon kimenni az úttestre, a parkban a virágágyásba, stb.

Mennyi idő alatt, hogyan tanulják meg ezt a gyerekek?


2015. nov. 6. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Fogod a kezét és magyarázod neki, hogy mit nem szabad. Meg fogja tanulni.
2015. nov. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Te "irányítod", meg fogja érteni, meg fogja tanulni. Téged figyel, te vagy a példa. Ha te nem ülsz a virágágyásba, előbb-utóbb ő sem fog. :)

Magyaráz az ember, mutogat, rászól, kiszed, terel, vigyáz. Ilyenkor ez van, ez a feladat, de hidd el hamar lesz eredménye. Neki most még minden új, minden érdekes. Ha megismeri, megfogdossa, kipróbálja, utána megszokja, akkor már nem lesz ilyen macerás a séta.

Lányom 10 hónapos és másfél éves kora között volt ilyen. Utána már sokkal jobban és gyorsabban mentek a séták.

2015. nov. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lányaimnál kb. fél év alatt értem el, hogy nagyjából arra menjenek, amerre én szeretném. Kisfiamnál egy év alatt jutottunk el oda, hogy ne akarjon kiugrani váratlanul az úttestre az autók elé. 2-2,5 éves korukban már "távirányítással" is ment mindegyikkel a séta, elég volt messziről szólnom, hogy "állj meg", vagy "gyere vissza".
2015. nov. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszem még pici lehet a gyereked, ha "babaként" említed.

Kb 1,5-2 éves korukra tanulják meg, de ez gyerekfüggő.

Fiam elég szófogadó, már jó ideje tudja, hogy nem szabad az úttestre menni, és kereszteződésnél megállunk, körül nézünk. De még csak 2,5 éves, így bízni nem tudok benne, hogy mindig így is tesz.


Keress valami érdekesebb látnivalót, amerre vinni akard, így utánad megy majd, hogy megvizsgáljátok, amit találtál. Szóval figyelemelterelés. Nálam sokszor bevált. Persze azt is elmagyaráztam, hogy az úton autók mennek, s ha kiszalad, elüthetik.

2015. nov. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :).

Igen, figyelemeltereléssel többé-kevésbé nekem is sikerült, pl. gyere nézzük meg arra a kutyust, akkor elindult arra, de a kutyusig még ötször ki akar menni egyelőre az úttestre mert épp arra jön egy motor vagy kocsi, stb. :D

De most kezdett járni, most kezdtük az ilyen sétákat, gondoltam, hogy nem 1 nap alatt tanulja majd meg... köszönöm az ötleteket.

1 éves egyébként, nehogy belemenjünk abba, hogy az babának számít e vagy sem :D :D... az legyen egy másik kérdés témája :).

2015. nov. 6. 10:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja, nem bántásból írtam. Csak hogy én is ilyesmi korúra saccoltam, nem pedig 2-3 évesre használod a "babát".


Szerintem sok idő kell neki. Hónapok, mire megtanulja. Pici még 1 évesen.

2015. nov. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

gyermekem 1,5 éves lesz, még ott tart, ha kiveszem a babakocsiból a szabadság adta boldogságtól kb csillagalakzatban sprintelne mindenfelé


én egyszerűen ogom a kezét, karját és kb papagáj üzemmód, "erre gyere", "gyere már", "nézd csak mi van ott", "nem, arra nem megyünk, erre megyünk"


szerintem amíg a megismerésre hajtja a vágy, addig nem igen fog katona módon egyenesen haladni járdán

ez lehet hónapok kérdése is

2015. nov. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*habár én ritkán veszem ki a babakocsiból, jóformán csak ha muszáj, mert nem akar benne maradni, kb hetente egyszer
2015. nov. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindig csodáltam, amikor a csöppi kisgyerek gyönyörűen, akár kézenfogás nélkül is megy a szülei mellett.
2015. nov. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

normális akkor hogy még felfedezne,először inkább olyan helyre vidd ahol ezt szabadon megteheti,fiam 2 éves kora körül kezdtünk el kézenfogva sétálni,onnan tol 2 hét volt h ne legyen ebből hisztizés hogy velem kell jönnie.

szoval én azt mondom h ennyi idősen még korai,de fogd a kezét és ne hagyd h ő irányitson.

2015. nov. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!