Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rideg vagy túl földhözragadt...

Rideg vagy túl földhözragadt vagyok? Nem leszek jó anya?

Figyelt kérdés
Annyi kérdésben olvasom ahogy a leendő vagy már kisgyerekes anyukák beszélnek a babájukról, gyerekükről. Pocaklakó, manócska, kis csodám, szerelmem stb.. nekem meg semmi ilyen nem jön a számra. Én babának hívom (még nem adtunk neki nevet a nemét sem tudjuk).. Szeretem őt, várom, de ez valahogy nem megy. Nem szeretem eléggé akkor? Vagy baj van velem érzelmi téren? Rideg anyuka leszek?.. vagy ilyen is van csak én mindig a másik véglettel találkozom? Nektek mindannyiotoknak ez volt a természetes, hogy így beszéltek a babátokról?
2015. nov. 6. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Ne viccelj, remélem, te is tudod, hogy nem ezen múlik. :) Megjegyzem, nekem már a „baba” és „alig várom már, hogy babázhassam” kifejezések is idegenek. A baba számomra egy játék, babázni meg az ember kislánykorában szokott. (Érdekes, hogy azt bezzeg sosem mondják, hogy „lebabáztam”, pedig ez az élő gyerekre vonatkozik. :)


Elárulom, hogy gügyörészni, a gyereket hülyének nézni sem kötelező, meg egyes szám 3. személyben („Jucika kap anyukától egy kis tejecskét”) vagy többes szám 3. személyben („bekakiltunk”) beszélni a gyerekkel sem az.

Add önmagad, és szeresd, és minden jó lesz! :)

2015. nov. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Én sem becézgettem őket, csak simán "babáztam" őket. Jó anyának tartom magam, nagyon-nagyon szeretem a gyerekeimet.
2015. nov. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem TE VAGY a normális, és a többiek esnek túlzásokba.


Aki meg a gyerekét "szerelmemnek" nevezi, azzal igen komoly lelki problémák vannak!

2015. nov. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

mi a pocakban babónak, később a keresztnevének szólítottuk.

mikor megszületett, volt minden: maci, drágám, picim, tücsköm, babus stb.

A szerelmem nem jön nekem sem a számra, kicsit erősnek tartom, a férjem a szerelmem, valahogy nem tudom így hívni a babámat, hiába szeretem őt legalább annyira mint a férjem. A többit amit felsoroltál egyáltalán nem érzem vészesnek, valószínűleg te egyszerűen nem szereted a beceneveket, ennek semmi köze ahhoz hogy milyen anya leszel. Lehet hogy te leszel a világ legjobb anyukája de az is lehet hogy pocsék leszel :)

2015. nov. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Hála az égnek, hogy vannak ilyen anyukák, kismamák, mint te, mert én ezt a sok ügyürübügyürüzést nem bírom elviselni, így viszont még él bennem a remény, hogy a védőnőnél, gyerekorvosnál, vagy majd a játszótéren ilyennel is összefutok, mint amilyen te vagy :)

Én a második babámat várom, a nagyfiamat is szoktam becézni, szóval nem arról van szó, hogy katonás fegyelem, és királyi etikett van nálunk, de mi inkább csak viccelődve szoktuk egymást becézni. A baba az meg nálunk is simán baba, pedig tudjuk már a nemét, de nem tudom, nekem amíg a pocakban van, addig baba és kész. Bár egy időben hívtuk borsónak is, de azt is csak egymás között mondtuk. Na azt meg sosem mondanám egyik gyerekemre sem, hogy "szerelmem", nekem az apukájuk a szerelmem, a gyerekeimet egészen máshogy szeretem.

2015. nov. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem sem megy ez, anyám se csinálta, de jobb anyát nem is akarhatnék.

Mi tudjuk a nevét meg a nemét, úgy hívom.

2015. nov. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%
Mi aliennek vagy szornyetegnek hivjuk foleg.
2015. nov. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amig a pocakban volt adig sehogy sem becésztem egyiket sem ,mikor megszületek,akkor fiaimat ,szép szöke hercegemnek hivtam mert szöke hajuk volt kicsinek,ma is becézem öket de ma már okos nagyfiunak becézem dicsérem öket,

Lányomat most kicsinek,aranyos kislánynak,okosnak,hercegnőmnek .szoktam becézni .

2015. nov. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát én alien-nek, harmadik-negyedik utasnak (finom célzás a 8.utas a Halál c. filmre), illetve Dr. House után szabadon: élősködő.

:D

Valahogy hiányzik belőlem a romantika...

2015. nov. 9. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!