Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amióta családos vagyok nincsen...

Amióta családos vagyok nincsenek barátaim. Hogy lehet ezt túlélni?

Figyelt kérdés
Olyan sok mindenkinek ott voltam, mikor szüksége volt egy segítő kézre. Órákhosszas telefonálások. Vagy 3 pici mellől is ugrottam, hogy beüljek egy kávéra, elpanaszolhassa gondját. Ezt örömmel tettem, hisz úgy hittem, szeretetből van. De amikor nincs bánat, senki nem veszi fel a telefont. Hónapok óta a telefonom híváslistájában, anyu és a férjem van. Én hívogattam őket, de soha senki nem hív újra, Pedig azért nem mindig nekem kellene telefonálni.Most nagyon nagy baj van körülöttünk, egyedül vagyok. Nagyon hiányzik, hogy valakinek beszéljek a dolgainkról vagy csak valaki felhívjon, hogy mi újság. Én egyszerűen nem tudom , hogy miért van ez. Úgy igyekeztem megtartani a barátokat. De ez így nagyon rossz. Néha a szívem hasad meg. Szánalmas. :( És az a baj, ezt a feszültséget sokszor a gyerekeimen vezetem le. Sokszor megszidom őket, helyesen viselkedjenek, ne legyenek véletlen sem olyan nyomorultak mint én. Bár az a baj, hogy nem tudom, mit csinálok rosszul .:(
2015. nov. 6. 22:34
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
sokszor, amikor rossz dolgok történtek, inkább beszéltem olyannal, aki folyton csak panaszkodott nekem, csak azért, hogy beszélgessek valakivel. Nem érdekelte mi van velem, vagy ha kérdezte is, kapásból neki jött millió baja. De már inkább ezt hallgattam, csak ne legyek úgymond egyedül. De ez se volt jó, mert nagy terhet rakott rám, leszívta az energiám.
2015. nov. 6. 22:36
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
es itt igen is be is igazolodik hogy ures frazis hogy a legfontosabb az igaz baratsag mert orokke tart. francokat. legfontosabb a csalad egysege mert a csalad lesz mogotted amikor bajban vagy - legyen az testvered anyukad apukas ferjed vagy barki a csaladban. a baratok elkopnak, nekem ugyan csak 3 baratnom volt szules elott, mivel nekik nincs még gyerekuk, nem szeretnek velem lenni azota az egyik konkretan nem veszi fel a telefont, a masik talan haromszor ha latta a lanyom a 1,5 ev alatt. a harmadik mar szules elott se beszelt velem. udv a klubban. mi a gond?
2015. nov. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az én "barátnőm" se látta. A másik messze lakik, az sokat hívott, míg gond volt körülötte. Mindig félretettem mindent, csak, hogy segítsek nekik.

Az egyik gyerek egészségével van gond. Nehezen emésztem, hogy ez velünk megtörténhet. De olyan nehéz, hogy nincs egy olyan barát, akit érdekelne és lelkileg segítene.

2015. nov. 6. 22:50
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Szülés előtt én is ingáztam munka-iskola-barátok-család, akkoriban kevésbé figyeltem másokra akik körülöttem éltek. Utána jöttem rá, hogy hiába jöttem ki jól a munkatársaimmal 2-3 hónap után megszakadt a kapcsolatom velük.

Más anyukák (pl. akikkel egy játszótérre jártok, vagy egy óvodába járnak a gyerekeitek) vagy boltos néni?

Ha segít írd ki ami a szívedet nyomja, hátha kicsit megkönnyebbülsz. A barátsághoz két ember kell, és sajnos egy idő után kikopnak mellőlünk. Szerintem te ebben nem vagy hibás.

2015. nov. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez egy ilyen játék :-S. Én is egyedül vagyok. A párom az egyetlen barátom.

MEsélj kérdező!

2015. nov. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is igy van!

A legjobb baratnom azota nem beszel velem miota terhes lettem, ennrk tobb mint egy eve. Elotte minden nap beszeltunk 10 even at...


A masikat en " koptattam ke" miutan olyanokat irt, hogy serto volt.

Pl. mikor kivoltam, hogy nincs tejem ( a 6. Heten beindult szerencsere fejes es teak hatasara ) mondta, hogy nincs tejem es kesz minek foglalkozok vele ennyit.

Vagy miert nem utazok el hozza ( 2 oras vonatut, elkoltoztunk) ma este ( ezt reggel kozli ) , semmi baja nem lesz a 4 honaposomnak.

Vagy irja igy "'megis mit csinalsz egesz nap otthon ??? "

Elegem lett a stilusbol.

2015. nov. 7. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. egyebkent mi raadasul kikoltoztunk a gyerek miatt budapestrol tehat a kozelben tenyleg senki barat nem maradt. a ferjem reven volt egy barati par akikkel osszejartunk erre 10 ev utan szakitottak. na azota oket is elvesztettuk.


de van itt egy ket kismama aki igy van mint en: kikoltozott a gyerek miatt es ha a baratai epp meg is maradtak, kisbabas ismerose nincs a kozelben. egesz egyszeruen leszolitjuk egymast az utcan "mennyi idos a babad, megnezhetjuk e a motorotok" stb es beszelgetni kezdunk. 2-3 jatszotarsra is szert tettem mar igy a kornyeken, persze ok nem baratok csak neha neha talalkozunk.setalunk egyutt, na de ebbol lesz a baratsag. igy lehet tul elni.

2015. nov. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is így jártam, Kérdező. Nálunk még az nehezíti a dolgot, hogy mióta gyerekeink lettek, kétszer költöztünk új városba. Még mikor az első babámat vártam, elég naiv voltam, úgy gondoltam, majd én ráérek gyerek mellett, szívesen felülök a vontra és majd akkor tudunk találkozni. De arra nem számítottam, hogy a barátaim majd csak este érnek rá, hogy beüljünk valahova egy italra - mint régen, a gyerekeimmel nem igazán tudnak mit kezdeni, és rám is csak úgy kíváncsiak, ha egyedül vagyok. Ahogy egyre több lett a gyerek (most már 3 van), egyre kevesebbet találkoztunk. Épp nemrég jutottam el oda, hogy egyáltalán miért hívom én őket? Már úgysem nagyon tudunk miről beszélni egymással, majdhogynem idegenek lettünk. Előfordult, hogy emiatt én is eléggé befordultam, de aztán belegondoltam, hogy mit veszítettem, de cserébe mit nyertem. És próbáltam én új barátokat szerezni, egy játszóteres anyukával nagyon jóba is lettünk, csak aztán ők az ország egyik végére költöztek, mi meg a másikra, de azért igyekszünk még így is tartani a kapcsolatot. Nálunk még az is nehezíti a barátkozást, hogy a gyerekeim kicsit antiszociálisak, nagyon megválogatják, hogy kivel játszanak együtt, nagylányomnál még az is előfordul, hogy fél más gyerekektől. Azt a néhány gyereket, akivel jóban vannak, meg próbáltam én áthívni magunkhoz, de valahogy úgy jártam, hogy hívtam őket legalább 20-szor, és sosem értek rá... Csak azt tudom Neked is javasolni, hogy arra koncentrálj, amid van, és ne arra, amid nincs!
2015. nov. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy kicsit szelsoseges az en esetem, de azert leirom.Pest mellett laktunk 2 evig, akkor koltoztunk amikor a gyermek szuletett. Ket ev alatt babaklubbokba jartunk, foglalkozasokra, allandoan jatszoztunk. Igyekeztem baratokat talalni. Sok jo kapcsolatom alakult ki, de tulkepp olyan mely csak egy, o pedig elkoltozott. 2 ev alatt nem lett olyan barati kapcsolatom, akivel kolcsonosen megbeszelve vigyazhattunk volna egymas gyerekere. En emiatt elegge elkeseredtem es vegul haza koltoztunk, gyorbe. Itt vannak a barataim, csqladjaink. Sokkal massabban erzem magam azota,, miota ujra baratnozok, van kozosseg korulottem.
2015. nov. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mit gondolsz miért jártál így? Miért volt fontos neked az a kapcsolat, ahol csak te hallgattál és nem volt kölcsönösség? Ezek szerint egyik baráti kapcsolatodban sem volt kölcsönösség... létezik egy olyan, hogy "segítő szindróma". Ennek megvannak a pszichológiai okai. (nem tudatos önbizalomhiány, kontroll a másik felett)


Azt kellen magadban rendbe tenni, hogy miért választasz ilyen kapcsolatokat? Miért tűröd, hogy a másik fél ne figyeljen rád? Miért vállalod, hogy órákig valaki panaszkodjon, miközben a te nehézségeidre nem kíváncsi? Emögött súlyos szeretet és önbizalom hiány van!

A megoldás az, hogy új, kölcsönös barátságokat építesz ki, ahol az adok-kapok egyensúlyban van. Te is mesélsz magadról bátran és bizony megnyílsz. Ez nem is annyira könnyű:) Egy önismereti célú csoportot, terápiát javasolnék, ha sikertelenek az újabb próbálkozások is.

2015. nov. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!