Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért hiszi azt anyum, hogy...

Miért hiszi azt anyum, hogy nincsenek barátaim? Mivel bizonyítsam be neki az ellenkezőjét?

Figyelt kérdés

Állandóan mindenféle megjegyzéseket tesz, hogy nincsenek barátaim/barátnőim, nyomi vagyok, sose megyek sehova, antiszoc vagyok, stb... Meg azt is mondogatja, hogy állandóan csak gépezek. Ezzel félig sajnos egyet kell értenem, mert valóban kicsit több időt töltök a laptopommal, mint amennyit kellene (tudom, nem kifogás, de már 5 éves, és ennek a negyede várakozás, hogy betöltse az oldalakat meg a programokat... Illetve a hobbiból szoktam írogatni, amit ugye a Word-ben kell.). De ettől függetlenül nem vagyok antiszoc, és barátnőim is vannak. Ma is mondtam neki poénból, hogy "kezdek népszerű lenni" (ennek mindjárt leírok az előzményét), semmi mást nem mondtam, de ő már rögtön "támadott", hogy "A neten?" De ezt ilyen nem is tudom... fura, esetleg szemrehányó hangsúllyal.

Az igaz, hogy nehezen barátkozom, mert félénk és visszahúzódó vagyok (egyszer utánaolvastam egy betegségnek... elképzelhető, hogy szociális fóbiám van, amit neki is mondtam), de akkor sem vagyok antiszoc. Sulin kívül egy barátnőm van, akivel már 10 és fél éve boldogítjuk egymást, suliból pedig 4, talán 5-6. Amúgy nekem már ezt is olyan fura elképzelni, mert nem vagyok én hozzászokva, hogy ennyi emberrel legyek jóba, mert "nem illik a személyiségemhez", pedig ez van. Illetve még van 2 lány, akikkel együtt szoktunk hazamenni, illetve néha együtt is megyünk suliba, plusz a suliban néha elbeszélgetünk. Ők amolyan haverok szerintem. Illetve a foci miatt pár fiúval is el szoktunk beszélgetni (4-5-ttel, de mondjuk nem olyan sokat, és nem olayn hosszan).

Most jön a népszerűs sztorinak az előzménye. Beteg vagyok, így szerdától kezdeve nem voltam suliban, ezért tegnap este 2 órát (!) beszélgettem egyik barátnőmmel, aki mondta, hogy mindenki hiányolt, meg hogy az első pár órán foglaltak nekem széket, hátha bemegyek. Meg az egyikük elvileg mondta, hogy már komolyan hiányzik neki, hogy nem vagyok ott, és nem beszélek egész nap Neymarról, mert már annyira megszokta. :D Mert azt mondta, hosonlítok rá (arra a barátnőmre, akivel telefonon beszéltünk), mert minket reggelente felhúznak, és egész nap be sem áll a szánk. :D De amúgy ezt a részemet sem értem, mert a külső szereplők szemével nézve ez sem illik a személyiségemhez... mindegy, ez más téma.


Szóval ja, asszem ennyi röviden. Anyumnak is mindig mesélek, ha történt valami, vagy ha valakivel csináltunk valami jót, meg hasonlókat (az utolsót azt nem tudtam még elmondnai neki, mert mérges lett, amiért azt hitte, hogy a netről van szó), de mégis mindig azzal jön, hogy nincsenek barátaim. Lehet, azért mert egyrészt oviban is nagyon félős voltam (de ott is voltak barátnőim azért), illetve tavaly csak egy lánnyal voltam jóban (vagyis kettővel, ha a nem a suliba járót is számítjuk), de akkor nagyon rossz volt az osztály, 3 ribi állandóan szekált, meg hasonlók (sokkal durvább dolgokkal, mint általánosságban, ki isrúgták őket), de idén másik osztályba járunk (ugyanabban a suliban), és őket tökre szeretem. De már megint eltértem a tárgytól: Mégis mit kéne csinálnom, hogy bebizonyítsam anyámnak, hogy igenis vannak barátnőim és nem vagyok antiszoc? Jó, a nyomi részével még egyetértek, mert nagyon nem vagyok "menő", de... de antiszoc az nem vagyok. Már beszélgettünk erről a párszor, de mindig veszekedés lett a vége. Én mondtam, hogy nincs igaza, mire ő mondta, hogy márpedig ő úgy látja. Én nem tudom... szerintem a beszélgetés itt nem hat.


Ui.: Bocsi, ha hosszú lett. :/



2015. máj. 22. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Ne foglalkozz vele. Ha nem ért a normális szóból, akkor nézd levegőnek és éld az életed, ahogy jólesik
2015. máj. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Sorozatgyártásban jönnek a hozzád hasonló meg a "ribis" lányok is. Nézz kicsit körül a kategóriába hány sorstársad van. Mindenki nagyjából ugyanilyen élettörténetet ír.

Azért láthatja úgy, mert gondolom, nem mész át délutánonként valamelyik barátnődhöz, vagy csak ültök be valahova. És gondolom ha nincs iskola keretén belül megrendezett program akkor nem is mész sehova.

2015. máj. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Hívd át a barátaidat.

Egyébként anyukád nagyon rosszakat mond neked, teljesen rossz szülői hozzáállást tanúsít.

Nekem is volt, amikor anyám még azt mondta, hogy velem meg az lesz a baj, hogy nem megyek el sehova, aztán meg is bánhata ezt, mert báttyámat soha nem látta annyira berúgva, mint engem. Különben nekem konkrétan szociális fóbiám van már nagyon kicsi koromtól kezdve, anyának is az volt, tőle örököltem, sőt nem hiszed el, de még írni is szoktam. Szóval ha akarsz írj prívátot.

2015. máj. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát én ezt tényleg nem értem. Tegnap meséltem neki, hogy tök jó, hogy találtam egy olyan barátnőt, aki tökre olyan, mint én, és hogy mennyit szoktunk telefonon beszélni, stb. Aztán tegnap délután elmentem Mekibe egyik arátnőmmel, aki ittaludt, és most ment el nemrég. Erre megkérdezi (egy negyedórája), hogy hol vannak a barátaim... Most ment el a egyikük, de ne zavarjon.

De egyébként suli után is el szoktunk menni néha valahova. Nézelődni, vásárolni, kajálni... Van amiről anyumnak is beszámolok, szóval tud róla. Csak akkor azt nem értem, hogy ez neki nem elég? Csak az egyikükkel szoktunk rendszeresen átmenni a másikhoz és ottaludni, mivel a többieknek ezt nem engedik... Nem tudom, miért, de sokszor még csak elmenni sem engedik őket otthonról, ezért szoktunk suli után menni. Illetve kettejük egész hétvégén dolgozik, velük már csak azért sem tudok lenni.


De ezt tényleg nem értem. Pont most, miután elment egyik barátnőm, azután álltunk neki veszekedni, hogy miért nincsenek barátaim... Persze ő könnyen beszél, ő olyan személyiséggel rendelkezik, hogy amikor annyi idős volt, mint én, akkor volt vagy 20 barátja, meg kapcsolata is mindig volt...

2015. máj. 24. 12:06
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Gondolom azért mondja, mert élő barátot nem lát a közeledben. Nyilván jót akar és nem akar magányosnak látni, ezért aggódik, mert szeret. Ez nagyon rossz dolog? :)

Ebből próbálj következtetni, esetleg megmutatni neki, elhívni hozzátok valakit pl.

2015. máj. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért elég fura anyud, hogy most ment el az egyik barátnőd, és máris zaklat, hogy nincsenek barátaid. :D Figyelj, szerintem ne foglalkozz vele. Érezd jól magad a barátaiddal, továbbra is szervezzetek programokat, anyukád meg gondoljon, amit akar, majd rájön, hogy vannak barátaid, ha meg nem, akkor így járt.
2015. máj. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
azért nem vagy menő mert nem jár a szád egyfolytában? ez szánalmas
2015. jún. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Cila123 válasza:
39%

-A válaszok a következők:Antiszociális vagy, mert a számítógépedet jobban szereted, mint a fiúkat.

-Az idősebb nemzedék csak személyes és nem virtuális világban űzte a barátkozást, szerelmet. Ezért idegen és unszimpatikus számukra.

-Véletlen nem vagy leszbi, mert csak barátnőkről beszélsz?

-A mamát könnyű lenne meggyőzni, hogy vannak barátaid: ha például teherbe esnél. Ez biztos módszer lenne a meggyőzésre.

2015. júl. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó:

- Nem vagyok antiszoc, ez biztos. Van egy plátói szerelmem (egy focista, de TÉNYLEG szeretem), szóval nem fontosabb a gépem, de csak azon tudom nézni. És mivel őt szeretem, ezért más fiú nem érdekel (tavaly egyik volt osztálytárssamba voltam szerelmes, de az is csak plátói volt).

- Anyum több volt barátját is társkeresőkön ismerte meg.

- Barát barátnőkről beszéltem...

- Nem egészen erre gondoltam...

2015. júl. 24. 19:05
 10/10 anonim válasza:
100%

Bakker,te most mit sápítozól? Az írásod olvasva azt szűrtem le,hogy te igenis népszerű vagy olyannyira,hogy nem tudom megérteni anyukád,miért nem fogja fel,hogy a lánya mégcsak kicsit sem antiszoc.(Meg megsúgom azt is,hogy egyáltalán egy fikarcnyi közöd sincs az antiszociális fogalomhoz.Régen nem "jártatnád a szád:D " ha az lennél egy kicsit is.) Foglalták neked a székeket és hiányoltak? Akkor valószínűleg tettél is azért,hogy ez történt.Magyarán jól megy a kommunikálás az osztállyal.Jól kijössz sok emberrel és nem is erőlteted.

"Nem illik a személyiségedhez" azért,mert te NEM vagy az a tipikus "visszahúzódó" lélek,csak bemeséled a sztorit,mert Rentai Renáta hódít.Te egy nyitott ês biztosan jófej lány lehetsz.

Éld az életet,ahogy eddig tetted! Mert jól csinálod! Ha anyukád nem látja,hogy népszerű vagy az..."phu".Ettől függetlenűl további sikert!(Már nincs is szükséged rá :) )

2015. okt. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!