Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit szólnátok, ha beveztnék...

Ti mit szólnátok, ha beveztnék a gyermektelenségi adót. A hétvégén a villamoson utazva hallottam,2 nő beszélgetett, hogy igenis vezessék be. Nekem nincs gyerekem, mert nem lehetett amikor szerettem volna. Most fizessek ezért?

Figyelt kérdés
2015. nov. 9. 08:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%
Nekem hamarosan lesz, ìgy engem nem érint a dolog.
2015. nov. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Mivel a gyerekesek adokedvezmenyt kapnak, a gyerektelenek meg nem, ezert a helyzet az hogy mar ma is van gyerektelensegi ado, csak nem ugy nevezik.
2015. nov. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem, bár nem tudom kiknek kell fizetni, hány évesen és miért, de ha azoknak is kell, akik szeretnének, csak nem jön össze, az nagy bunkóság, megkülönböztetés. Vagy akiknek nem lehet...
2015. nov. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Felháborítónak tartanám, hiszen tképpemost is van "fordított gyermektelenségi adó", mivel már bevezették a családi adókedvezményt, vagyis aki nem nevel gyereket, több adót fizet. Gyermekvállalásra pozitív ösztönzéssel kell sarkallni az embereket, nem büntetéssel, főleg hogy minden élethelyzet más, mindenkinek máskor jön el az életben a gyerekvállalás ideje - pláne hogy sokaknál ez nem is szándékon múlik. Elég büntetés az nekik, meg elég plusz kiadás...


Még szerencse, hogy most nincs porondon ilyesmi.


29+3 hkm

2015. nov. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

szerintem meg inkább torodjon a kormany azzal, hogy olyan országban elhessunk ahol az ember mer gyereket vállalni. de most őszintén, 2 minimalberes ember, akiket nem támogatnak a szülők, mire vállaljon gyereket? az albérletetre és a kajára talán pont futja a fizetés. másra nem igen.. ráadásul ott a bizonytalanság is a munkahelyeknel.

és másrészről mindenkinek joga van eldonteni, hogy szeretne - e gyereket. de mégis azt látom, hogy aki nem akar/nem mer gyereket bevallalni, vagy max 1et,az rosszabbul jár mint a Lakatos család akik bátran potyogtatnak.

ez nincs így rendjén. természetesen támogatassa az állam azokat akiknek van gyerekük. de 1-2 gyerekre is jusson, ne csak az dőzsöljön akinek 3+ gyereke van.

2015. nov. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Csodálatos ötlet, végül is a Ratkó korszak is erről szólt. Előre kellene haladni, nem hátra. Nem értettem soha, hogy akarhat valaki más helyett dönteni a gyerekvallalasrol
2015. nov. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

végül is pont az adókedvezmény az amivel ösztönözni akarnak :-)


végül is lehet ezt így is nevezni, de ha belegondolsz minden gyermek születése után csökken az egy főre eső jövedelem, kvázi szegényebbek lesznek a családok

ez inkább kompenzálás h annyit mégse essen a életszínvonaluk

2015. nov. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az a két nő végtelenül ostoba. Ilyen formában ezt egyszerűen nem vezethetik be. Jól írták, van már hasonló, csak a jó oldaláról próbálják megfogni.


"Büntetni" a gyermektelenséget nem lehet, hiszen sokan szeretnének, de nem lehet nekik és közülük is vannak sokan, akik papírral sem tudnák igazolni a meddőséget, mert elvileg egészségesek, mégsem jön a gyerek.

Arról meg nem is beszélve, hogy azzal sincsen semmi baj, ha valaki nem akar gyereket.

Tehát ilyet egyszerűen nem lehet bevezetni.

2015. nov. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

32 éves vagyok egy gyerekem van. Pár hónapos, szóval nemrég még én is gyerektelen voltam és úgy gondolom, nem büntetni kell azt, aki nem vállal gyereket, hanem létbiztonságot nyújtani és akkor megjön a kedv a családhoz.


Nekem is lehetne már a koromból kifolyólag 3 gyerekem is, de nem mertünk fiatalon, saját lakás nélkül, tartalékpénz nélkül gyereket vállalni úgy h én még munkanélküli is voltam, mert konkrétan örültünk, ha magunkat el tudtuk tartani és ez sok-sok évig így volt. Nem bántuk meg a döntésünket, ha hamarabb jön a gyerek nem is tudom, mi lett volna, bele sem merek gondolni.


Na ezen kéne valamit változtatni, mert szerintem nagy problémák vannak ott, ahol a fiatalok egy gyerek vállalásán is évekig gondolkodnak, h meg merjék-e tenni. Durva lenne, ha még büntetést is kapnának azok,akik annyira keveset keresnek, h semmi nem marad belőle a számlák kifizetése után.

2015. nov. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kizárt dolognak tartom, hogy ezt épeszű politikus megszavazná. Van aki azért nem vállal gyereket, mert egyszerűen nem tudná eltartani, van aki meg százezreket költ lombikprogramra, és mégsem jön össze neki. Ezeket az embereket kellene még jobban lehúzni?
2015. nov. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!