Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem a kiskamaszfiúnkon...

A férjem a kiskamaszfiúnkon töltötte ki mérgét, ugye ilyenkor el kell gondolkodni a váláson?

Figyelt kérdés

A probléma ott kezdődött, hogy természetes a férjem számára, hogy az én fizetésemből kifizetek mindent, ő a saját fizetését kétes dolgokba forgatja bele. Tegnap este emiatt kialakult férjem és köztem között egy vita, majd a férjem a fiúnk nagy becsben tartott egyik családi kiránduláson talált botját indulatosan, őrült módjára 4 részre törte, mert mit keresett ott a bot, a fiúnk előzőleg a szekrényben tárolta, elő szokta venni, símogatni szokta és szeret mesélni arról a családi kirándulásról amikor találta.

Mikor a férjem ok nélkül eltörte a botot a fiúnk nagyon el kezdett sírni, ekkor a férjem meg akarta verni, mondtam neki, hogy meg ne próbáljon a fiúnkhoz nyúlni.

A fiam végül órákig sírt, még sosem láttam rajta ezt a mély szomorúságot, csalódottságot. Rettenetesen szégyeltem a fiam előtt a férjem viselkedését, hogy megalázta a fiúnkat.

Megfordult a fejemben, hogy én ilyen ember viselkedésének nem tehetem ki a fiamat és mielőbb szükséges lenne elválni.

17 éve vagyunk együtt, egyre kevésbé akar megfelelni nekem a férjem, makacs, akaratos.


2015. nov. 11. 10:29
1 2 3
 1/21 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nem neked kell megfelelnie, hanem alapvető emberi normáknak. Amit leírtál, az nagyon félelmetes. Ha úgyse ad pénzt a közösbe, akkor te is el tudod tartani a magatokat, tehát anyagilag nem szorulsz rá, így könnyebb elválni, ha tényleg nem marad más megoldás. Azért várj egy-két napot, belátja-e, hogy milyen alja módon viselkedett, és bocsánatot kér-e a fiatoktól. Ha a belátás legkisebb jelét se mutatja, akkor nem kellene megvárni a következő ilyen alkalmat, de előtte azért egy nagy beszélgetést kellene tartanotok, lehetőleg, mikor a gyerek nincs otthon.
2015. nov. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Talán frusztrálja a férjemet, hogy háromszor annyit keresek mint ő és úgy gondolja az ő fizetése nem lényeg, csupán zsebpénz.

Nem szoktam ezzel bántani a férjemet, sőt mondom neki, hogy igenis fontos az ő keresete is.

A gond ott van, hogy ez a második kiírt ilyen kérdésem, most láttam, hogy egy jó hónapja is kiírtam ide, hogy a fiúnkat átrángatta egyik szobából a másikba és órákig sírt a gyerek, éjszaka álmában kiabált.

Akkor megbeszéltem a férjemmel, hogy ilyet SOHA többé nem szeretnék látni!!!

Tegnap este a fiúnk szeméből végleg eltűnt a rajongás az apja iránt, azok a mélyen szomorú, kisírt szemek...

2015. nov. 11. 10:52
 3/21 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nem mintha értenék a pszichológiához, de ezek szerint a férjed ilyen hülyeségekkel akarja valamiképp a családfő szerepét magához ragadni. Ehhez már szerintem szakemberre van szükség, mert ha ti ketten nem mentek, akkor majd a gyereket hordhatod. Ha váltok, ha nem, szerintem a férjednek mindenképp szüksége van pszichológusra.
2015. nov. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
14%
Te nem emiatt akarsz válni, szerintem. Jó lenne, ha nem a gyerek jelenlétében veszekednétek. Valóban csúnyán viselkedett a férjed, de azért részben te is.
2015. nov. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Először is leülnék beszélni a férjemmel. Elmondanám, hogy milyen reakciót váltott ki a gyerekből, mit érez most. Másodszor megkérdezném, hogy mi bántja, dühíti ennyire, miért reagál így, és miért a kisfiún vezeti le. Harmadszor elmondanám hogy szeretném, ha megpróbálná helyre állítani a viszonyt a fiával, és rendezné a problémáját akár egy pszichológus, akár családterapeuta által. A párbeszéd, és a válások függvényében gondolkodnék erősen a további lépéseken.
2015. nov. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
válaszok függvényében
2015. nov. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom,hogy több szempontból kell megvizsgálnod az egészet.Ez a két eset,amit kiemeltél (bármennyire is rossz,elítélendő amit tett a férjed) nem feltétlenül válóok.Ha más okod is van rá,hogy elválj,ha nem érzed jól magad a házasságodban,akkor ne erőltesd.

Milyen a férjed kapcsolata a kisfiúval?Ezt is érdemes lenne átgondolnod!

2015. nov. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
3%

engem az zavarna hogy ki tudja milyen kétes ügyekbe megy a pénze.

de te ugye bevállalta egy gyereket mellette, aki most szenved. gratulaaa

2015. nov. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
A fiúnkról majdnem 10 évig álmodoztunk mire végre megszületett, volt egy nagyon komoly betegsége ami jelenleg tünetmentes, a férjem nagyon szerető és jó apa volt, de az utóbbi időben feszültebb és ezt a fiúnkon töltötte ki, egy igen érzékeny, nagyon nagy szeretetigényű fiúról van szó.
2015. nov. 11. 11:09
 10/21 A kérdező kommentje:

Mikor bevállaltam a gyereket az már nem most volt, hanem 10 éve, akkoriban még a férjem kiegyensúlyozott volt.

A kétes ügyeket úgy értettem, hogy megkérdezésem nélkül bővítette üzletünk árúkínálatát olyan árúval ami nem biztos, hogy kelendő lesz.

2015. nov. 11. 11:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!