Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Annyira félek hogy baj lesz....

Annyira félek hogy baj lesz. Tudom hogy pozítivan kell gondolkodni de akkor is. Ikres anyukák ti féltetek?

Figyelt kérdés
annyira félek ,olyan sok rosszat olvasni a neten.És én nagyon félek ettől.Nem akarom elvesíteni őket.12 hetes vagyok.11 hetesen bevérzés után derül ki hogy 2 en vannak.Akkor a méretük alapján 9-10 hetesnek feletek meg.Jövőhéten kell mennem 13 hetesen a 12 hetes szűrésre.Ugye ilyenkor már nem "szívódhat "fel egyik se?
2013. márc. 16. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom 10 hetes korig szívódhatnak fel. De ne aggódj ha fel is szívódik akkor annak oka volt és a másiknak több tápanyagja lesz. Inkább egy egészséges mint kettő sérült. De NEM fognak felszívódni. Nem lesz baj. Ne olvassad a netes butaságokat, minden teljesen rendben lesz. Pihenj sokat, ne parázz mert azzal fogsz ártani. Ügyes babák jól megkapaszkodtak már és szép nagyra nől mind a kettő.
2013. márc. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem se aggódj, próbálj megnyugodni! :) 9+6 hetes ikerterhes vagyok. A héten voltam Uh-n kis cukik voltak, előtte két héttel korábban. Akkor még én is nagyon aggódtam, hogy el ne tűnjön az egyik. Az orvostól is kérdeztem, hogy szerinte, mekkora az esélye hogy megmarad mindkettő. Azt mondta, hogy egyformán fejlődnek, a koruknak megfelelőek, szerinte nem lesz gond, nyugodjak meg. Legutóbb, most csütörtökön, megint kérdeztem, megint csak azt mondta, hogy nem kell aggódni...bár a méretük most kicsit kisebb volt, mint amekkorának lennie kellett volna.


Jövőhéten mikor mész? Majd írj, hogy minden rendben volt-e!

2013. márc. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én is paráztam végig, de sztem azért mert nekünk sokára, lombikkal lettek. amióta megszülettek, azóta is van min idegeskedni... azért próbálok mindig pozitív lenni:)
2013. márc. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én három dologtól rettegtem nagyon: a toxémiától, a koraszüléstől és hogy nem lesz tejem. Mind bejött, előbbi fokozottan durva verzióban: pre-eklampsiám volt.


Sajnos nagyon sokszor bevonzza az ember azt amitől retteg, úgyhogy próbálj valahogy leállni a negatív gondolatokkal! Az embernek úrrá kell lennie az aggodalmán akkor, amikor még különösebben nincs is oka rá!


Egyrészt a babák megérzik a feszültségedet, és sem nekik, sem neked nem tesz jót. Másrészt hidd el, SOHA nem fog véget érni a szülői aggódás! Ha megszületnek, akkor fogod igazán látni, hogy a terhesség alatti félelem, aggódás még szinte semmi ahhoz képest, ami utána jön. Mert parázni fogsz azon, hogy mi van velük, eleget esznek-e, elég-e a tejed, jó-e a tápszer, miért buknak, miért nem kakilnak, miért nem alszanak, miért alszanak sokat, lélegeznek-e (akkor is állandóan ezt fogod ellenőrizni, ha működik a légzésfigyelő!!!), aztán később jön a többi aggodalom, meglesz mindennek a maga félelme, a babakornak, a kisgyerekkornak, az iskoláskornak, a kamaszkornak.... ezért mondom, hogy még most rendbe kell tenned magadban azt, hogy mennyire reálisak a félelmeid, és mi az, ami már túlparázás.


Ennyi idős terhesen, mint ahol tartasz, nincs már jelek nélküli felszívódás, vetélés, de végig nagyon kell vigyáznod magadra.


Az ikrek sokszor kisebbek az átlagnál, az enyémek is picivel kisebbek voltak, születésükkor meg főleg. 1 éves korukra behozták a kortársaikat.


Jó egészséget, és élvezd a babásságot, az anyaság örömeit! Mást nem tehetsz, úgyhogy próbáld erre rávenni magadat! :)

2013. márc. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igazából már van 2 gyerekem.csütörtökön kell mennem dokihoz...
2013. márc. 19. 11:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor meg főleg erőt kell venned magadon. :)
2013. márc. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne félj, a félelem nem jó tanácsadó! Gondolj arra, hogy minden jól fog alakulni! Sok boldogságot! :-)
2013. márc. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!