Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt már valaki aki egy év...

Volt már valaki aki egy év körüli babát hagyott hosszabb időre (kb.10 nap) nagyszülőkre vagy más rokonra?

Figyelt kérdés

Vár rám egy műtét az orvos tervei szerint körülbelül 10 napos kórházi tartózkodással. Halasztani semmiképp nem javasolja.


A babám 12,5 hónapos lesz akkor.


A férjem külföldön van munka miatt, ő építész és egy nemzetközi projektet vezet Malajziában. A műtét környékén semmiképp nem tudja megoldani, hogy hazajöjjön (nyilván fel tud mondani, de ez nem opció, egyikünk se szeretné).


Gondoltunk rá, hogy kimegyünk Malajziába utána mi is a kisfiunkkal, és akkor legalább délutánonként, esténként és éjjel ő lehetne a gyerekünkkel, napközben pedig babysitter, viszont nem lenne ez se jó megoldás, mert a kisfiú még nem kapta meg (orvos még nem javasolta) azokat a védőoltásokat, amiket a trópusi környezet miatt ajánlana, ezért van átmenetileg külön a család.


A megoldás anyukám lenne. Ő része a mindennapoknak hetenet-két hetente biztos szervezünk közös programot, gyakran látogat meg ő minket, vagy mi őt, közel lakunk egymáshoz. Szívesen vesz ki szabadságot arra az időre, sőt tovább, is, hogy ha szükséges segítségünkre lehessen. 3 gyereket felnevelt, ráadásul védőnő, tehát maximálisan jó helyen lenne a gyerkőc.


Viszont a félelmem az, hogy ha anyával lesz miután kijöttem a kórházból, nem fog "haragudni rám"? Hogy él meg egy ilyen távollétet egy pici gyerek? Párszor aludt már anyával, de csak egy éjszakát, szóval azért az rövidebb volt.


Felmerült az is, hogy anya költözne oda hozzánk arra az időre, így legalább a megszokott környezetében lehetne.


2015. nov. 11. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A műtét elkerülhetetlen. Anyukád tűnik a legjobb megoldásnak. Lehet, hogy haragudni fog rád a gyerek, de kiheveri. És te is. Valóban jobbnak tűnik az a megoldás, hogy hozzátok költözik anyukád. Ha ezt megtenné, szerintem könnyebb lenne a kicsinek.
2015. nov. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi is úgy oldottuk meg, hogy Anyukám költözött hozzánk.

4 napnak indult, végül 11 napot voltam kórházban.

A kisfiam 2 éves volt akkor.

Nem haragudott rám. Örült, mikor újra látott.

2015. nov. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha lehet, akkor költözzön oda anyukád, így a picinek legalább meg lesz a biztonságos környezet. Nem fog haragudni a kicsi, de biztosan megviseli majd, ahogy téged is. De utána szeretettel, figyelemmel átestek a történteken, szerintem maradandó gondot nem fog okozni. De addig is minél többet legyen anyukáddal, hogy szokja, és az is lehet, hogy már előtte egy héttel is oda költözhetne anyukád, hogy ne legyen olyan éles a helyzet.
2015. nov. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Utolsó ez jó ötlet, hogy legyen ott anya már előtte kicsivel.


Imád a kissrác anyánál lenni, de szerintem is az lesz a jó, ha anya költözik. Szerencsére imádja a szüleimet, meg tényleg nincs mitől aggódnom.


Csak azért olyan fura helyzet.


Szerintetek van értelme skypeon beszélni hozzá majd, vagy ez csak összezavarná és nem értené?

2015. nov. 11. 11:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Anyukád odaköltözése a legjobb választás, szerintem. Ha már aludt vele és amúgy jól elvannak, nem lesz gond. Persze, biztos fog hiányolni, de egy ilyen kicsi gyerkőc még nem érzékeli pontosan az idő múlását...

Nekem másfél éves volt mikor szüleimnél töltött 2 hetet, és a férjem ment, mikor tudott, mert olyan élethelyzetben voltunk, hogy így tudtuk megoldani, de nem volt gáz. Össze voltak szokva már a szüleimmel, mert sokat voltunk/vagyunk náluk, jól érzi ott magát.

2015. nov. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5. vagyok, én nem Skype-oltam a két hét alatt, mert nekem sokkal rosszabb lett volna úgy kibírni, de lehet, hogy a kicsinek is... Telefonon értekeztem anyukámmal, férjemmel, mindig mondták, hogy minden oké, jól elvannak. Ez megnyugtatott.
2015. nov. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Azért kicsit segítettek megnyugodni.


Skype kilőve, anyát meg úgyis hívom, hogy mi a helyzet.

2015. nov. 11. 12:04
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem már nagy a lányom, 6 éves, de még mindig nem szeretek vele telefonon beszélni, ha nem vagyok otthon vagy ő alszik a nagyinál például nyári szünetben. Még most is előfordul, hogy tök jól elvan, de ha meghallja a hangom, sírni kezd. Nem csinál belőle titkot a nagymama, hogy velem beszél éppen, de csak akkor adja oda a telefont a gyereknek, ha ő kéri.
2015. nov. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jogos utolsó. Mikor mi voltunk nyaralni rokonokkal vagy táborokban a mi szüleink is a kísérő felnőtteket hívták és náluk érdeklődtek, hogy minden rendben van e.
2015. nov. 11. 12:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha meg tudja oldani, igen az lenne a legjobb megoldás, ha odaköltözne (bár nem tudom mekkora a távolság). Mert azt is lehet, hogy "kirándulás" képen néha elmegy a nagyiékhoz, így itt is ott is van, és kevésbé tűnik fel neki, hogy anya nincs ott.

Nálunk pont az ilyen helyzetek miatt vannak a gyerekek kb fél éves koruk óta úgy szoktatva, hogy itt is ott is vannak pár napot.

2015. nov. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!