Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen egy nőgyógyászati...

Milyen egy nőgyógyászati kivisgálás?

Figyelt kérdés
Először megyek nőgyógyászhoz és kicsit félek a kivisgálástól... Syeretném tuni, hogyan zajlik a vizsgálat, illetve az előtte való készülődés. (komoly válaszadókat szeretnék!)

2015. nov. 11. 14:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell izgulni, szégyenlősködni meg főleg, ezek az orvosok naponta rengeteg nőt látnak, rondát is, öreget is, mindenfélét, úgyhogy ez miatt ne aggódj.

Mindenképp tisztálkodj előtte, hiszen a bugyidat le kell majd venned, vegyél fel tiszta fehérneműt. Érdemes valami kis tunikában, hosszított felsőben menned, hiszen az orvos arra fog kérni, hogy a vetkőzőben (ami általában egy lefüggönyözött rész a rendelőben) alulról tedd magad szabaddá, elég kellemetlen csupasz fenékkel végigsétálni :) szóval valami hosszított felsőt mindenképp, amikor levetted a bugyid, akkor megkér az orvos, hogy a vizsgálóasztalra feküdj fel, van a lábaidnak ilyen tartó, kis terpeszben oda kell feltenni a lábad.

Ciki tudom, de ez van, ezen muszáj túlesni minden évben a nőknek. Meg fog kérni az orvos, hogy lazulj el, ne szorítsd össze a hüvelyed, és akkor gumikesztyűs kézzel megvizsgál, megnyomogatja a hasad, kitapintja a méhed. Megkérdezi, hogy mikor menstruáltál először, mikor volt meg utoljára a havi vérzésed, hány napig tart, esetleg megkérdezi a ciklusod hosszát is (ez a vérzés első napjától a következő vérzés első napjáig tart, általában 28 nap), megkérdezi, hogy élsz-e szexuális életet, hogyan védekezel, ne legyél zavarban, készülj fel előre és tudsz értelmes válaszokat adni. Ha kész a vizsgálat, akkor mehetsz felöltözni, ő meg kiállít egy leletet, ennyi az egész, kb. 5-10 perc.

2015. nov. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Első körben azt kell róla tudni, hogy olyan nincs, hogy "kivisgálás", csak olyan, hogy kivizsgálás. Lehet, hogy ez számodra nem komoly válasz, de én elég komolyan fogtam a fejem, amikor rájöttem, hogy mekkora analfabéták vannak.
2015. dec. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!