Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Félévesen először a városba?

Félévesen először a városba?

Figyelt kérdés

Kb. olyan 4-5 hetesen vihettük ki először levegőzni az udvarra a babánkat.

Azóta is mindennap kint van minimum egy órát délelőtt vagy kora délután, van, hogy ezt naponta még egyszer megismétlem, estefelé, mikor már nem süt a nap, hűvösebb van (szerintem nagyon hideg még nem volt eddig ezen az őszön).


Párom retteg, hogy megfázik, beteg lesz és esetleg még kórházba is kerül. Azt ő is úgy gondolja, hogy az udvaron nem árt neki a levegőztetés jól beöltöztetve, viszont ő a városba csak féléves korától engedné sétáltatni babakocsiban, mert úgy gondolja, ott sokkal nagyobb valószínűséggel futhatunk össze beteg emberekkel, akiktől elkaphat valami fertőzést.


Én ennyire nem idegenkednék a városban való megsétáltatástól (kisvárosban lakuk, jó a levegő, kicsi a forgalom amúgy). Nem túl késői kissé ez a féléves minimum meghatározás? Nem aggodalmaskodik túlzottan? Más /más prája is van így?



2015. nov. 13. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nem ertek egyet a paroddal. Ezzel nem tesztek jot
2015. nov. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A parod az apuka ?


Ez beteges retteges, semmi oka nincs ra.

Elmondom az en peldam. Angliaban lakunk, itt szules utan lehet masnap hazajonni.

A babam tul sokat vesztett a sulyabol, ezert ketnapos koratol ket naponta jartunk meretkezni. Ma varosban van a korhaz, utana a kavezoban, etteremben ebedeltunk.

Par napos babaval.

Ket het mulva az akkor ket hetes babamat BUSSZAL vittem a korhazba metetkezni mert a parom dolgozott , en meg nem vezetek.

Most 4 honapos a babam, mar megjartuk Magyarorszagot repulovel.

2015. nov. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Férjed szerint mit csinál az, akinek nincs saját udvara? Mi társasházban élünk, kb. 10 napos korától sétáltam a környéken a fiammal, szerencsére olyan részen tudtunk levegőzni, ahol nem nagyon van forgalom. Két hónaposan vittük a belvárosba, adventi vásárba. Szerintem egy nem túl szmogos városban nyugodtan vihetitek sétálni, nem valószínű, hogy elkap bármit is. Én egyedül bevásárlóközpontba, áruházba nem vittem kb. fél éves koráig, ott tényleg nagyobb a fertőzésveszély, másrészt csudának sem hiányzott az éppen alvó babát kiöltöztetni-beöltöztetni.
2015. nov. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A burokban nevelés sokkal többet árt, mint használ. Mondd meg a férjednek.
2015. nov. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, a párom az apuka.


Amúgy rendszeresen jönnek hozzánk látogatóba rokonok, tehát sok emberrel találkozik a baba, csak annak nem örülne, ha a városban babakocsiztatnám.

2015. nov. 13. 11:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Első körön kísérjétek el a párodat egy alapos elme kivizsgálásra.

4-5 hetes koráig nem volt levegőn??


A kedves párod meddig akarja börtönben tartani a gyerekét? Ezzel nem óvja meg semmitől, sőt, minél később kerül emberek közé, annál betegesebb lesz, mindent el fog kapni, mert nem lesz immunrendszere.


Szerintem normális emberek nem viselkednek így, valószínűleg komoly betegsége van a párodnak, hogy ennyire retteg.


Nyugodtan sétáltasd a városban, sőt vidd magaddal vásárolni, akárhova, nyilván ne influenza járvány időszakában, de ha nincs járvány vidd emberek közé, hogy fejlődhessen az immunrendszere.

2015. nov. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon burokban nevelitek ezt a gyereket, ennek nem lesz jó vége. Nem szabad így túlfélteni, éljetek a babával normális életet, semmi baja nem lesz attól, hogy jöttök-mentek, viszitek magatokkal. Sőt, ettől lesz normális immunrendszere. Ha sose viszitek emberek közé, ha ilyen határidőket szabtok, mint most, akkor tényleg tuti, hogy előbb-utóbb kórházban köt ki, mert megbetegszik. Nem most, hanem majd ha már bölcsis/ovis lesz.

Egyébként én pl. a fiammal már néhány hetes korában buszra is szálltam, mert nem tudtam teleportálni a Tescoig :D De gondolom, ti vásárolni sem jártok akkor a babával együtt, meg jóformán sehová, csak az udvarra viszitek ki. Ezzel sokkal többet ártotok neki, mint azzal, amitől annyira félti a férjed.

Egyébként ezt a bohóckodást is csak az első gyereknél lehet eljátszani, a másodiknál már egyrészt fel sem merül, de ha mégis, hát akkor is kivitelezhetetlen lenne, hiszen egy nagyobb gyereket nem lehet hetekig bezárva tartani, mert a babát nem visszük ki, ráadásul vele a városba is be kell menni, ha pl. oviba vagy iskolába visszük, vagy onnan hazahozzuk.

Ha lenne bármi realitás abban, amitől a férjed retteg, akkor minden másodszülött állandóan beteg lenne.

2015. nov. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezen nekem is megakadt a szemem, hogy csak 4-5 hetesen ment ki a gyerek először... sokkal korábban kellett volna az udvarra, szélvédett helyre kitenni, hogy szívjon egy kis friss levegőt. Az enyém nyár közepén született, én 2 hétig csak azért nem vittem, miután hazajöttünk, mert olyan kánikula volt éppen, hogy még este is 30 fok fölött volt az udvarban a hőmérséklet. Mikor viszont a babám két hetes lett, végre lehűlt a levegő, és mentem is vele egy jó nagy kört a városban. Semmi baja nem lett természetesen. Vigyétek nyugodtan sétálni azt a gyereket, akinek nincs erkélye vagy udvara, az is viszi.
2015. nov. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam novemberi, londoni baba. Nincs kertünk, és 10 napos kora ota minden nap kivittük. Semmi baja természetesen.


Nevetségesnek tartom az ilyen tulféltést, ezzel rengeteget ártotok szerintem. Fél éves koráig még csak leugrani se lehet vele a boltba? Ugyanaz a levegö van az utcán,mint az udvarotokban. Én már 5 hetes koráig se birtam volna a bezártságot, nemhogy fél évig.

2015. nov. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!