Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez lopásnak...

Szerintetek ez lopásnak minősül? Jó példát mutatunk ezzel a gyerekünknek?

Figyelt kérdés

Nemrég találtam rá erre a blogra. Lecsúszott értelmiségi- angol tanár- 5 kisgyerekkel. A gyerekekből él egy présházban, ahol nincs fűtés, nincs víz.

[link]


Ő az általa úgy ítélt telkekre bejár és fel és leszedegeti a gyerekeivel egyetemben a gyümölcsöket. Elve: szerinte azt a szőlőföldi telket nem gondozzák- de a gyümölcs persze terem :)-és ő oda lazán bemehet mert nincs ott senki és kilószámra gyűjti más telkéről a gyümölcsöt.


Mivel értelmiségi, tanult ezért a blogjában mindenre van magyarázat, tele rakja mosolygós happy képekkel. Elsőre én is bevettem a maszlagot amit hírdet. De ahogy olvasom a blogját 5 gyerekét kerti budiztatja, esővízben fürdeti, otthon tanítja őket.


[link]


Nők lapján találtam rá erre a topikra. Most tartok ott az olvasásban, hogy a fórumozok vitáznak, hogy ez lopás vagy sem.


Szerintem igen. Attól hogy nem él rendeltetés szerűen ott valaki, az még valaki tulajdona. Ha nincs is kerítés, oda nem járunk be suttyomba, és nem szedegetjük össze a gyümölcsöket. Pláne úgy nem hogy a gyümölcs ha van, akkor azt jelzi, hogy azt valaki gondozza csak Valószínű nincs lehetősége rendszeresen kijárni a telkére.


Az én nagypapám pl tuti nem örülnek hogy havonta gondozott kiskertjébe valaki bemenjen és leszedje a gyümölcsöt amit magának termelt meg. Azért mert gazos, az nem azt jelenti, hogy elhagyatott és oda pl ez a nő meg a gyerekei bejárjanak és lopjanak.


Szerintetek?


2015. nov. 14. 07:35
 1/10 anonim ***** válasza:
25%

Őszintén? Szerintem rohadt sok időd van.


És igen. Lopás más telkén nőtt gyümölcsöt szedegetni, ha ő nincs ott és nem adott rá engedélyt. Kevés ma a szabadon nőtt növény. Akad még az út mentén akác vagy ilyesmi, de telekre járni leszedni az lopás.


Az önellátás,5 gyerek és otthonoktatás speciel nekem szimpatikus fogalmak.

2015. nov. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az önellátás tényleg jó dolog. Ha beleolvasol a blogba ott Rékaasszony kihangsúlyozta, hogy ő nem hajlandó egész napját azzal tölteni hogy előteremtse a kajájukat.

Bennem felmerül, hogy minek megy az ilyen vidékre? Mit ömleng a kertről, a vidéki életről?


Az otthontanulás tényleg jó. Van ismerősöm aki 3 gyerekkel teszi. Viszont nem egymás hegyén hátán, nem napi pár órában és nem úgy hogy egyszerre a 3 gyerekkel foglalkozik, mert az képtelenség.

Az zavarná a gyereket a koncentrálásban, hogy a feje felett másról dumálnak, ha elakad nem tud kérdezni.

2015. nov. 14. 07:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

" szerinte azt a szőlőföldi telket nem gondozzák" valószínű elfelejtett telek,nem gondozzák

Vs

"Az én nagypapám pl tuti nem örülnek hogy havonta gondozott kiskertjébe valaki bemenjen és leszedje a gyümölcsöt"

Tehát rendszeresen gondozott kert.


Csak annyi a különbség,hogy amíg azt a telket senki nem gondozza,nem fog feltűnni a lopás! Nagyapádnak gondolom feltűnne rögtön!


Igen,ez lopás!


Az ingatlan tulajdonjogával nem lehet felhagyni,ergo attól,hogy nem gondozzák, az a telek még valakié.

És elbirtokolni sém fogja tudni,hisz jogcím nélkül szedi a telek hasznait.

2015. nov. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen körítést teszünk mellé, ők kvázi hajléktalanok. Innentől kezdve nincs több kérdésem, azt esznek, amit tudnak. Amúgy ja, lopás, de amikor egy hajléktalan létfenntartásáról van szó, szerinted érdekelni fogja, hogy milyen példát mutat? Természetes, hogy mindenre van magyarázata, ezeket ő még el is hiszi, különben nehezen lehetne kibírni a hajléktalan létet. Ő sikeresen el is tudja játszani, hogy önként és dalolva, sőt, a gyerekek érdekében él így. Ettől még csövi. Én csak azt csodálom, hogy a gyermekvédelem még nem lépett közbe. Máshol elég, ha akár csak egy gyerek él ilyen körülmények között, máris adják az ultimátumot, hogy vagy változtatnak, vagy viszik a gyereket.
2015. nov. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én már onnantól nem értem az egészet, hogy valaki hogy meri venni a bátorságot arra, hogy más ingatlanjára betegye a lábát? :O


Nincs kerítés és megyek mint az ökör?

Mi alapján dönti ő el hogy elhagyatott, van e gazdája?


Arról nem beszélve hogy nemcsak bemegy más portájára, hanem gyűjtőget kedvére.


Ennyi erővel ha megtetszik egy számomra gondozatlan kiskutya, fogom magam aztán pl a bolt elől elviszem. Közben meg azzal védekezem hogy ááá ez nem lopás. Én úgy gondoltam nincs gazdája, én úgy gondoltam kóbor kutya.


Vagy pl egy gyerektelen nő lát árok parton játszadozó piszkos kisgyerekeket. Fogja aztán elvisz egyet, mert hát nincs ott az anyja, koszos is hát biztos nincs senkije.


A barátnőm egy éve Angliában él a családjával. Házuk lezárva. Kifigyelhette már bárki. Ennek a nőnek a gondolatmenetét követve, akkor akinek nincs hova mennie az törje fel, költözzön be mert elhagyatott?

2015. nov. 14. 08:10
 6/10 A kérdező kommentje:

4 hozzászoló,


dehogy hajléktalan. Ne mondj már ilyet, még megsértődik rád.

Ő tudatos ökőéletet él. Védi a természetet. Saját döntése hogy ott akar élni, ő a természet közeli élet nagy híve. ( az hogy szerencsétlen 5 gyerekét minek teszi ki az nem számít)

2015. nov. 14. 08:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem hajlandó előteremteni a kajájukat? Őszintén a véleményem. Szült egy csomó gyereket, nem tudja eltartani, lopnak. De hogy ezt még le is írja.
2015. nov. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Végigolvastad egyáltalán a cikket, érted amit ír?!?! Nem lop, hanem vadon levő fákról gyűjt. Ha elhagyatott telekről gyűjtenek, az megint nem lopás, mert csak lehullana, megrohadna a gyümölcs. És vásárolnak is. Úgy értette, hogy nem szánja a létfenntartásra az egész napját, hogy nem fog gabonát termeszteni, wc papírt saját kezűleg gyártani. Ugyanis a gyerekeivel is foglalkoznia kell. Ha olvastad a többi részét a blogjának, lehet hogy feltűnt h miután a gyerekek elalszanak pénzkereső tevékenységet is folytat. ( hoppá, ez félreérthetően hangzik) Lehet hogy fordít, hímez stb.

És komolyan, egy olyan országban, ahol időseket pár ezer forintért megölnek a saját házukban, a tulajdonát védő borosgazdát elítélnek, téged az zavar hogy egy gyerekes család olyan fáról szed gyümölcsöt, amit nem ők ültettek...

2015. nov. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem.

Ő a saját általa megítélt elhagyott portára megy be, gyerekestül.

persze szedi a vadvirágot stb. az nem is gond.

Hanem hogy mi alapon mer bemenni más területére és ott leszedni a barackot, almát, mogyorót?


Én jobban beleolvastam a blogjába. Tedd te is.


Ő mondja több helyen, hogy 105.000 forintból élnek, amit a gyerekek után kap. Apuka egy jurtában élő totál nomád ,ősmagyarkodó idealista. Le se szarja őket, ahogy olvasom a nő írását.


Én fenttartom amit írtam. Más portájára, ha nincs kerítés nem megyünk be. Nem biztatom a gyerekeket se erre. Mi van akkor ha valaki havonta jár le mert pl beteg és öreg. Aztán egyszer lemegy. Ezek nem tudnak róla, ott bóklásznak , bemennek gyümölcsözni aztán pl a bácsi kutyája rájuk támad?

Szegény bácsi lesz húzkodva, hogy a saját területén a kutyáját miért nem kötötte meg.


Ő mit szólna, hogyha valaki bandázni járna az ő lepukkant présházához? Egyszer megy ki ajtó aztán látja, hogy valaki ott gyűjtőget az ő udvarában?

2015. nov. 14. 09:16
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Számomra irtó gusztustalan a nő, meg az egész gondolkodásmódja. Nagyon sajnálom a gyerekeket. Igen, lopás.
2015. nov. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!