Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire neveled gyermekeidet...

Mennyire neveled gyermekeidet szabad elvün? Mennyire vannak szabályok vagy rugalmasan kezeled az adott szituáciot? Mi aza ami megengedett pl lakáson belül és miaz aza mit szabad itthon de kulturáltabb viselkedés máshol?

Figyelt kérdés
2015. nov. 17. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Elég szabadelvű vagyok, értelmetlennek tartom a felesleges tiltásokat, a saját gyerekkoromban sem értettem. Nálunk mindent szabad ami nem kifejezetten tilos ( leginkább olyasmi ami valakinek az egészségére vagy testi épségére veszélyes)

Amit itthon szabad de társaságban nem az a kukizàs.

2015. nov. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A saját otthonában ő is azt tehet, amit akar. Csak olyan dolgok vannak elöl, amiket megnézhet, amihez hozzáérhet. Néhány extrém kivétel van, persze, mint konnektor, sütő és társai, de ezeket gyorsan megtanulta. A napirendje fix, abból nem engedek, mert akkor elszabadul az őrület. Tehát az étkezések és alvási időpontok fixek, ezek között van szabadság, de nasizás két étkezés között nincs. Kulturált viselkedés? Nos, olyan szabályok vannak még, hogy kemény játékkal nem verjük a radiátort (társasház, ugyebár), illetve nem tesszük a lábunkat az asztalra, és hasonlók, de emiatt nem érzem magam szigorúnak, ezek elég alap emberi társas viselkedési szabályok. Nem kell azonnal elpakolnia egy játékot, ha nem játszik vele, 2x pakolunk el egy nap, mindig lefekvés előtt, tehát egyszer ebéd utáni alvás előtt, egyszer pedig a nap végén. Akkor segít ő is. Amiből még nincs engedmény az a fogmosás. Eleinte nem akarta, de már megszokta. 2 éves amúgy.
2015. nov. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mit értünk szabadelvű alatt? Nem hagyom nőni, mint a dudva.

Korlátok kellenek, de befogadható mértékben. Másfél éves, a szigorúan tilos kategóriába esik minden, ami rá veszélyes lehet. Konnektor, utcán rohangálás forgalom felé, székről fejesugrás, stb. Ebben nincs pardon, de eddig sikerült kiabálás és büntetés nélkül megoldani. Elég sokszor elmondani, hogy nem, nem szabad, egy idő után rögzült.


Az állatokkal is megfelelően kell bánni, egyébként őt fogja megtámadni. Tehát nem húzzuk a fülét/farkát az állatnak, nem tépjük meg a bundáját, nem rontunk rá csapkodva és üvöltve. De ezt is el tudtuk úgy érni, hgoy sokszor megmutattuk neki, hogyan kell kutyát simogatni, ha ütni akart, akkor elkaptuk a kezét és mondtuk, hogy nem szabad.


Orrszívásra is sikerült sok dicsérettel rávenni, engedi, néha már magának is kiszívja.


A határozott nem (következetesen, nincs kivétel) és a bőkezű dicséret elég jól működik nála.

2015. nov. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

rugalmas, laza szülő vagyok. az a fajta aki nem esik kétségbe ha a gyerek elesik, és nem fogom rács mögött tartani járókában, szabadon mozoghat a lakásban, persze a főbb veszély forrásokat elteszem, de nem fogok csak azért 24/24ben mellette ülni, mert megtanult felmászni az ágyra..

nem támogatom a 3 évesek szoptatását, az együtt alvást, a hordozó kendőt, mert úgy gondolom, gátolják a gyereket az önállósodásban (nem kell egyetérteni, nyugodtan le lehet pontozni, már megszoktam, hogy ez az érdem, ha a kérdésre őszintén válaszolok).

A tiltás a gyerekem felé határozott, bár még nem elég idős ahhoz hogy értse, de már kezdi feszegetni a határokat, de mint írtam elég laza vagyok, biztos hogy jó pár huncutságon együtt fogunk nevetni, mert nem látom értelmét tiltani.

kamasz koromban édesanyámnál is az vált be, ha hagyta hogy saját magam tapasztaljam a dolgokat, és nem lett belőlem sz..r ember. Nála ugyanezt fogom alkalmazni, mind babaként, mind kisgyerekként mind felnőttként.

2015. nov. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős gyereket nézve?

Kb. 1 éves koráig mindent hagytam, ami nem volt életveszélyes, de annyi idősen még nem került nagyobb bajokba. Bármit megnézhetett, megfoghatott. Utána már amiket megfogott, elmondtam mit fog okozni pl. meleg étel, szúrós kaktusz stb. Megtapasztalni mindig is hagytam, utána kezdtem el tiltani tárgyaktól, amikor már képes volt rombolni is, pl. ez az apáé, enyém, tesóé, övé. A közös dolgok használatára tanítottam, aztán ha nem úgy használta elvettem egy időre. Tök jól megtanulta így használni a körömollót pl.

Amiért kiállítom, az a verekedés, kemény tárgyak dobálása, másik fejének püfölése. Akkor 10p gondolkozás a kiságyban. 2 éves, később nem tudom, hogyan lesz mé.

Egyébként itthon nagyon sok dologba bevonom és szinte bármit megengedek, amit látom, hogy azért csinálja, mert érdekli és tanul belőle, de nem csapja agyon az áram épp. A játszótéren ha lerohanja a gyerekeket, akkor viszonylag hamar kiemelem a helyzetből, más játékát visszaadjuk. Itthon, aki jön hozzá játszani azt lerohanhatja, de azokat ismerjük és tudom, nekik mi a tűréshatáruk.

2015. nov. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocs, kicsit off, de kapcsolódik a kérdésedhez. Nemrég a gyerekem munkafüzetében az alábbi feladatot olvasva elmerengtem rajta, vajon én vagyok-e túl laza szülő, vagy a könyv szerzői utálják a gyerekeket nagyon.


„Mi a véleményed arról a gyerekről, aki az alábbiakat állítja magáról?

Ebéd előtt csokit eszem.

Leves után megiszom egy pohár szörpöt.

Vendégségben lóbálom a lábam a széken.”


A gyerekem persze rávágta a kérdésre, hogy az a véleménye, hogy ez a gyerek mázlista. De komolyra fordítva: az első két állítás még nyilván oké, de a vendégségben lábat lóbászás? Engem ez egyáltalán nem zavarna, sőt, jobban örülök, ha a vendégségben nálunk lévő gyerekek fesztelenek, mint ha vigyázzban ülnének végig…

Nektek mi a véleményetek a láblóbászós gyerekekről (és az ezt megengedő szülőkről)? :)

2015. nov. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: ha nem rendszeres, akkor a csoki és szörp sem ördögtől való, bár nekünk sem az életünk része. A láblóbálás sosem zavart, nem is értem..
2015. nov. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, elég engedékenyen neveljük a gyerekeinket a legtöbb szempontból, de vannak dolgok, amikben szigorúbbak vagyunk, mint az átlag. A mi gyerekeinknek szabad sarazni, magas mászókára felmászni, mértékkel nézhetnek tévét, ehetnek édességet. A lábukat is lóbálhatják vendégségben. :) Arra odafigyelünk, hogy másokat ne zavarjanak, tehát nem visszük őket olyan étterembe, szállodába, ami nem kimondottan gyerekbarát. Ne értsetek félre, nem viselkednek vadember módjára, de nem várjuk el tőlük, hogy például végigüljenek egy több órás ebédet néma csendben, ezért csak olyan helyekre járunk, ahol egy kis lazulás belefér.

Persze vannak olyan szabályok, amiket vendégségben be kell külön tartani, idegen helyen pl. nem ugrálhatnak az ágyon, otthon pedig igen.

Amit nem tolerálok, az a szemtelenség és a csúnya beszéd. Persze egy kis pisi-kakin még nem akadok ki, életkori sajátosság, de ennél csúnyábbat nálunk szigorúan tilos. Próbálkoztak vele, de hamar abbamaradt. A szemtelenség nehezebben megfogható, de abból sem engedek, ha nem beszélnek szépen velünk, az szóvá van téve.

A napirendet muszáj betartani velük, nem azért, mert ez a mániám, hanem mert a kicsi még nagyon rosszul viseli, ha kimarad a délutáni alvás. Ehhez alkalmazkodik most a család, de érdekes, ez pont egy olyan dolog, amit egyesek túlzott szigornak vesznek, másoktól meg azt kaptuk meg, hogy nálunk a gyerek irányítja az életet. Nem tudom. Nekünk így jó.

2015. nov. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!