Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg nem lehet már lemondan...

Tényleg nem lehet már lemondani a védőnőt?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy kérdésnél, hogy idén augusztustól már nem lehet lemondani semmilyen módon a védőnőt. Bár nem terveztem konkrétan, hogy ezt megteszem, de nekem az előző védőnővel nagyon rossz tapasztalataim voltak, és úgy voltam vele, hogy a második gyereknél, ha megint ilyen idegesítő fajtát kapok, aki kérdés nélkül állít be folyamatosan, és még le is teremt, ha merek nem otthon tartózkodni, akkor lemondom. Ezek szerint ezt már nem tehetem meg?
2015. nov. 18. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nekem nagyon új. Nem tudom a választ, de érdekelne engem is...
2015. nov. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen új szabályozás. Helyileg illetékes kormányhivatalban le lehet bármikor mondani.


Ilyen "híreket" akkor higgy el, ha az illetékes hatóság weboldalán szereplő tájékoztatást is linkeli. Addig simán pletyka, kacsa az egész.

2015. nov. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen felesleges a védőnő egyébként, de azt a pár alkalmat amíg jön (egy év alatt gyakrabban.... nálunk kb. 4x volt egy éves kor alatt), utána évente egyszer jön! Terhesgondozás alatt se vitte túlzásba a jövetelt! Amúgy nekem is megjegyzi, ha nem, voltunk otthon, de én nem foglalkozom vele, az ő baja, ha nem hív fel legalább egy nappal hamarabb, hogy jönne és mi nem vagyunk itthon!


Szerintem továbbra is le lehet mondani!

Melyik kérdésnél olvastad?

2015. nov. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is felesleges, de sajnos nálunk is jön, ráadásul pontosan így, bejelentés nélkül. Második babával én is megfontolom, hogy kell-e ez nekem. 4x jön, igen, havonta. Első évben lépten-nyomon a "nyakamban" lihegett, pedig tisztességes, rendes család vagyunk, ráadásul eü végzettségem van. Tudhatná, hogy nem teszek kárt a gyerekemben, de mintha ez lett volna a hobbija, hogy rámtör.
2015. nov. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ne engedd be,majd legközelebb telefonál!
2015. nov. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindjárt megkeresem, hogy hol írták. Nem szoktam készpénznek venni az ilyesmit, de gondoltam, megkérdezem, hátha valaki hallott róla. Remélem, nem így van. Mondjuk legjobban azt remélem, hogy a mostani védőnő normális lesz, és akkor nem kell ilyesmivel szórakoznom. Csak a régi például már gyámhivatallal fenyegetőzött, mert volt olyan, hogy jött, én meg éppen már a lépcsőházban voltam a felöltöztetett babámmal, és nem voltam hajlandó visszamenni, levetkőztetni, mert akkor elkéstünk volna. Meg amúgy is, pofátlanságnak érzem, ha valaki bejelentés nélkül beállít. Oké, jöjjön el egyszer-kétszer így, hiszen látnia kell, mi van, de minden alkalommal azért már túlzás szerintem. A saját családtagjaim nem jönnek ide bejelentés nélkül, akkor egy idegen se tegye.
2015. nov. 18. 14:09
 7/7 A kérdező kommentje:
Na jó, ilyen nincs :D Megnéztem azt a kérdést, ahol ott volt még reggel az a válasz, linkkel együtt, hogy nem lehet lemondani, erre most meg nincs már ott. Nem értem, mi van, de biztos, hogy láttam, csak nem nyitottam meg a linket, mert siettem reggel, erre most meg már nincs ott...
2015. nov. 18. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!